Diskutujte: Kolik podprsenek vám vystačí k vaší garderobě a jakou barvu volíte při nákupu nejčastěji? Mohlo by vás také zajímat: Jak vybrat správnou podprsenku - Prohlédněte si 10 nejčastějších chyb

1. Seprané prádlo vyhoďte do popelnice

Takové by se ve vašem prádelníku opravdu vyskytovat nemělo. A o špinavém ani nemluvě! Ne, nepřeháníme, často je na ulici k vidění výkvět špinavých a sepraných podprsenek deroucích se z topu ven.

U tmavých podprsenek není seprání tolik vidět jako u bílých a béžových. Ale stejně. Jakmile jsou tedy ramínka podprsenky sepraná, pryč s ní! Obětovat pár stovek za novou se určitě vyplatí.


2. Přehlídku si schovejte na doma

Stejně odpudivé jako seprané prádlo je prádlo vyčuhující z oblečení. Zejména šňůrky od tang, které vykukují z kalhot.

Většinou se to stává ženám, které si potrpí na bokové kalhoty. Pokud do této kategorie spadáte, měla byste za prvé vědět, že bokové kalhoty už nefrčí. A za druhé, pokud si je i přesto chcete obléct, buďte soudná a vezměte si pod ně dobře padnoucí kalhotky!

A pak se chovejte, jako byste na sobě měla minišaty a nechtěla, aby svět spatřil, co je pod nimi. To znamená prudce se nepředklánět. Když si sedáte, vytáhnout si kalhoty tak, aby vám nebyla vidět ani tanga, ani „kasička“ (toto označení pro rýhu mezi půlkami pozadí jsem si s dovolením vypůjčila od autorky Módního pekla Ady).

3. Vzdejte se infantilních kousků

Do peněženky sáhněte také v případě, že kromě kalhotek s potiskem Mickey Mouse v prádelníku jiné téměř nemáte. Ne, ty s nápisy „pondělí, úterý, středa“ se nepočítají, už přece nejezdíme na dětské tábory.

Dospělá žena ví, že je třeba mít v zásobě svůdné kalhotky pro žhavé chvíle, kalhotky typu tanga, string nebo bezešvé kalhotky, které zajistí, že prádlo nebude pod oblečením vidět.

4. Slaďte barvu podprsenky s topem

Volte podprsenku vždy v barvě oblečení. Pod bílé oblečení prostě nenoste černé prádlo, pod černé zase bílé. Díky.

5. Kroťte levný exhibicionismus

Tane vám teď na mysli „rajcovní“ červená nebo leopardí krajková podprsenka vykukující zpoza topu? Ne! Tohle fakt působí lacině.

6. Nepřiznávejte ramínka

Pokud si obléknete vrchní díl v asymetrickém střihu, například top na jedno rameno nebo s křížovým vázáním na zádech, zvolte pod něj buď podprsenku bez ramínek, nebo si kupte na internetu za 40 korun klips na podprsenková ramínka, který je šikovně schová pod top.

A ne, ani průhledná ramínka to nezachrání. Ostatně – nenuťte ve svém okolí, aby se tvářili, že ty proužky plastu nevidí. Vidí. A nelíbí se jim.

7. Nepodceňujte své vnady

Většina žen si myslí, že oplývá velikostí 80B, a přitom tomu tak vůbec není. Nechte se proto vyvést z omylu a zajděte si do specializované prodejny s prádlem, kde vám určí správnou velikost vašeho prádla.

Myslete také na správnou velikost podprsenky. Pokud zadní díl vylézá nad lem topu, evidentně nosíte o několik čísel menší. Podprsenka tak špatně nese tíhu ňader a kompenzuje to tím, že zařezává ramínka do ramen a její zadní část vám leze nahoru po zádech, místo aby zůstala rovnoběžně s lemem topu.

8. Stahovací kalhotky ano, ale plánujte

Tohle je tak trochu oříšek. V prádelníku by vám chybět neměly, protože vaši postavu v mžiku zeštíhlí. Ale pozor, musíte si být jistá, že se ten večer nebudete svlékat!

Vzpomínáte na scénu z filmu Deník Bridget Jonesové, kdy se hlavní hrdinka v podání Renée Zellweger rozhoduje mezi sexy kalhotkami a stahovačkami: „Hm, mám hrozné dilema. Jestli nějakým zázrakem opravdu skončím v cizí posteli, tyhle budou v rozhodující chvíli vypadat nejlíp. Ovšem s těmihle mám větší šanci, že ta rozhodující chvíle přijde.“

A víte přece, jak to dopadlo... Aneb svlékací scéna s Danielem alias Hughem Grantem: „Tohle jsou teda pěkně připitomělý kozačky, Jonesová... A tohle jsou pěkně připitomělý šatičky a tohle jsou… No to mě poser, to jsou neuvěřitelný bombarďáky!“

Další podobné články naleznete na webu www.vlasta.cz