Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Slušivý módní hit - tunika

Zdroj: archív výrobců, Profimedia.cz
Více v galerii
Prohlédněte si všechny fotografie (8)

Dostávala se k nám pomalu, ale nakonec u nás tuniková mánie nadobro zasekla drápky a vypadá to, že nějaký čas se tu ještě udrží.

Je tunika žhavou novinkou?

Když se řekne tunika, mnohé z nás si představí krásné a pestré tuniky, které zářily loni v létě na každé druhé dívce či ženě. Opravdu se ale objevila ve velkém až minulé léto? Kdepak! Tunika jako taková není žádná novinka. Sahá do dávné minulosti – do doby antiky, kdy byla jednoduchým oděvem prostého lidu. Jednoduše řečeno šlo o levné a laciné oblečení, které neupoutávala žádnou pozornost. Tunika se vyznačovala primitivním střihem, který nerozlišoval individuální proporce, takže i silnější člověk v ní schoval své nedostatky. A to možná někdy může mít své výhody… Dnes už tunika vypadá mnohem lépe. Základní znak splývavosti sice zůstal, délka rovněž, ale jinak je to oblečení, které většině ženám velmi sluší. Vypadají v nich křehce a ocenitelná je jistě i pohodlnost tohoto oblečení.

Kafe.cz doporučuje:

Pro pohodářky Černobílá krása
Pro pohodářky Pro pohodářky Zdroj: archív výrobců, Profimedia.cz Černobílá krása Černobílá krása Zdroj: archív výrobců, Profimedia.cz

Módní tunika s romantickým potiskem, výstřih je zřasen ozdobným kroužkem. Jedná se o postavu velmi zvýrazňující střih.
Značka: Bonprix
Cena: 499 Kč

Tunika s úzkými ramínky sluší každé štíhlé ženě, ale díky střihu padne i těm, které nejsou tak úplně spokojené se svojí figurou.
Značka: Litex
Cena: 545 Kč

Jak se nosí?

Tunika je pohodlné oblečení, které se výborně hodí ke kalhotám – k látkovým, džínům, ale i ke kraťasům, tříčtvrťákům apod. Tuniky můžete s ostatními kusy oblečení různě kombinovat. Jen je nedávejte do kombinace s áčkovými sukněmi. Rozhodně to nevypadá hezky – je to tím, že tuniky se rozšiřují a se sukní jmenovaného tvaru prostě nepůsobí hezky.

Kafe.cz doporučuje:

Elegantní bílá Jako vosička
Elegantní bílá Elegantní bílá Zdroj: archív výrobců, Profimedia.cz Jako vosička. Jako vosička. Zdroj: archív výrobců, Profimedia.cz

Delší bílá tunika Lea s hlubokým, kulatým výstřihem, nařasený - empírový přestřih a ozdobné zavazování kolem těla.
Značka: Lea
Cena: 539 Kč 

Trendy záležitost – tunika s trendy proužky, s krátkými rukávy. Přeložený výstřih dělá hezká ňadra.
Značka: Litex
Cena: 575 Kč

I pro baculky

Tuniky ocení především ženy, které mají v břišních partiích o nějaké to kilo navíc. Splývavý střih tunik tento nedostatek spolehlivě zakryje. Jsou však i případy, kdy byste se měla tunice raději vyhnout – máte-li krátké nohy, silnější stehna a lýtka či úzký pas ve spojení s širokými rameny. Výrobci k nám přivážejí mnoho krásných rozmanitých tunik, a ty ocení samozřejmě i těhulky. Ve volné tunice se cítí dobře a ještě ke všemu mají v současné době možnost velkého výběru.

Kafe.cz doporučuje:

Pro každou postavu Plážová kráska
Pro každou postavu Pro každou postavu Zdroj: archív výrobců, Profimedia.cz Plážová krása Plážová krása Zdroj: archív výrobců, Profimedia.cz

Jednoduchá, dohněda tónovaná tunika se střihem, který sluší každé ženě – v téhle tunice se nebudete stydět za pár kilo navíc. Korálky vhodně doplňují celek.
Značka: Marks and Spencer, Autograph
Cena: 1395 Kč

Modrobílá tunika volnějšího střihu, kterou výborně užijete na dovolené. Je ušita z příjemného materiálu a skvěle se nosí.
Značka: Marks and Spencer, per una
Barva: modrá mix
Cena: 1395 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky