Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Šálománie podle módní poradkyně

Zdroj: iStockphoto.com, autorka

Dnešním sychravým dnům vládnou šátky a šály. My nesmíme být pozadu a proto přinášíme malého průvodce „šálováním a šátkováním“.

Tedy řeknu vám, že je pěkně ošklivo – ale to nejspíš víte sami. Tak vám tedy řeknu, že mě to počasí děsně štve – ale to vás asi taky. Nebo je mezi námi někdo, komu se to líbí? Přiznejte se!

Vlastně se mi líbí, když můžu být v teple a vědět, že nikam nemusím. Ale jakmile mám vystrčit své nebohé, zimomřivé tělo z domu, nastává proces vrstvení, tzn. košilka (jako malá jsem tento kus oděvu odsuzovala a jak ji mám dnes ráda), tričko s dlouhým rukávem, svetřík, bundu či kabát a hlavně šálu nebo šátek. Hrůza, když se mi jen větřík dotkne krku…

Tento doplněk mám strašně ráda, protože umí krásně oživit a ozdobit celý outfit. Na trhu nyní seženete šálky v duchu podzimních a zimních trendů – kostkované, pletené, potištěné s výraznými vzory, představující kulturu Blízkého Východu, plisované, i s třásněmi, různých tvarů a délek.

Máte-li práci, kde vyžadují formální oblečení, tedy kostýmek, můžete doplnit svůj vzhled o šátek, uvázaný kolem krku. Nejvhodnější je čtvercový šátek, hezkého, splývavého materiálu, o přibližných rozměrech 40 x 40cm.

Variant je několik: Šátek složte do trojúhelníku a zavažte za cípy na rameni (viz obr.1), nebo trojúhelník ještě poskládejte do stuhy (cca 7cm široké) a uvažte na uzel vpředu, šátek bude tvořit jakousi kravatu (viz obr.2), také je možné na této tzv. stuze udělat uprostřed uzel, kterým ozdobíte rozhalenku. Šátek zafixujete na krku tím, že ho zavážete vzadu na krku za konce na uzel. Další možností je na konci stuhy utvořit očko, kterým provlíknete druhý konec stuhy (viz obr.3). Zkuste také složit šátek na polovinu, chytit ho za protilehlé rohy a uvázat na uzlík okolo krku – ozdobíte současně přední i zadní díl halenky (viz obr.4).

foto 1foto 2

foto 3foto 4

Na cestu do práce i do školy uděláte parádu s širokou šálou. I zde je několik možných způsobů vázání.

Chcete-li ozvláštnit jednobarevnou šálu, omotejte okolo ní šálu druhou, třeba i vzorovanou, dejte však pozor, aby spolu oba materiály „kamarádily“.

foto 5foto 6

foto 7foto 8

Autorka vlastní oděvní značku La fashion – www.lafashion.cz

P.S. Až potkáte nějakého blázna, co má na sobě tři svetry, bundu a je omotaný několika šálami, jsem to určitě JÁ… Pěkný listopad!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky