Prsteny s velkými kameny: Prohlédněte si galerii těch nejzajímavějších

Originální prsteny
Originální prsteny
Zdroj: Instagram.com
Prohlédněte si všechny fotografie (23)

Šperk k ženě patří asi jako židle ke stolu. Lidé se zdobí od pradávna a samozřejmě se v průběhu let šperky měnily nejen po stránce materiálové, ale také co se vzhledu týče.

Módní trendy se mění rychlostí blesku. Před pár měsíci byly trendy obrovské složité náhrdelníky, teď se ženy začaly naopak shánět po zcela subtilních špercích typu jemného řetízku s drobounkým přívěskem.

Historie prstenů

Jelikož prsteny nemají začátek ani konec, byly považovány za jakýsi symbol nekonečnosti a jejich nošení ochraňovalo tělo člověka před opuštěním jeho duše. Oblíbily si je všechny vrstvy. Populární byly zejména ve starověkém Římě, kdy se například v létě nosily prsteny tenké, v zimě naopak mohutné. V období středověku byly nejvzácnější prsteny s vyrytými podobiznami světců. Kromě ozdobné funkce měly prsteny i jiný význam. Sloužily k pečetění pergamenových listin. Renesance se naopak nesla ve znamení kvantity. Do období středověku se setkáváme s prsteny zásnubními, po tomto období už i s prsteny snubními.

My jsme pro vás připravili galerii prstenů, které jsou šokující svou velikostí. Na první pohled vypadají nádherně, leckdy jde o ruční práci, jejich nošení ale musí být pro majitelky náročné.

Co si o módě ohromných prstenů myslíte vy? Nosili byste je? Zaujal vás některý z naší galerie?

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky