Ty upřednostnily jasné barvy, starší generace sázela hlavně na jemné pastelové tóny. Modely navíc často doplnil více či méně originální klobouček. Krajková róba samotné nevěsty s vlečkou dlouhou přes dva metry z dílny proslulé britské návrhářské značky Alexander McQueen byla přirovnávána k modelu, ve kterém se v roce 1956 vdávala Grace Kelly.

Celebrity i princezny

Výjimku v optimistické barevnosti tvořila například Victoria Beckham, která sebe a své rostoucí bříško oblékla do tmavých šatů jednoduchého střihu. O jediné oživení hvězdného páru se tak postaral její atraktivní klobouček a dále poprask ohledně řádu, který si její manžel David připnul na nesprávnou stranu klopy. Ze známých osobností se na obřad dostavil také zpěvák Elton John s partnerem a na pečlivě zpracovaném seznamu téměř 2 000 hostů se objevily také britské politické špičky a zástupci aristokracie z celého světa.

Rodinní příslušníci

Z nevěstiny strany sklidila největší úspěch Katina půvabná mladší sestra Pippa. Také její rodiče a bratr se přísně drželi etikety, ačkoliv v jejich žilách nekoluje "modrá krev". Královna Alžběta překvapila modelem ve vesele žlutém odstínu, manželce prince Charlese Camille to slušelo především v modrých šatech na následném večírku.

Kafe.cz zjistilo:

Svatební kytice, kterou držela v ruce Kate Middleton, vyjadřovala řečí květin toto: konvalinky představují klíč k návratu štěstí, karafiáty znamenají statečnost, hyacint symbolizuje stálost lásky a myrta zastupuje manželství.

Kafe.cz doporučuje:

Nepřehlédněte komentovanou fotogalerii ze svatby nahoře v článku.