Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

„Plesový manuál“ podle naší módní poradkyně

Zdroj: dior.com, net-a-porter.com, Profimedia.cz

Všude spousta třpytu a lesku, krásná vůně cukroví – to je nejen čas vánoční, ale i čas plesů. A na ples přece nevyrazíme jen tak, příprava i výběr vhodných šatů je přeci zásadní věc.

Mám „plesování“ velmi ráda. Je to skvělá příležitost proměnit se v sexy kočku, princeznu či dámu. Vlastním několikero šatů, nejraději mám však své maturitní - možná pro ty zážitky, možná pro jejich super střih. Obléct si honosné večerní šaty a připadat si jako bohyně, to je pocit k nezaplacení.

Chcete-li si pro tuto sezónu pořídit šaty nové, obejděte butiky nebo navštivte půjčovnu společenských šatů. Dbejte při výběru šatů na kvalitu materiálu (100% polyester je neprodyšný, naopak hedvábí je překrásně splývavé), a zpracování materiálu, tedy ušití. Šaty vám musí sedět v oblasti hrudníku, pasu a sedu. Ohlídejte, jestli vám neodstává výstřih a není-li nahrnutý materiál v pase – to znamená, že jsou šaty ušity na vyšší postavu.

Další volbou je nechat si ušít šaty na míru. Výhodou je, že vám skvěle padnou, budou originální – nepotkáte nikoho ve stejných šatech, a nemusíte dělat žádné kompromisy ve vaší představě. Plesovky vám zhotoví ve vybraných krejčovstvích nebo se s důvěrou obraťte na oděvní ateliér La fashion.

Letos se stále se nosí antické splývavé šaty, upnuté dlouhé šaty vyzdvihující ženské křivky i šaty s rozevlátou sukní, vždy v maxi délce. V souvislosti se zimními trendy jsou v kurzu šaty v barvě černé, tmavě modré, fialkové a fuchsiové. Tuto sezónu je kladen důraz na výrazné doplňky a zdobení, již zmiňované štrasy, peří, sklady, třásně. Nezapomeňte ani na botičky, klidně v odlišné barvě než šaty.

Zdroj: dior.com, net-a-porter.com, Profimedia.cz

Zdroj: dior.com, net-a-porter.com, Profimedia.cz

Inspiraci hledejte se v kolekcích slavných módních návrhářů pro letošní sezonu. Třeba si podle některého modelu Dior necháte zhotovit svůj vlastní.

Zdroj: dior.com, net-a-porter.com, Profimedia.cz Zdroj: dior.com, net-a-porter.com, Profimedia.cz

Zdroj: dior.com, net-a-porter.com, Profimedia.cz Zdroj: dior.com, net-a-porter.com, Profimedia.cz

Autorka vlastní oděvní značku La fashion – www.lafashion.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU