Je o „pár“ let starší než modelka se stejným iniciálami jména, Petra Němcová - oproti své karvinské kolegyni pochází ze severočeské líhně slavných českých modelingových hvězd (narodila se v roce 1975). Brzy poté, co ji pro světový modeling objevila krátce po sametové revoluci Milada Karasová z Czechoslovak Models, vyrazila do Paříže.

Modeling až v druhé řadě

Kariéru ve světě módy však třikrát vyměnila za jinou: mateřskou, studijní a hereckou. Prožila první bezstarostné období, rychle se naučila francouzsky a v době, když Eva Herzigová nastoupila na světová mola, porodila v osmnácti svému francouzskému muži syna Alaina. Manželství se bohužel rozpadlo a Pavlína musela dlouhé roky o syna tvrdě bojovat.

Se svými skvělými mírami 92-63-91, výškou 180 cm a klasickou krásou byla brzy mezi modelky „přijata“ zpět, svou kariéru naplno rozjela kolem dvaceti. I když pracovala pro prestižní firmy, jako jsou Christian Dior, Cartier, L‘Oréal, Clarins, Bourjois, Palmers nebo Love. I když měla dost zakázek, nikdy nepovažovala práci modelky za něco trvalého. Paradoxně se navíc půvabný Vodnář na molech nerad ukazuje. Hned od počátku pracovala na své vizi, dokončit gymnázium – vdávala se ve stejný čas, jako skládala maturitu – a postupně plnila další cíl, pustila se totiž do vysokoškolského studia, v jejím případě právnická. Říkala si prý, že zamýšlené herectví je strašně nejisté, a tak chtěla mít jistotu ve zcela odlišném oboru. Jela zcela ve svých kolejích, trasovala si kariérou vlastní cestu „naruby.

Naděje má zelenou

Po desetiletí v modelingu zatoužila po změně, po herecké profesi toužila už jako malá holka, a tak se rozhodla, že je na čase si svůj sen splnit. Odjela nejprve do Spojených států amerických, kde navštěvovala několik hereckých kurzů v prestižní škole Actors Studio. Tato průprava jí dodala sebevědomí k cestě do Los Angeles, docházela na castingy a pokusila se hrát i zadarmo v malých, nezávislých projektech. Pochopila ale, že hollywoodské prostředí není její šálek kávy, a vrátila se zpátky do Francie. Znovu zkoušela štěstí na konkursech, a přitom se živila modelingem.

Film o Edith Piaf

V roce 2007 získala malou úlohu mladé novinářky v úspěšném životopisném snímku Edith Piaf s Marion Cottilard v hlavní roli, a to místo Jane Fondové (hereččino jméno režisér Olivier Dahan z obsazení stáhnul, protože by podle něj zaujala příliš divácké pozornosti). Emotivní role, ve které přichází Pavlína za osamělou Piaf na mořskou pláž v Malibu, aby získala od zpěvačky rozhovor, ji konečně dostala do povědomí filmařů. Natočila několik dalších filmů (třeba Labutí píseň po boku Christophera Lamberta nebo televizní seriál Útěk z pevnosti Colditz). Velkou příležitost dostala jako jedna z hlavních postav ve filmové adaptaci knihy Michala Viewegha Případ nevěrné Kláry. Ten ale bohužel u diváků neuspěl…

Pavlína Němcová: Modelka nebo herečka?

Sama se považuje za to druhé. V posledních letech usiluje Pavlína Němcová kromě menších hereckých příležitostí o prosazení se ve světě filmu, našla si dokonce historickou látku Victora Huga, kterou jí zpracovali dva slavní scénáristé. Po boku celebrity, herce Johna Malkoviche, by se měla objevit v hlavní ženské roli. Co si nejvíc přeje? Zahrát si hodně rolí, které budou opak jí samé. Stane se odrazem vzhůru plánovaný historický film, nebo některý další? Už když byla v Paříži, nehrála tady, jak sama glosovala modelka a herečka svou životní cestu, slovy Jana Wericha, „kuličky“! Je zvyklá bojovat, vytčený cíl neopouští…

KAFE.cz zjistilo

Pavlína Němcová představila v pražském hotelu Mandarin Oriental exkluzívní kalendář Stock. Topmodelku a herečku při jeho focení zdobily milionové diamantové šperky, které zapůjčila společnost Diamonds International Corporation. Jedním z unikátů byl šperk Octopus, který pro D.I.C. navrhla známá módní designérka Blanka Matragi. Fotky do kalendáře pro rok 2011, který je přezdíván český Pirelli, nafotil přední český fotograf Stanislav Merhout.