Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pavlína Němcová: Kariéra naruby

Pavlína Němcová: Kariéra naruby
Pavlína Němcová: Kariéra naruby
Zdroj: Czechoslovak Models a Profimedia.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (4)

Pavlína Němcová pendluje mezi Prahou a Paříží, na začátku září 2010 zazářila mezi hosty 1. ročníku Prague Fashionweekendu.

Je o „pár“ let starší než modelka se stejným iniciálami jména, Petra Němcová - oproti své karvinské kolegyni pochází ze severočeské líhně slavných českých modelingových hvězd (narodila se v roce 1975). Brzy poté, co ji pro světový modeling objevila krátce po sametové revoluci Milada Karasová z Czechoslovak Models, vyrazila do Paříže.

Pavlína Němcová

Modeling až v druhé řadě

Kariéru ve světě módy však třikrát vyměnila za jinou: mateřskou, studijní a hereckou. Prožila první bezstarostné období, rychle se naučila francouzsky a v době, když Eva Herzigová nastoupila na světová mola, porodila v osmnácti svému francouzskému muži syna Alaina. Manželství se bohužel rozpadlo a Pavlína musela dlouhé roky o syna tvrdě bojovat.

Se svými skvělými mírami 92-63-91, výškou 180 cm a klasickou krásou byla brzy mezi modelky „přijata“ zpět, svou kariéru naplno rozjela kolem dvaceti. I když pracovala pro prestižní firmy, jako jsou Christian Dior, Cartier, L‘Oréal, Clarins, Bourjois, Palmers nebo Love. I když měla dost zakázek, nikdy nepovažovala práci modelky za něco trvalého. Paradoxně se navíc půvabný Vodnář na molech nerad ukazuje. Hned od počátku pracovala na své vizi, dokončit gymnázium – vdávala se ve stejný čas, jako skládala maturitu – a postupně plnila další cíl, pustila se totiž do vysokoškolského studia, v jejím případě právnická. Říkala si prý, že zamýšlené herectví je strašně nejisté, a tak chtěla mít jistotu ve zcela odlišném oboru. Jela zcela ve svých kolejích, trasovala si kariérou vlastní cestu „naruby.

Pavlína Němcová

Naděje má zelenou

Po desetiletí v modelingu zatoužila po změně, po herecké profesi toužila už jako malá holka, a tak se rozhodla, že je na čase si svůj sen splnit. Odjela nejprve do Spojených států amerických, kde navštěvovala několik hereckých kurzů v prestižní škole Actors Studio. Tato průprava jí dodala sebevědomí k cestě do Los Angeles, docházela na castingy a pokusila se hrát i zadarmo v malých, nezávislých projektech. Pochopila ale, že hollywoodské prostředí není její šálek kávy, a vrátila se zpátky do Francie. Znovu zkoušela štěstí na konkursech, a přitom se živila modelingem.

Film o Edith Piaf

V roce 2007 získala malou úlohu mladé novinářky v úspěšném životopisném snímku Edith Piaf s Marion Cottilard v hlavní roli, a to místo Jane Fondové (hereččino jméno režisér Olivier Dahan z obsazení stáhnul, protože by podle něj zaujala příliš divácké pozornosti). Emotivní role, ve které přichází Pavlína za osamělou Piaf na mořskou pláž v Malibu, aby získala od zpěvačky rozhovor, ji konečně dostala do povědomí filmařů. Natočila několik dalších filmů (třeba Labutí píseň po boku Christophera Lamberta nebo televizní seriál Útěk z pevnosti Colditz). Velkou příležitost dostala jako jedna z hlavních postav ve filmové adaptaci knihy Michala Viewegha Případ nevěrné Kláry. Ten ale bohužel u diváků neuspěl… 

Pavlína Němcová: Modelka nebo herečka?

Sama se považuje za to druhé. V posledních letech usiluje Pavlína Němcová kromě menších hereckých příležitostí o prosazení se ve světě filmu, našla si dokonce historickou látku Victora Huga, kterou jí zpracovali dva slavní scénáristé. Po boku celebrity, herce Johna Malkoviche, by se měla objevit v hlavní ženské roli. Co si nejvíc přeje? Zahrát si hodně rolí, které budou opak jí samé. Stane se odrazem vzhůru plánovaný historický film, nebo některý další? Už když byla v Paříži, nehrála tady, jak sama glosovala modelka a herečka svou životní cestu, slovy Jana Wericha, „kuličky“! Je zvyklá bojovat, vytčený cíl neopouští…

Pavlína Němcová

KAFE.cz zjistilo

Pavlína Němcová představila v pražském hotelu Mandarin Oriental exkluzívní kalendář Stock. Topmodelku a herečku při jeho focení zdobily milionové diamantové šperky, které zapůjčila společnost Diamonds International Corporation. Jedním z unikátů byl šperk Octopus, který pro D.I.C. navrhla známá módní designérka Blanka Matragi. Fotky do kalendáře pro rok 2011, který je přezdíván český Pirelli, nafotil přední český fotograf Stanislav Merhout.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky