Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Osobnost Fler.cz Canafé: Nejraději navrhuji a šiji první prototypy

Zdroj: Fler.cz

Tvůrkyně Fler.cz Canafé je sama sobě návrhářkou, švadlenou i fotografkou, ale nejvíce ze všeho miluje tvorbu prototypů. A to ji přitom v minulosti nikdy ani nenapadlo, že by mohla jít třeba na textilní průmyslovku. Co dodat… Jde to i bez toho. ;)

Řekněte nám něco o sobě. Jaká byla vaše cesta k tvoření?

Tvorba je pro mne životní cesta, poznávání sebe sama, učení se, objevování možností. Po několika letech s příchodem třetího dítěte jsem svoje podnikání na čas uzavřela, abych si mohla uvědomit, kudy vede moje cesta, a našla svůj osobitý výraz. Teď se tedy znovu nadechuji a dělám tvorbu, která je více v souladu se mnou a kterou i sama nosím.

Zdroj: Fler.cz

Jakou technikou nejraději tvoříte? Proč to u vás vyhrála?

Nejraději navrhuji a šiji první prototypy. To se děje většinou rychle, poháněná nadšením a nedočkavostí, co ze mne vyleze. Prototyp pak na sobě zkouším a nosím. Když se mi nosí příjemně a vychytám mouchy, nastupňuji střih. Pak přijde švadlena (já), která v limitované edici ušije daný kousek v několika velikostech. Občas ji sprdne vedoucí (opět já), která má pocit, že švadlena šije pomalu a měla by si pospíšit, protože návrhářka je natěšená, až zase začne tvořit. Pak se domluvím s fotografkou (rozuměj opět se mnou). Focení mne také baví, ráda si vymýšlím v souvislosti s focenými modely příběh a domluvím modelku, což už konečně nejsem já. V podstatě svůj model nedám z ruky až po vystavení.

Zdroj: Fler.cz

Popište moment, kdy jste si uvědomila, že vaše tvorba už není „jen“ koníček?

Od začátku jsem chtěla dělat něco kreativního, co mne bude bavit a zároveň se tím uživím. A tím směrem stále směřuji. Tvorba je můj životní kůň, potřeba, životní náplň a radost.

Když se ohlédnete zpátky za svojí kariérou, udělala byste něco jinak?

Asi bych chtěla být rychlejší. :) Na všechno si musím přijít sama, ale tak to prostě je. Nic bych neměnila, ani to nejde. Ke všem poznatkům ohledně tvorby i byznysu jsem nějakou cestou došla, důležitá byla radost i zklamání z vlastních omezení, která mne ale zase posouvají dál.

Zdroj: Fler.cz

Kde se ve své tvůrčí dráze vidíte za rok a kde za deset let?

Určitě bych si ráda našla šikovnou krejčovou, nebo ještě lépe, vytvořila vlastní šicí dílnu, abych se mohla věnovat pouze navrhování, šití a testování prototypů. O nápady nouzi nemám. Deset let je dlouhá doba, ale směřuji k tomu mít kolem sebe tým lidí, na které se mohu spolehnout, abych nemusela všechno dělat sama. 

Připravila pro Fler.cz Lucie Bednářová

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky