Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Náušnice, které jsou v kurzu: Hranaté, zdobené, třpytivé, zkrátka velmi ženské

Zdroj: pinterest
Prohlédněte si všechny fotografie (32)

Náušnice jsou nesmrtelné. Patří k ženě stejně jako sandálky na podpatku nebo výrazná rtěnka. Letos nestojí v pozadí, ale udávají tempo a švih celému outfitu. A v kurzu jsou hranaté, velké, zdobené, zkrátka přehnané, ale vypadají famózně a na každé ženě šik! A jsou ideální na dovolenou!

Střídání stráží

Móda se mění s každou sezónou. Kožichy střídají kožené křiváky, leopardí vzory ustupují minimalismu a huňaté svetry vytlačil trend "cibulového" vrstvení. Ani omylem však nepodléhá trendům jen oblečení, ale je třeba zaměřit se na boty, doplňky a šperky, které jako mávnutím proutku osvěží i sebevíc nudný outfit. Výrazné náušnice jsou pro toto léto jasnou volbou!

Tisíc možností

Perlové náušnice jsou nesmrtelné a jen těžko je z trůnu něco sesadí, ale v "podhradí" se to jen hemží trendy doplňky. Uši snesou hodně - od zlata po plastové cetky.

Na výběr máte z nespočtu materiálů a odstínů. Jejich pečlivým výběrem můžete podpořit to, jaký jste barevný typ, sladit se s barvou očí, pihami nebo lehce pozměnit nelichotivé linie obličeje.

  • Zlato a stříbro
  • Minerály
  • Perly
  • Dřevo, bambus
  • Smalt
  • Plast
  • Flitry

Nebojte se výrazných kousků, které budou dominovat celému outfitu. Čím větší rozměry a okázalejší zpracování, tím líp. Nešetřete řetízky, kamínky ani třpytem. Střídmost je letos zkrátka pasé.

Špetka historie

Před více než třemi tisíci lety se na Blízkém východě objevily náušnice. Tenkrát ani zdaleka nesloužily ke zkrášlování a pro dobrý pocit žen, ale k určení náboženské nebo kmenové identity nebo jako ukazatel sociální statusu jedince a jeho bohatství.

Ve středověku dostaly stopku, protože ženy nosily tak nákladné šaty a výrazné pokrývky hlavy a paruky, že by ušní ozdoby zcela zapadly nebo dokonce způsobily nepříjemné zranění. Velký boom zažily až ve 20. století, kdy ženy bez náušnic téměř nevycházely ven. A s příchodem klipu, kdy nebylo nutné mít uši propíchnuté, začaly šperkovnice doslova přetékat. V ten moment slavní muži jako Justin Timberlake nebo David Beckham začali žárlit a sami si pár luxusních šperků pořídili. Nyní už jsou náušnice zase jen v režii žen a fantazii se meze nekladou.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky