Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Módní ikona: Klára Issová

Módní ikona: Klára Issová
Módní ikona: Klára Issová
Zdroj: www.isifa.com
Prohlédněte si všechny fotografie (8)

Její módní kreace budí často nadšení, někdy ovšem také rozpaky. Pohybuje se poměrně ráda až na samé hraně, kterou si stanovuje sama… Patří jí výrazná pozice v nové generaci hereček, o tom svědčí již získaný Český lev nebo titul Shooting Star, tedy Hvězda zítřka.

Diskutujte: Jak na vás působí Klára a co si myslíte o jejím módním stylu?

Mohlo by vás také zajímat: Móda: Boty a kabelky na léto nebo Móda: Plavky 2012 aneb malé rady nad zlato

Okatá hvězda

Už od svých šesti chodila malá Klára Issová na hodiny herectví, později vystudovala konzervatoř v Praze (narodila se 26. dubna 1979 v Praze ve znamení Býka). Její otec pochází ze Sýrie a vystudoval v Česku FAMU, sestřenicí je neméně slavná česká herečka Martha Issová. Sýrii Klára pravidelně navštěvovala jako dítě s rodiči, v osmnácti tam už odjela úplně sama, aby obnovila kontakty s rodinou a víc poznala svoji druhou vlast. Z krátkovlasé slečinky s brejličkami vyrostla žena, která okouzluje svýma pronikavě hnědýma očima i hereckým projevem.

Zdroj: www.isifa.com

Již v patnácti letech dostala výraznou hereckou příležitost v dobře ceněném filmu Saši Gedeona Indiánské léto (1994). Za svůj výkon byla nominována na Českého lva, získala ho za nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli hned ve svém druhém filmu Nejasná zpráva o konci světa (1997) Juraje Jakubiska, v roli Veroniky. Další lví nominace následovala za vedlejší roli v experimentálním filmu Anděl Exit (2000). Kláře se záhy podařilo uspět i v zahraničí, zahrála si ve filmech Mlhy Avalonu, Duna, Anna Franková nebo v seriálu Rose and Maloney. Pozornosti se jí dostalo i na mezinárodním filmovém festivalu Berlinale v roce 2007, kde představila film Grandhotel režiséra Davida Ondříčka. Jako „Klára Issa“ získala vysoko hodnocený titul Shooting Star (Hvězda zítřka), jehož držiteli jsou například Rachel Weiszová nebo Daniel Craig, z českých herců mimo jiné také Anna Geislerová a Jan Budař.

Zdroj: www.isifa.com

V roce 2010 získala roli ve Švankmajerově filmu Přežít svůj život, který byl představen na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. Prozatím hrála ve více než čtyřiceti dalších filmech jako Pravidla lži, Operace Silver A či Medvídek. Objevuje se také v televizních seriálech První krok nebo Zázraky života. Na divadelních scénách ji bylo možné vidět ve hrách Mefisto, Dračí doupě či ve světově proslulé hře Patrika Marbera Na dotek, dále v roli Stelly v dramatu Tramvaj do stanice Touha od Tennessee Williamse. V rámci letošních Letních shakespearovských slavností se představí v premiéře legendárního shakespearovského dramatu Richard III. jako Lady Anna po boku Jiřího Langmajera. Je výtečná a vyhledáváná herečka především pro psychologickou hloubku zpracování svých postav…

Zdroj: www.isifa.com

  • Sama říká: „Role pro mě musí být hlavně zajímavá psychologicky, vrstevnatá, abych na ní mohla pracovat. Důležitý je režisér a jeho záměr. Vždycky jsem se snažila, abych hrála různé polohy. Nechtěla jsem škatulku jemná, něžná, stydlivá. Když jsem začínala, byla jsem zakřiknutá a stydlivá, přesto jsem tyto typy odmítala…“

Stav klidu mysli

Klára Issová dosud prožila několik privátních vztahů, poslední, čtyřletý se čtyřicetileým režisérem Davidem Ondříčkem skončil v roce 2010. Dny a noci po boku Kláry režisér „vyměnil“ za vztah s její sestřenicí Marthou (čeká s ní společného potomka). Momentálně je herečka nezadaná a užívá si prý singlovství, považuje jej „za stav klidu mysli…“ Toto její současné naladění jistě souvisí s hereččiným zajímavým životním stylem. Zabývá se i různými technikami meditace a miluje také dlouhé procházky v přírodě. Herečka si vždy vybírá přírodní materiály jako bio bavlna, klade důraz na ekologii a fair trade.

Zdroj: www.isifa.com

Dává přednost také kvalitním bio potravinám (díky tomu prý nemusí řešit váhu) a zbožňuje arabskou kuchyni, dva roky byla dokonce vegetariánka. Z jídelníčku ale úplně vyřadila uzeniny, mražené ryby, tavené sýry a limonády. Cvičí na dech náročný pilates, tančí nadšeně salsu - tanec vůbec je pro ni srdeční záležitost - a hraje golf. Má ráda přírodní kosmetiku značky Dr. Hauschka s léčivými bylinami, vlasové produkty Lush a preferuje lehké, přirozené líčení, kde uplatní rafinované tipy a triky, které odkoukala od filmových maskérů.

Módní hrátky

Klára s potěšením a nadmíru vtipně experimentuje s módními trendy. Baví ji ležérní móda, která má nápad, občas ale nakupuje i v H&M. Někdy nepohrdne ani elegantním pánským stylem, v každém případě se musí cítit pohodlně. Dříve její šatník okupovala černá, té se ale postupně zbavuje mimo jiné ve prospěch modré a růžové, ta patří mezi její nejoblíbenější. Také jí velmi sluší a celou rozjasňuje. Svou inspiraci nachází často u českých návrhářů. Několikrát se představila v roli modelky na přehlídkách Kláry Nademlýnské nebo Claudie Marčekové, letos na jaře se stala tváří nové kolekce značky TIQE Petry Balvínové. Vyhovuje jí také nové kolekce butiku St Martin´s, která zastupuje skandinávské značky, s promyšlenou kombinací elegance a extravagance.

Zdroj: www.isifa.com

Hraní s módou Kláře jde samo, umí být oblečená neoblečená, stále odvážně na napnutém laně jako provazochodec. Hodně nekonvenční módní ikona. Někdy je prý sama překvapená, do čeho ji stylisté oblečou a v čem se cítí dobře. Přiznává: „Role modelky se mi docela líbí. Ani jsem se nebála, jak zvládnu před publikem chůzi na vysokých podpatcích.“ Ovšem o tom, že by sama začala s módou koketovat natolik, že by modely sama navrhovala, nepřemýšlí. Přiznává: „…Na tohle bych si netroufla.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky