Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Módní ikona: Katie Holmes

Módní ikona: Katie Holmes
Módní ikona: Katie Holmes
Zdroj: www.isifa.com
Prohlédněte si všechny fotografie (11)

Katie Holmes byla často přirovnávána k Jackie Kennedy, bývalé americké první dámě. Tmavý okatý vzhled i neomylný nos pro jednoduché, a přitom rafinované outfity, ji k tomu přeurčil podstatně dřív, než si ikonu všech ikon zahrála v televizním seriálu.

Modeling nebo herectví?

Narodila se 18. prosince 1978 jako Katherine Noelle Holmes v Toledu v Ohiu ve znamení Střelce. Je nejmladší z pěti sourozenců, od malička chodila na hodiny klavíru a zpěvu, navštěvovala katolickou střední školu Notre Dame Academy, kde se striktně nosily uniformy. Katie rychle rostla, byla extrémně vysoká a hubená, snažila se sportovat, ale moc se jí nedařilo, a tak nakonec začala hrát v divadelním spolku. Právě díky své výšce, i ambiciózní povaze, napadlo její maminku přihlásit Katie do místní modelingové školy. V roce 1995 se zúčastnila mezinárodní modelingové soutěže v New Yorku, jak se na první pohled zdálo, nikoho nezaujala. Ale přece jen si jí všimnul jeden z hledačů talentů.

Zdroj: www.isifa.com

Pozval Katie do Los Angeles na několik castingů a konkursů, ale zpočátku moc nezářila. V roce 1997 nakonec získala malou roli ve filmu Ledová bouře režiséra Anga Leeho – jeho snímek znamenal počátek její filmové kariéry. Krátce na to si ji scenárista a producent Kevin Williamson vybral pro roli Joey Potter v „nekonečném“ seriálu ze světa náctiletých Dawsonův svět. Objevila se téměř ve všech 128 epizodách neuvěřitelně úspěšné televizní série, což pro ni znamenalo vstupenku mezi slavné. Následovaly role po boku hvězdných spoluhráčů, hrála ve filmech Pomsta po boku s Helen Mirren, Skvělí chlapi (s Michaelem Douglasem), Telefonní budka (s Collinem Farellem), Batman začíná (s Christopherem Balem) a také v poměrně kontroverzní černé komedii Děkujeme, že kouříte.

  • V roce 2011 se jako Jackie Kennedy objevila v televizním mini seriálu The Kennedys.

Zdroj: www.isifa.com


Mít či nemít Toma Cruise?

V roce 2005 se seznámila s o šestnáct let starším Tomem Cruisem (zlí jazykové považovali jejich vztah zpočátku za marketingový tah), který ji zanedlouho požádal o ruku (na vrcholu Eiffelovky), v roce 2006 se vzali v Itálii na starodávném zámku v Odescalchi.

Zdroj: www.isifa.com

Tom Cruise (1962) vstoupil do svazku manželského už potřetí, všemi jeho partnerkami byly herečky (Mimi Rogers, Nicole Kidman), několik let trval jeho vztah k Penelope Cruz. Všemi médii proběhla scéna, kde Tom Cruise („poskakující“ na sofa ve studiu) v přímém přenosu během televizní show Oprah Winfrey vyznává Katie lásku. Nevěsta musela kvůli sňatku konvertovat ke scientologické církvi, ačkoli vyrůstala v katolickém prostředí. Získala ale muže, který je stále snem mnoha žen a dívek.

  Zdroj: www.isifa.com

Katie je známá tím, že miluje pohyb a hodiny tance jsou pro ni tím správným odreagováním a způsobem, jak se udržet ve formě. Ráda chodí na spinning, líbí se jí kombinace sportu a hudby. Zdá se, že Katie tanci propadla a taneční kurzy v Hollywoodu navštěvuje několikrát do týdne. Slavný hvězdný pár, jehož každý krok se propírá v médiích, se jako skvělí tanečníci předvedli před několika lety, během slavnostního charitativního galavečera předvedli sexy tanec ve stylu kabaretu. Katie navíc zazpívala a sklidila nevídaný potlesk. Písní Cokoli Lola chce, Lola, dostala do varu nejen svého muže, ale i celé publikum. Během písně předvedla odvážnou taneční choreografii, při které jí manžel dokonale asistoval. Bylo znát, že to mezi manžely pořád jiskří…

  Zdroj: www.isifa.com

Katie ráda střídá účesy, od dlouhé hřívy přes klasické mikádo až po odvážný chlapecký sestřih. Co se týče módních excesů, pokud by mohla, Katie by pořád nosila gumičky do vlasů. Má ráda jednoduchou a nenápadnou módu, svůj styl popisuje jediným slovem – „easy“. Nejsentimentálnější vztah má herečka k šatům, které měla na sobě, když ji Tom Cruise požádal o ruku. A bez čeho se ve svém šatníku neobejde? Bez páru džín Levi´s 501.

Zdroj: www.isifa.com

Módu herečka miluje od dětství: „Jako dítě jsem si vždycky kreslila návrhy šatů, navíc miluji látky.“ Pokud by si měla vybrat značku nebo návrháře, kterými by si „napěchovala“ šatník, stal by se jím Alexander McQueen. Se svojí stylistkou Jeanne Yang odvážně vytvořila módní značku Holmes & Yang. Sladkou tvář herečky objevila samozřejmě reklama, Katie Holmes se stala tváří značek Garnier, Coach nebo Gap. Katie miluje jídlo, prohlašuje, že není „salátová dívka“, má ráda pizzu, steaky, sladké dezerty…

Zdroj: www.isifa.com
 

Suri alias Barbie…

V roce 2006 se manželům narodila dcera Suri (jméno má údajně perské a židovské kořeny, znamená rudá růže či princezna). Od té doby manželka Toma Cruise, známá shopaholička, začala nejvíc neutrácet ne za sebe, ale za dcerku Suri.

Zdroj: www.isifa.com

Náklady na její šaty, boty a další doplňky se prý šplhají až ke třem milionům dolarů. Výchova krásné holčičky se stává důvodem pro některé ostré výměny názorů mezi párem Cruise – Holmes. Po vypršení „mateřské dovolené“ se Kate před časem znovu začala naplno věnovat své kariéře, nechce být jen rozkošným doplňkem svého manžela. Často se ve společenských rubrikách debatuje o tom, zda se s manželem, který za krátký čas oslaví abrahámoviny, dohodne Katie ještě na dalším dítěti. Cruise by však měl zřejmě nejraději tak velkou rodinu jako pár Angelina Jolie a Brad Pitt. Celou rodinu, včetně šestileté dcery, vnímá americká veřejnost jako vyvolené hvězdy.

Zdroj: www.isifa.com

Suri Cruise má k běžnému dítěti opravdu daleko, její šatičky jsou minikopiemi modelů dospělých glamour ikon, poznamenaných touhou být princeznou. V jejím botníku se skrývá na 130 párů bot světových značek těch nejzvučnějších jmen, podobně je na tom i šatník, dívenka se totiž prý s věcmi z kolekce většinou nespokojí.

Zdroj: www.isifa.com

Po Suri není nic drahé, rodiče ji zbožňují: bere hodiny baletu, francouzštiny, zpěvu, tance, klavíru a ježdění na koni. Rodiče tvrdí, že je výjimečně inteligentní.

  • „Už v útlém věku se naučila chovat jako celebrita. Umí velmi dobře zacházet z paparazzi. Se slávou se dokázala skvěle vyrovnat, což je dobře,“ říkají shodně Tom s Katie.

Snímky Suri v lodičkách na podpatku, v obřích závěsech v uších, v krinolíně na hřišti, s rudými rty a s namalovanými řasami na ulici vždycky oblétnou svět… Katie svou dceru před útoky lidí brání: „Naše Suri je velká parádnice jako každá jiná holčička v jejím věku, která mamince krade parádu, obouvá si její lodičky, hraje si na velkou dámu.“ Suri Holmes byla už vyhlášená magazínem Glamour 21. nejlépe oblékanou ženou světa. V růžovém kloboučku, tmavě modrých šatičkách, šálce kolem ramen a stříbrných balerínách vypadala kouzelně, ovšem trochu „stará mladá“. Luxusní panenka Barbie… Jak to bude dál? O tom až někdy příště.
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU