Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Módní ikona: Jana Plodková

Módní ikona: Jana Plodková
Módní ikona: Jana Plodková
Zdroj: www.isifa.com
Prohlédněte si všechny fotografie (7)

Její kariéra je poměrně hvězdná, byť prozatím nerozhodnutá – i když má za sebou několik rolí výrazných žen. Dnes už je zcela jasné, že plavý Lev, který obdivuje herectví Meryl Streep a Kate Winslet, a umění oblékat se Audrey Hepburn a Stelly Mc Cartney, má v sobě šarm, který boduje… Herečka za něj získala opakovaně českého módního Oscara.

Diskutujte: Líbí se vám styl této herečky, nebo máte naopak dojem, že si s módou zas až tak moc nerozumí?

Mohlo by vás také zajímat: Módní ikona: Jitka Čvančarová nebo Módní ikona: Anna Geislerová

Jak Lev dostal Lva

Herečka vystudovala JAMU, prošla několika divadelními scénami a už jako studentka (2003) získala za svůj herecký výkon cenu na festivalu vysokých škol ve Varšavě. Po náročném castingu do filmu Protektor Marka Najbrta ji režie skutečně obsadila do hlavní role krásné Židovky, herečky Hany. Svou roli jistě sehrál fakt, že její představitelka vášnivě miluje filmy pro pamětníky, sedí k ní prvorepublikánská noblesa, v protektorátní módě se cítila jako ryba ve vodě, s klopením víček, jak herečky pomalu vyslovují, všechna gesta jsou vybraná, umí plout po parketu… To vše Jana ovládá na výbornou. Dokonce se dala obarvit, tmavá jí slušela, ale… Nejen pro poškození vlasů se po natáčení začala herečka ukazovat zase jako blondýnka.

  Zdroj: www.isifa.com

Silná story osudového vztahu manželského páru, který na pozadí válečného dramatu prožívá vlastní soukromé drama, vynesla Janě Plodkové Českého lva za hlavní ženskou roli (2009). Poměrně reálně o svém ocenění prohlásila:

  • „Dostala jsem ocenění za odvedenou práci - a velmi nečekaně. Ten večer jsem si sice užila, ale tyhle věci jsou strašně pomíjivé… Zatím mě to pracovně nikam neposunulo.“

Zdroj: www.isifa.com

Od té doby je skutečně střídavě oblačno, kromě několika tuzemských příležitostí, ovšem žádná šance měřitelná s Protektorem. Po svém výskoku vzhůru uvažovala Jana Plodková (slušně jazykově vybavená) podobně jako před pár lety Aňa Geislerová – s myšlenkou na Hollywood… Ve skříni měla v tom okamžiku sošku s čestným oceněním, za sebou rozpadlý vztah a před sebou nic konkrétního.

Cesta tam a zase zpět

Kvůli financování cesty se prý svékla do kalendáře Banco casina Pavla Páska. A před odjezdem do USA prohlásila: „… Říkám, že nic není nemožné. Pokud člověk má sny, ženou ho dopředu… Jestli se to podaří, vyplním si ho, když ne, tak se mi nezhroutí svět.“ Z cest se vrátila v roce 2011, neměla totiž pracovní vízum, chodila především na workshopy, kde se učila mluvit bez akcentu.

Zdroj: www.isifa.com

Roli v cizím jazyce si už dříve vyzkoušela v dramatu Prag, kde si jí všiml Jan Svěrák a obsadil Janu jako „Čárkovanou“ ve Vratných lahvích. Se svou méně „oblečenou“ podobou nemá herečka větší problém, kromě čárek na bříšku propiskou měla na sobě jen spodní kalhotky s krajkou a drobný top. Ale pak se zase objeví v úplně jiné podobě, nebojí se proměnit účes i vzhled. Málokdo by ji poznal v kalendáři Tichý svět 2012 na podporu kavárny, kde obsluhují neslyšící lidé. Velké modré oči, stažené vlasy. Tvář bez kapky make-upu, světlý půvab dívčí podobný Gwyneth Paltrow. Okatá a křehká zároveň.

Co nosí krásná surikata?

Jde o sofistikovanou klasiku, zcela odlišnou od módní odvahy Ani Geislerové. Když herečka nedávno vystoupila v televizní manéži Bolka Polívky, byl komik evidentně udivený Janiným pohublým vzhledem, a tak ji komik s nadsázkou nazval krásnou surikatou… Když ale kostymérky Janu převlékly z dívčích šatiček do róby, také Bolek musel uznat, že přestřelil – stála před ním krásná a žádoucí žena.

Zdroj: www.isifa.com

V hereččině civilním šatníku nechybí pěkné sako, skinny kalhoty a bílá košile. Známá je hereččina slabost pro kabáty, líbí se jí huňaté svetry. Má také ráda černobílou kombinaci, vyzkoušela si cestu extrémních barev, ale rychle ji opustila a střídmost odstínů vyvažuje zajímavým střihem. Kupodivu Jana za módu nerada příliš vydává, ale na výsledku to není znát. Nosí ráda módní kousky z Topshopu, H&M nebo z Manga, občas zabrousí do butiku k Denise Nové nebo Kláře Nademlýnské, osvědčil se jí i kontakt s Jakubem Polankou a Helenou Fejkovou. Oblíbila si značku Marni, skvěle jí sluší italská Prada – opakovaně volila právě jejich modely na večerní společenské události. Shopování není kupodivu Janin koníček, navštěvuje obchody, jen když něco potřebuje.

  Zdroj: www.isifa.com

K jejímu líčení patří neodmyslitelně vůně Idylle (Guerlain) a také výrazná rtěnka Yves Saint Laurent: „Používám je podle nálady - od červené přes růžovou po oranžovou,“ říká Jana Plodková. K hereččině drobné postavě se dobře hodí celková úhlednost, spisovná řeč a k životnímu stylu třeba také příklon k vegetariánství.

  • Nemá moc ráda výrazné doplňky, nenosí ani šperky, ale protože dobře ví, jak je důležitá na celkovém image konečná tečka, akcent – zvolila si nekonvenčně brýle.

Herečka je totiž krátkozraká a svou vadu dlouho skrývala. Nakonec ji ale povýšila na ozdobu ozdob – a když si na nos nasadí brýle s výraznými obroučkami z optiky svého přítele Filipa Žilky, stojí před vámi žena s vlastním módním názorem. Silným důvodem, proč usměvavá blondýnka už zůstala doma, byla také její láska k optikovi. Seznámila se s ním, když pro něj nafotila reklamní kampaň s fotografkou Annou Mrázek Kovačič, a získala dokonce tříletou reklamní smlouvu v řádu statisíců korun. Luxusní brýle změnily zcela hereččin pohled na krátkozrakost, dříve si je nasazovala, tak aby ji nikdo neviděl. „Do auta nebo do kina, styděla jsem se za ně," říká…

  Zdroj: www.isifa.com

Jana Plodková má nadání, krásu i lásku, chybí tak „málo“… Aby se stroj čas s nabídkou nových rolí rozhoupal v Janin prospěch. Tvrdí - „V tomhle hluchém období jsou rozjednány různé věci… zatím si užívám osobní štěstí.“ Moudrý srpnový Lev (narodila se 5. 8. 1981) zatím čeká, jedná podle nejlepší rady své maminky, která zní: „Nikdy nepřestávej věřit!“

Tip Kafe.cz:

Výrazné obroučky brýlí mohou korunovat vaši krásu, jen pokud jasně souzní s celkem oblečení. Jde o šperk, který ve tváři skutečně svítí, a pak u oblečení i líčení bývá méně skutečně lépe.

Zdroj: www.isifa.com
 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky