Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Módní ikona: Halle Berry

Módní ikona: Halle Berry
Módní ikona: Halle Berry
Zdroj: www.isifa.com
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Uhrančivá, sexy, která se nebojí větších rolí a úkolů ve filmu ani v soukromém životě. Typický Lev. Její afroamerický původ jako by jí dodával větší inergii k ambicím, které si v mnoha ohledech již splnila.

Diskutujte: Chtěla byste vypadat jako krásná Halle? Líbí se vám její styl?

Mohlo by vás také zajímat: Módní ikona: Katie Holmes nebo Módní ikona: Gwyneth Paltrow

Maria nebo Halle?

Narodila se jako Maria Halle Berry (křestní jména si později oficiálně otočila v pořadí na Halle Maria Berry), Halle je přece jen jiný šálek kávy než Maria. Její matka pracovala jako zdravotní sestra na oddělení psychiatrie, otec, Afroameričan, byl nemocniční zřízenec - páru s jednou holčičkou, Heidi, se narodila druhá dcera 14. srpna 1966 v americkém Clevelandu, ve znamení Lva. Rodiče se rozvedli, když Halle byly čtyři, společně se sestrou obě vychovávala matka (se svým otcem se už nikdy nesetkala). Dívka vystudovala střední školu v Ohiu, chvíli pracovala v místním obchodním domě a později se vrátila ke studiu na vyšší odborné škole.

  • V průběhu 80. let se úspěšně zúčastnila mnoha soutěží krásy. Zvítězila v soutěži Miss Teen All-American (1985), Miss Ohio (1896), v soutěži Miss USA skončila jen těsně na druhém místě (1986) a stala se ve stejném roce první Afroameričankou, usilující o titul Miss World (byla vyhlášená na šestém místě).

Zdroj: www.isifa.com

Na základě svých úspěchů v soutěžích se přesunula do Chicaga, později do New Yorku, chtěla souběžně pracovat na modelingové i herecké kariéře. Postupně dostávala menší roličky v televizních seriálech a hudebních klipech. Odvážně pak kráska zamířila do Los Angeles, kde získala průlomovou roli ve filmu Spika Leeho Tropická horečka po boku Wesleyho Snipse. Následovaly filmy Pouze obchod, Bumerang spolu s Eddiem Murphym nebo komedie na motivy animovaného seriálu Flinstonovi. Nadešel čas úspěchů: ve snímku Černá Carmen Dorothy Dandridge ztvárnila první černošskou herečku, která byla nominována na Oscara v kategorii nejlepší herečka, za roli Berry obdržela Emmy a Zlatý Glób

Zdroj: www.isifa.com

V roce 2002 pak sama jako vůbec první Afroameričanka získala svou sošku Oscara v kategorii nejlepší herečka za výkon ve filmu Ples příšer. Za zmínku stojí samozřejmě také snímek X-man, kde se ujala role uhrančivé mutantky Storm, a postavu neodolatelné kočičí ženy ve stejnojmenném americkém trháku nebo role Bond girl v bondovce Dnes neumírej, po boku s neméně neodolatelným Pierce Brosnanem.

Zdroj: www.isifa.com

Scéna, kde Berry vystupuje z mořských vln v oranžových bikinách, odkazuje na čtyřicet let starou bondovku Dr. No, kde se v roli Bond girl představila nezapomenutelná Ursula Andress. Mnohé společenské časopisy její podobu v Bond girl, kterou si zahrála před deseti lety, porovnávají se současnou siluetou ženy s velkým sex-appealem – i ti největší kritikové musí uznat, že by si ji mohla zahrát v plavkách dokonce dnes. V poslední době spolupracuje na různých projektech jako producentka a patří jistě k nejlépe placeným hollywoodským herečkám (její honoráře se pohybují okolo deseti milionů dolarů za film).

Svůdnost jako stav mysli

V soukromém životě Halle štěstí příliš nepřálo. Dvakrát se provdala, poprvé za basketbalistu Davida Justice, později za zpěváka Erica Benéta. Dlouho se objevovala po boku s francouzsko-kanadským supermodelem Gabrielem Aubryem, se kterým má dceru jménem Nahla Ariela (zvláštní křestní jméno Nahla znamená v arabštině včela). Od roku 2010 je jméno Halle Berry spojováno s francouzským hercem Olivierem Martinezem, se kterým se zasnoubila.

Zdroj: www.isifa.com

Její bývalý partner Aubry v tomhle současném, utěšeném obrázku dělá ošklivé korekce, i když láska rodičů Nahly skončila, otec se dál stará s láskou o malou dceru. Požaduje dokonce společnou péči a příslušné výživné, takže se herečka rozhodla následovat svého snoubence Martineze do Francie - tak by se zřejmě kontakt s otcem podstatně změnil. Poslední měsíce se spekuluje se o tom, že by Halle mohla být znovu těhotná. Svou pozici ženy s dokonalým tělem by byla zřejmě ochotná vyměnit za mateřství. Je nejvyšší čas. Halle Berry se umí poprat i s docela jinými problémy, celé roky se „pere“ s cukrovkou (během jednoho natáčení upadla do komatu a byla jí diagnostikována cukrovka). Svůj jídelníček musí uzpůsobovat své diagnóze. Zvykla si proto na časté, ale malé dávky jídel, mezi nimiž nalezneme nejčastěji zeleninu a celozrnné přílohy. Několikrát týdně také posiluje se svým osobním trenérem. Z dalších sportovních disciplín u ní vyhrál golf.

Zdroj: www.isifa.com

Po dramatické autonehodě jí zůstaly stehy na čele a dost možná kvůli týrání expartnery slyší špatně na jedno ucho. Nejen pro své jizvy po autonehodě mění často herečka účesy, ale typický je pro ni sexy, ultra krátký sestřih, s patkou do čela. Nedávno byla k vidění i s nezbedným afrem. Dlouhé sezony zůstávala tváří (a mluvčí) kosmetického impéria Revlon, objevila se v úspěšné kampani pro Versace - s prvotřídním fotografem Mariem Testinem. Nyní spolupracuje s německou firmou Deichmann, kde vystřídala modelku Cindy Crawford. Navrhla dokonce kolekci vlastních bot, o tomto doplňku má vysoké mínění: „Boty o vás hodně řeknou. Mohou být sexy, mohou prozradit něco o tom, kam dneska půjdete, mohou říct, jaká je vaše nálada, dávají vám šanci vylepšit se."

  • Osobně miluje především boty na podpatku, považuje je za nejdůležitější součást šatníku.

Zdroj: www.isifa.com

Tvrdí, že není dívka pro super vysokou módu, protože na to nemá figuru. Pokud se chce „vyparádit“, volí značky Roberto Cavalli, Dolce & Gabbana, Versace nebo Calvin Klein. Model, který herečka zvolila na předávání Oscarů s odvážným průhledným živůtkem z tylového streče, šaty pošité výšivkou ve správných partiích, byly zvoleny jedněmi z 20 nejkrásnějších, které kdy červený oscarový koberec uviděl…

Zdroj: www.isifa.com

Halle je přímo posedlá nakupováním oblečení pro svoji dceru. V posledních letech také uvádí na trh velmi úspěšnou řadů nových vůní pro společnost Coty. Její tvář a kvalitní produkty vyvolaly nadšení, a tak se letos objevil zatím poslední, čtvrtý, nazvaný jako Reveal the Passion. Tato vůně má podle herečky pomoci ženám odhalit jejich vášnivou stranu a získat více sebejistoty, co se týče krásy.

Zdroj: www.isifa.com

Jak sama říká: „Chtěla jsem vytvořit vůni, která ženám pomůže posílit jejich postavení a odhalí jejich vášnivé stránky. Nic totiž není na ženě krásnější než sebejistota, která pochází zevnitř.“ Halle Berry se často objevuje na prvních příčkách žebříčků o nejvíc sexy ženu. Nedávno se v Beverly Hills objevila v leopardích šatech, které tak lichotí její pleti a dokonalé postavě. Sama své postavení sexy i módní ikony komentuje slovy: „Svůdnost je stav mysli." V mnoha ohledech jistě herečka nepronesla své poslední slovo…

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky