Diskutujte: Líbí se vám Danin styl?

Mohlo by vás také zajímat: Světová módní ikona: Nicole Kidman

Herečka, která od přelomu tisíciletí patří k nejobsazovanějším seriálovým herečkám u nás. Ke konstatování trocha analýzy jejího typu ženy: malá, dobře tvarovaná postava (některé prameny uvádějí 157, jiné 162 cm, má nohu jako Popelka). Je pohodová a atraktivní. Poutavě se v ní snoubí české „krev a mléko“ s francouzským šarmem, ale jen v některých seriálových dílech žena vamp. Neholduje extravaganci a manýrám. Z průměrně hezké ženy se dokáže oblečením, líčením, účesem proměnit ve skutečný „kus“. Prototyp ženy, o které mužští prostě sní. Reprezentuje svůj styl, a přitom se nebojí radikálních změn. Také proto se stává Dana Morávková – s parametry fotomodelky – velmi žádaná v módních kampaních různých značek, i na módních molech. Sama herečka s oblibou říká, že inspirací v oblékání je pro ni geniálně jednoduchý styl Jackie Kennedy - rovnou nejvyšší „level“, velká ikona ze světa fashion…

Perfect woman

S rozmyslem volí, s kým smlouvu podepsat, „…k prášku bych si nestoupla,“ tvrdí v nadsázce. Nafotila exkluzivní fotografie kolekce oblečení obchodního domu Debenhams, kampaň kosmetiky Revi Face, stala se tváří prestižní značky brýlí Kio Yamato. Později její drobná noha byla označena za Nej „nohu“ pro vstup prestižní značky Jennifer Lopez JLo do Čech. Práce, kterou herečka dostala od zástupce značky, protože je „i v reálu vždy nádherně upravená, krásně oblečená a to je pro nás velmi důležité,“ ji nadchla, radovala se z ní: „Je to nádherný pocit, když vás vyberou z celé plejády hereček a modelek, které u nás jsou,“ prohlásila Dana Morávková. Není skutečně skandální typ…Na bulvárních stránkách se její vyrovnané manželství s hudebníkem Petrem Maláskem – požádal svou budoucí ženu o ruku druhý den po jejich první schůzce – skutečně příliš neohřeje..

Jako elegantní sexy manažerka Andrea se Dana Morávková prezentovala v seriálu Rodinná pouta. Velkou a radikální změnou kromě oblečení – pod taktovkou designérky Táni Kovaříkové – se stala potemnělá barva vlasů, která jí dovolila v mnoha ohledech přidat i v líčení. Dana Morávková má krásné rty, vždy dokonale nalíčené rtěnkou s leskem. Oči za výraznými brýlemi se někdy trochu ztrácejí, a tak jim pomáhá výraznějším líčením. Kromě dokonale padnoucích kostýmků se Dana (jako Andrea) předvedla i ve spodním luxusním či odvážném prádle. Díky roli Andrey v seriálu Velmi křehké vztahy se stala vyhledávanou herečkou a také modelkou. V roce 2009 se Dana Morávková rozhodla pro rázný krok ve své kariéře a po pěti letech se s primáckým seriálem rozloučila, aby nastoupila jako jedna z hlavních hvězd nejsledovanějšího českého seriálu současnosti, Ordinace v růžové zahradě.

Dělaj šaty člověka?

S malou postavou nemá Dana Morávková žádný problém, neobléká se v žádném případě podle trendů, ale podle nálady a příležitosti, která na ni čeká. Hodně často odjíždí z domova v šest hodin ráno a to na dlouhé postávání a experimenty u skříně skutečně není. A pak, nemyslí si, „že oblékání je nejdůležitější věc na světě. Mě to třeba baví, ale respektuju, když to někoho nebaví. Obdivuju lidi, kteří něco dokážou. Mnohem důležitější je, co máte v hlavě než na hlavě.“ Skutečně se nejčastěji objevuje v nápaditých šatech, pouzdrových modelech zvlášť, elegantních kostýmech, dokonce její oblečení pro volné chvíle upoutá dokonalým zpracováním a nevšedními detaily. „Pytel není můj styl“, říká - s plným vědomím své přitažlivé siluety.

Modelka, nebo herečka? Vyberte si!

Snímek herečky – modelky ve vášnivě červených společenských šatech s dlouhým rozparkem, stejná rtěnka a nakousnutá jahoda… Její honoráře u předních kosmetických a oděvních firem dosahují slušných výšek. Nejznámější je její několik let dlouhá spolupráce s francouzskou značkou 1-2-3, během kampaní – u této značky se herečka oblékala již před oslovením firmy. Jako česká tvář značky se během spolupráce setkala také s modelkou Evou Herzigovou, která je nejen tváří celosvětovou, ale také designérkou. Z cest po světě se jí zalíbil kromě ulítlého Londýna a Amsterodamu také francouzský šarm. Herečka o nich říká: „Jsou oblečené absolutně jednoduše, střízlivě, namalované decentně a jsou nádherné. Myslím, že se od nich máme ještě hodně co učit.“

Tip Kafe.cz:

Herečce se také líbí topy s průstřihy, nevadí jí pánský styl s dotekem ženskosti (vesty), potrpí si na kabelky a pěkné boty na jehle. A barvy? „Miluju červenou, miluju černou a miluju bílou“, říká naprosto určitě.

Nechte se také inspirovat osobitým stylem této módní ikony a zaručujeme vám, že rozhodně nezůstanete bez povšimnutí!