Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Móda: Úlovky ze zářijového Fashion marketu

Móda: Úlovky ze zářivového Fashion marketu
Móda: Úlovky ze zářivového Fashion marketu
Zdroj: Luděk Nechvátal
Prohlédněte si všechny fotografie (12)

Akce mladých módních návrhářů, která probíhá pravidelně v pražských Holešovicích, se těší stále větší oblibě. Objevíte tu totiž zaručeně spousty originálních šatů, šperků i doplňků. Přinášíme vám to nejzajímavější...

  • Fashion market proběhl tentokrát v posledním zářijovém víkendu a návštěvníkům se představilo ve stáncích a expozicích neuvěřitelných 103 značek.

Móda

Na Fashion marketu si pravidelně přijdou na své milovníci přírodních a BIO materiálů stejně jako ti, kdož holdují originálním modelům. Vzhledem k podzimnímu času expozicím vévodila pletenina. Pořídit jste si tu mohli překrásné háčkované barety, stylové čapky i teplé roláky. Za nesmrtelnou klasiku tu pak byla zastoupena batika či ručně malovaný textil a hedvábí.

Zaujalo nás

AKARI, sukně všeho druhu a pro každou příležitost

U módní značky AKARI seženete opravdu krásné a praktické kousky, ale nám jednoznačně učarovaly sukýnky z tylu. Mají šmrnc a stydět by se za ně nemusela ani princezna z pohádky od Disneye. A pokud teď právě namítáte, že takovou sukni nemáte s čím (a kam) nosit, chyba lávky! Skvěle bude vypadat s džínovou bundou a plátěnými teniskami. Obléci se tak můžete třeba do kina s partnerem a pokud jste odvážná, klidně i na třídní schůzky. 

Více o značce najdete na Facebooku

Kabelky

Pestré tašky z recyklovaných materiálů stejně jako plsť nebo kabelky z přírodnin. Tak tohle všechno mohli návštěvníci obdivovat a samozřejmě i zakoupit si.

Šperky a doplňky

Broží, náhrdelníků, náušnic, prstenů i náramků bylo k vidění opravdu nepřeberné množství. Z využitých materiálů stojí za zmínku sklo, korálky, barevné kovy, plsť, ale i peří, keramika či guma. 

Zaujalo nás

Šperky vyrobené z použitých kapslí Nespresso

Originální nápad se zrodil v hlavě šperkařky Kateřiny Wilheimové při pohledu na barevnou paletu kapslí do kávovaru. Začala z nich totiž vyrábět úžasné šperky. Náušnice od ní pořídíte za 2 stovky a ještě můžete mít dobrý pocit, že byl využit materiál, který by jinak skončil v odpadkovém koši.

Více o značce najdete zde

Ostatní

Pokud nejste zrovna milovníky módních trendů, na Fashion marketu vás možná okouzlil některý z ručně dělaných diářů a zápisníků, originální pouzdro na mobil nebo třeba dřevěné brýle

Chcete se vypravit na Fashion market?

Sedmý a zatím největší Holešovice Fashion Market se bude konat 29. 11.-1. 12. 2013. a bude poprvé trvat celé tři dny, a to od pátku do neděle. Jeho podtitulek Naděluj stylově zvěstuje blížící se Vánoce a nabízí možnost nakoupit dárky pro sebe i své blízké.

  • Místo konání: Haly č. 7 a č. 8 v areálu Pražské tržnice

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky