Veronika Žilková - Nepřehlédnutelý papoušek

Herečka Veronika Žilková má krásně štíhlou postavu a nepopiratelný sex-appeal. Obojí však záhadně vynuluje, když se obléká na slavnostní příležitosti. Postavu obvykle schová do předimenzovaných modelů podivných tvarů a barev (tento patří k jejím nejméně zdařilým kouskům) a zbytek sex-appealu zničí staromódním účesem a tvrdým líčením.

Takto vymóděná proklouzla zřejmě dceři Agátě (ať je jaká je, Agáta módě rozumí) nepozorovaně za zády. Jinak si to nedovedeme vysvětlit.

Nela Boudová - Fialová, až oči přecházely

Tento model šatů je už několik sezon z módy. Jinak řečeno - špagetová ramínka se nosí už jen na nočních košilkách a kombiné.

Ale dobrá... Celé by se to dalo vydržet (jak uvidíte dále, v případě Nely šlo oproti jiným dámám o drobný zádrhel), nebýt saténového sáčka v jiném odstínu fialové. Chtělo to kontrastní barvu - například klasickou černou i materiál. Satén není dobrý služebník. Jen výjimečně nevypadá jako luxusní noční úbor...

Bára Poláková - Nepoučená

Model herečky a zpěvačky Báry Polákové jen potvrzuje předchozí řádky. Kdyby vám takto přišla ráno otevřít, nerozeznáte večerní šaty od noční košile.

Tato herečka má v civilu osobitý styl, který jí nikdo neupře. Pokud se však vypraví za dámu na společenský večer, měla by se například věnovat výběru šperků. Vzhledem k její delší šíji doporučujeme zajímavý závěs například v orientálním stylu a drobné náušnice třeba z tenoučkých řetízků. Masivní náramek je zajímavý, ale k šatům se nehodí.

Doporučujeme také zavítat ke kadeřníkovi! Škoda, že se Bára během svého vydařeného působení ve StarDance nepřiučila více o tom, jak má vypadat mladá dáma.

Nikol Moravcová - Nevkusně vyzývavá

Neskutečné modely prezentuje na veřejnosti herečka Nikol Moravcová. Místo aby prodala nesporné půvaby a zahalila je kouzlem tajemství, vsadila na lacinou vyzývavost.

Špatná sázka. Působí jako žena lehčích mravů. Na Českém lvu si dokonce později večer zula botky a tančila bosá. Asi jí nikdo neřekl, že dáma chodí do společnosti pouze v botách, ve kterých vydrží. Vyzouvání je donebevolající faux pas. Nikol bohužel nebyla jediná, kdo takovému svodu podlehl.

Vica Kerekes - Zmatek na pochodu

Hvězda filmu Po čem muži touží Vica Kerekes je nádherná bytost. Přirozená zrzka s oříškovýma očima, nosíkem s pihami a úžasnou postavou.

A teď. Co z toho jste při pohledu na její model vnímali? Nic. Takže všechno špatně, lepší vodítko ani není potřeba. Cílem byla zřejmě rafinovanost, ale je to překombinované a zbytečné. Příště prosíme jednoduchou večerní róbu v lahvově zelené.

Martha Issová - Bez chybičky od pasu dolů

Mladá maminka Martha Issová doprovodila svého úspěšného partnera, režiséra Davida Ondříčka ("jeho" film Ve stínu získal devět ocenění a byl nejúspěšnějším filmem loňského roku).

Po porodu holčičky krásně zhubla, mohla si proto dovolit přiléhavý (a mimochodem velmi slušivý střih) šatů. Ty mají bohužel vršek z naprosto nevhodného a prsům nelichotivého materiálu. Také to chtělo nadýchaný šál kolem ramen a kabelku, která svými rozměry už není psaníčko, ale spíše doporučený balík...

Babčáková s Pazderkovou - Panoptikum

Simona Babčáková je volnomyšlenkářka, která se nestará o to, co si kdokoliv kolem myslí. A Iva Pazderková (známá jako "Blbá blondýna") je na tom podobně.

Přesto nevěříme, že by nejraději fotky z Českého lva vymazaly z povrchu zemského. Pozdě - budou se zřejmě objevovat ještě dlouho. Pokaždé, když bude potřeba varovat ženy před unáhleným použitím křiklavých punčocháčů nebo kalhot s každou nohavicí v jiné barvě.

První pomoc: Spravte si módní chuť: Módní policie: Hanbářky na Zlatých glóbech.