Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Móda: Odhalte se s ultra shorts

Móda: Odhalte se s ultra shorts
Móda: Odhalte se s ultra shorts
Zdroj: Thinstock a archiv firem
Prohlédněte si všechny fotografie (14)

Pokud máte nohy dlouhé a štíhlé, pak je tohle léto vaše. Hitem nadcházející sezony jsou totiž tzv. ultra shorts neboli ultra krátké šortky. Pořiďte si aspoň jedny a budete naprosto in. Ale pozor, letos letí opravdu hodně, ale hodně kraťounké!

Minišortky jsou zpátky a nic je nezastaví. I když pravda, někdy by mělo... Když je něco módní hit, ještě to neznamená, že v tom člověk bude vypadat skvěle, bohužel.

Řekněme si to na rovinu: Minikraťásky jsou nelítostné k postavě. Štíhlá a pevná stehna a pěkně tvarované pozadí se v nich vyjímají přímo božsky, ale také všelijaké faldy, celulitida a kila navíc se v nich ukážou „v plné kráse“. Ultra shorts prozradí všechno – i to, co se běžně snažíme spíš schovat.

Mohlo by vás také zajímat: 10 nejhezčích letních šatů nebo Inspirujte se od návrhářů, nakupte levně!

TIP Kafe.cz Vyrobte si své mini

Máte doma staré, třeba i roztrhané džíny? Heslo pro letošek zní: nevyhazovat! Stačí ustřihnout nohavice a vyrazit ven.

Jaké šortky se nosí?

Nejoblíbenější jsou bokové džínové šortky, ale nosí se i ty se zvýšeným pasem. Bílé, vyšisované, tmavé, černé, barevné, s lemem řádně obšitým, otřepaným nebo ohrnutým. Je na vás, jaký model zvolíte. Každopádně džínové šortky nejsou jenom do horka, dají se nosit i v chladnějším počasí, stačí si pod ně obléct punčochy anebo legíny. Materiálů se ale nabízí spousta, od kůže až po krajku. Záleží jen na vás, na co si troufnete.

Šortky už nepatří zdaleka jen na pláž. Můžete si je vzít odpoledne na pokec s kamarádkou, večer do baru, i do kanceláře – v tomto případě ovšem rozhodně jejich delší variantu, třeba jako zkrácenou verzi kalhotového kostýmku. Nebo zkuste kárované šortky.

Není to pro každého

I pokud patříte k těm, které nebyly obdarované zcela dokonalou postavou a nohama až do nebe, nezoufejte, i vám můžou šortky slušet. Stačí si místo tenisek vzít třeba boty na podpatku. Nebo si pod šortky obléct punčochy či legíny.

Bohužel trápí-li vás opravdu silná celulitida, pak vězte, že ji ani ty nejsilnější punčochy nezamaskují. Zrovna tak majitelky příliš výrazných stehen a boků by si měly koupi šortek přece jen raději rozmyslet. Pokud se na ultra shorts necítíte, raději pár centimetrů přidejte a pro jistotu zvolte přece jen o něco delší model. Tak či onak, pokud vám už není sladkých sedmnáct, dbejte na to, aby to, co má být skryto, skryté zůstalo.

Samozřejmě pokud se i tak v šortečkách těsně pod zadek cítíte dobře, nikdo vám nemůže bránit v jejich nošení. Nicméně než se rozhodnete vyjít na ulici, pořádně se prohlédněte v zrcadle. A ze všech stran! Možná si to přece jen rozmyslíte.

A ještě jedna malá rada na závěr: Pokud ukazujete nohy, odhalený výstřih si nechte na jindy.

MARY QUANT, jedna z ikon 60. let, které inspirují svět dodnes, se před pěti dekádami postarala o velké zemětřesení (nejen) na módní scéně. Prosazovala styl Mod a právě díky ní se minisukně či ultra krátké šortky staly něčím, co musíte mít, když chcete být in.


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky