Praktičnost na prvním místě

Při nákupu nového oblečení do školy by měla hlavní roli hrát praktičnost. Vše musí být dobře pratelné a z nemačkavých materiálů. Dítě by se mělo v šatech zejména dobře cítit. To zajistíte nákupem oblečení z přírodních (nealergenních) látek. Pozor si dejte třeba na to, aby školáka někde něco netlačilo, nebo mu naopak z kalhot nekoukala záda. Spíše než vyložené módní trendy přeferujte pro své dítě pohodlí a textilie příjemné na dotek.

Užitečné vrstvení

Babí léto je typické poměrně velkými výkyvy teplot, kdy ráno bývá chlad a odpoledne se rtuť teploměru šplhá hodně nad dvacet stupňů. Důležité tedy je, aby vaše dítě mohlo během dne libovolně odkládat a přidávat vrstvy oblečení. Tričko s krátkým rukávem a větrovka opravdu nestačí. Vsaďte proto na populární vrstvení a máte-li doma prvňáčka, vysvětlete mu, co a jak.

  • Pokud ráno děti do školy nevypravujete, chystejte těm mladším alespoň oblečení podle aktuálního počasí.

Proti větru a dešti

Do podzimních plískanic pořiďte své ratolesti barevnou pláštěnku nebo funkční nepromokavou větrovku s kapucí. Stejně tak by měl být ve výbavě každého školáka i deštník a holinky.

Oblíbení hrdinové

Jinak neaktraktivní nákup oblečení zejména mladším dětem zpříjemníte tím, že jim pořídíte kousek s jejich oblíbenou comicsovou postavičkou. Myslete na to, že šaty nosí vaše ratolest, ne vy. Pokud nechcete, aby si vámi vybraný stylový baret dítě strhlo hned za prvním rohem, respektujte jeho vkus.

Když rostou jako z vody

Není od věci vybírat o nějakou tu velikost víc, kalhoty či rukávy se zpočátku bez problémů ohrnou. Ovšem nic se nemá přehánět, to, že dítě bude v oblečení příliš "plavat", není ideální stav.

Buďte šikovní

Při pořizování oblečení je velmi praktické nakupovat již nyní ve slevách. Ty nabízejí hojně zejména větší řetězce a vy máte tak skvělou možnost opravdu ušetřit.

Kafe.cz doporučuje: