Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Móda: Květinové vzory vedou

Móda: Květinové vzory vedou
Móda: Květinové vzory vedou
Zdroj: Thinstock a archiv firem
Prohlédněte si všechny fotografie (14)

Nechejte rozkvést svůj šatník. Motivy květů jsou stále in a vy díky nim získáte romantický look, který k létu prostě patří.

Pokud nejste zrovna romantička nebo vás celoplošné potisky k smrti děsí, pořiďte si aspoň nějaký ten květovaný doplněk.

Mohlo by vás také zajímat: Letní botky: Víte, co jsou Espadrilky či Slip-ony? nebo 10 nejhezčích letních šatů

Jak zvolit správný vzor

S motivy květin byste měla, stejně jako s jinými potisky, pracovat promyšleně a opatrně. Jedno je jisté – pro baculky jsou ideální spíše drobnější kvítky, třeba na jednobarevném tmavším podkladu, štíhlé a vyšší ženy mohou klidně sáhnout po větších potiscích a pestřejších barvách.

Shluky kvítků na konkrétních místech mohou šikovně odvést pozornost od problémových partií, nebo naopak zdůraznit jisté přednosti.

Abstraktní kompozice, rozpité motivy a květinové aplikace mohou zatraktivnit i méně okázalé modely, jako jsou bavlněná trička, splývavé tuniky a jednořadá sáčka pánského střihu.

Nebojte se mixovat

Ač se to může zdát některým konzervativním jedincům přinejmenším zvláštní, kombinace několika nesourodých prvků tvoří ve finále zajímavý a neotřelý mix.

Když už ovšem sáhnete po takhle pestrém topu nebo šatech, musíte z excentričnosti ubrat v případě ostatního oblečení, o doplňcích ani nemluvě. I tady platí známé pravidlo, že méně bývá více.

Další zajímavé módní články najdete též na našem sesterském webu www.vlasta.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky