Móda: Kostka je opět IN

Móda: Kostka je opět IN
Móda: Kostka je opět IN
Zdroj: Archiv firem, Story, Thinstock
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Podlehněte půvabu skotského kiltu a oblékněte kostkovaný vzor, který k zimnímu období prostě patří. Letos to platí obzvlášť!

Pokud budete hledat nejvýraznější trend této sezony, zde je odpověď. Někomu kostkovaný vzor může připomínat školní uniformu, jinému naopak punkový styl. A v tom tkví jeho krása, lze v něm totiž být jak za dámu, tak za rebelku.

Mohlo by vás také zajímat: Barevné kabáty + bohatá dávka inspirace

Foto z přehlídkových mol

Kostka = Univerzální vzor

Přesto, že se jedná o výrazný motiv, je překvapivě velmi univerzální. Stačí ho jen šikovně nakombinovat. Letos se nosí na velkých plochách spolu s dalšími kontrastními vzory, nebojte se jej tedy spojit s pruhy nebo puntíky. (Pozor! To už ale vyžaduje trochu vyšší cit pro módu.) Základem je mít alespoň jednu košili a hřejivý šál. Skvělé jsou ale i vlněné kalhoty a sáčko. Pokud jste se rozhodla, že vás tartan bude bavit po celou sezonu, investujte do kabátu, který je velmi šik a na ulici vás v něm rozhodně nikdo nepřehlédne.

Jak kostku kombinovat a nešlápnout vedle?

  • Jistotou je černá. Tou prostě nikdy nic nezkazíte, ba naopak. Ke kárované sukni bude skvěle vypadat černý rolák nebo sako.
  • S doplňky se raději kroťte. Tedy ne že by se ke káru nehodily, ale vzor je sám o sobě dost výrazný a pokud nemáte pro módu ten správný cit, nemuselo by to dopadnout dobře. Sázejte spíše na ladění tón v tónu.
  • U šatů a sukýnek buďte opatrná co do délky. Pokud vám totiž sahají do půlky stehen, sotva budete působit v práci jako důvěryhodná profesionálka. Image odvážné školačky si nechejte raději na doma.

Příklad kompletního outfitu:

Na obrázku: Legíny Bonprix, dlouhý rolák Bonprix, kabát Marks and Spencer, brož Reserved, kozačky Baťa, kabelka Baťa.

Tip Kafe.cz

Kontrastní kostkovaný vzor není příliš lichotivý k postavě, jeho tmavší podání si ale může dovolit každá žena.

Prohlédněte si naší fotogalerii s bohatou porcí inspirace k nákupům.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky