Už dávno naštěstí neplatí, že móda do zaměstnání ztělesňuje nekonečné varianty nudných kalhotových či sukňových kostýmů s košilemi. Formální hranice se značně rozvolnily (týká se i pánského odívání), a my tak můžeme volit ležérnější a také pohodlnější modely. To však neznamená, že bychom měly rezignovat na eleganci.

Džíny do práce. Ano, nebo ne?

Oblíbenost denimových kalhot nezná hranic. Je ale vhodné oblékat je do práce? Hodně záleží, jakého typu je vaše zaměstnání, ale dá se říct, že ve většině profesí to přípustné je, pokud se respektují dvě pravidla. Za prvé by džíny neměly být oprané, roztřepené, pošité flitry atd. atd. Druhé pravidlo říká, že velkou roli hraje i to, co k nim obléknete. Do práce k riflím tedy volte elagantní top, blůzu, košili či sako. Outfit pak dotvořte kvalitním páskem a vhodnou obuví.

Oblečení pořizujte promyšleně

Mnoho žen nakupuje oblečení spontánně a impulsivně, při vytváření pracovní garderoby se to však příliš nevyplácí. Je naopak žádoucí mít jasno o možných kombinacích a dokupovat jednotlivé součásti zcela cíleně. Nedá se doporučit ani přehnaná snaha pořídit vše za co nejnižší cenu. Kvalitní a nadčasové outfity můžou ve vašem šatníku s úspěchem "přežít" několik let.

Vyzývavost se v práci nenosí

Základem jsou neutrální barvy jako béžová či šedá, které můžete oživit pestrými či zajímavě vzorovanými šátky, kabelkami a botami. Nápadné oblečení se pro všední dny příliš nehodí, protože se rychle okouká a "onosí". Do práce pochopitelně nepatří ani extra krátké sukně, šortky či hluboké výstřihy.

Úpletové šaty nemají chybu

Proč? Třeba proto, že vám zajistí ochranu při chladném počasí, dostatek pohodlí a v neposlední řadě nemačkavost. Úplety jsou velmi ženské a variabilní. Ostatně v nich můžete po práci (se slavnostnějšími doplňky) zamířit třeba rovnou do divadla.

S módními trendy opatrně

Business dress code není příliš nakloněn módním výstřelkům, naopak sází spíše na klasiku. I přesto můžete v oblékání do práce prokázat rafinovanost a originalitu (a není přitom nutné, aby vaše skříň praskala ve švech, jde spíš o promyšlené kombinace). Lehký dotek módních trendů, ať už ve formě aktuálního střihu, detailu, či vzoru, je ovšem vždycky vítán a nikdo proti němu nemůže nic namítnout.

Mohlo by vás také zajímat: Módní dress code: Ano, či ne?

Co by ve vašem pracovním šatníku nemělo chybět
  • Kvalitní sukňový či kalhotový kostým
  • Alespoň dvě saka či blejzry
  • Kalhoty či sukně v neutrální barevnosti
  • Bílá košile (může mít i jemný proužek)
  • Několik hladkých jednobarevných topů
  • Pohodlná obuv a kabelka
  • Univerzální plášť
  • Šátky, šálky, bižuterie a další doplňky