Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Móda: Accesories aneb doplňky 2012

Móda: Accesories aneb doplňky 2012
Móda: Accesories aneb doplňky 2012
Zdroj:
Prohlédněte si všechny fotografie (13)

Doplňky, jak se k jejich názvu patří, letos každý outfit nejen doplňují, ale dokonce jej korunují barvou, tiskem a tvarem. Jsou především elegantní, ale umí vyznít, i jak se patří, extravagantně. Přesně podle vašeho předem stanoveného záměru…

Diskutujte: Měníte si kabelky podle oblečení, nebo nosíte stále jednu a tu samou?

Mohlo by vás zajímat: Móda: Kalhoty podle odvahy (i nálady) nebo Móda: Džíny pro každou postavu

Kabelky

Vyznačují se rovnějšími, hranatějšími tvary. Bývají často z lakované kůže, nejžádanější jsou jednobarevné – v červené, zelené a pískové.

Líbí se také otisk „hadiny“ a pak jsou tady i nově pojaté materiálové kompozice, které vytvářejí drobný celoplošný vzor. Aktuální je květinový či abstraktní potisk. Pravým opakem praktické větší „kabely“ jsou módní psaníčka, lákavě vypadají ta lakovaná, ponejvíc v červené minipodobě.

Šátky

Vnášejí se svým hedvábným leskem a zajímavým tiskem do kompletního looku vašeho vzhledu pověstný poslední tah. Přesně odpovídají střízlivějšímu pojetí aktuální fashion, vypadají navíc patřičně luxusně.

Čtvercové šátky se nosí nejen na krku, ale i v pase, v širším pásku suplují čelenky ve vlasech, jen tak volně plápolají na kabelce. Značky Bally, Dior, Hermes, Ferragamo nebo Coach se pohybují se svými šátkovými supermodely v řádech tisícikorun… Ale zajímavý šátek, byť ne z pravého hedvábí, se dá pořídit i za dostupnou cenu.

Obuv

Nejsilnějším signálem pro letošní obuv je jejich barva. Nejrůznější odstíny celé palety se objevují na celé ploše boty, ale také jen v detailu, na podešvi nebo i tkaničkách. Podpatky mají různou výšku – kolem deseti centimetrů, ale nejběžnější je výška 3 – 5 cm. Velmi aktuální je retro typ lodiček s „kačenkou“ a kratší špičkou. Nárt modelů se často zdobí řemínky, prsty svůdně vykukují z vykrojené špičky. Právě na lodičkách se ponejvíc objevuje kombinace dvou i více materiálů a barev.

Klínové podpatky s námi přetrvají tuto sezonu v plném lesku a pro bytelné základny obuvi si designéři volí dekorativní materiály: korek, lýko, hladkou kůži, textilii se zajímavým vzorem nebo i semiš. Velkým hitem je nyní efektní dírkování, vzory na obuvi působí jako krajka, malé i velké květy, kašmírové, orientální vzory. Na okraji zájmu není ani espadrillová obuv, nejen v klasickém pojetí, ale třeba právě na klínku.

Šperky a bižuterie

Na scénu se pokolikáté už vracejí elegantní perly (působí „pod obojí“, tedy jak se patří staromódně i extravagantně zároveň). Navíc vypadají skvěle samostatně, ale i s článkovými řetězi, ve vlně retrostylu ze 70. let. Drobnější jsou nyní zlaté šperky, na výsluní se vracejí brože ponejvíce s květinovými motivy. Náhrdelníky jsou nyní obrovské a masivní, ale také drobounké, s miniaturami zajímavých přívěsků.

Klobouky

Slámové, textilní s obrovskou krempou, mexická sombrera, i ty umírněné jako z filmových Vzpomínek na Afriku. Mezi návrháři se tento dekorativní, ale zároveň také praktický doplněk moc líbí a svou pestrou nabídku také oprávněné žádá o vaši přízeň.

Tip Kafe.cz

Sandály na nižším podpatku či klínu jsou naprosto univerzální a neměly by chybět ve vašem šatníku (jen v případě použití lýka a podobných materiálů pozor na déšť!).


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky