Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Móda: 10 kroků k péči o vaše boty

Móda: 7 kroků k péči o vaše boty
Móda: 7 kroků k péči o vaše boty
Zdroj: s.Oliver, Baťa, Humanic, Thinstock
Prohlédněte si všechny fotografie (9)

Boty jsou nepostradatelnou součástí šatníku a často také jeho nákladnější částí. Ne nadarmo se říká „podle bot poznáš člověka“. A když panuje nepříznivé počasí, je potřeba věnovat jim zvýšenou pozornost.

Jejich každodenní „hygiena“ by měla být stejně samozřejmá jako péče o tělo. Pokud není o boty náležitě postaráno, jejich životnost se rapidně krátí a materiál rychle ztrácí své funkční vlastnosti.

Než vykročíte, aneb praktické rady na úvod

Základem ošetření je kvalitní impregnace, která zamezuje pronikání vody do svrchní vrstvy boty a snižuje míru pronikání nečistot. Nejběžnější produkty na trhu jsou impregnace ve spreji. Nejlepší je pořídit si ji vždy společně s novým párem bot a ujistit se, že skutečně kupujete tu pravou.

Móda: 7 kroků k péči o vaše boty

TIP Kafe.cz: Prohlédněte si naší fotogalerii trendy zimních bot výše. 

Móda: 7 kroků k péči o vaše botyDesatero pro krásné boty

1. Naimpregnujte obuv ještě před prvním použitím alespoň třemi vrstvami. Každou z nich nechte důkladně zaschnout.

2. Při další údržbě obuv nejprve zbavte nečistot, hladkou kůži nakrémujte vhodným krémem a poté opět naimpregnujte (provádějte alespoň 1x za 14 dní). 

3. Syté a pastelové barvy mohou během užívání zesvětlat. Pravidelnou údržbou vhodným krémem a impregnací lze barevnou změnu zmírnit.

4. Pořiďte si antibakteriální osvěžovač - poradí si se zápachem a dokáže boty dezinfikovat.

5. Střídejte často obuv. Pro různou aktivitu jsou určené různé druhy obuvi. V botách do kanceláře byste neměli chodit celý den po městě.

6. Obuv je nutné po každém použití nechat důkladně vyschnout a vyvětrat. I po krátkém nošení vnitřní část vlivem pocení nohou navlhne.

7. Promáčené boty nesušte násilím, jinak dojde k popraskání materálu. Nechte je volně vyschnout, popřípadě vycpěte novinami, které do sebe vlhkost rychle vsáknou.

8. Pro zachování tvaru obuvi používejte napínáky. Speciální jsou k dostání i na kozačky.

9. V zimním období z bot pravidelně odstraňujte agresivní sůl. Mohla by povrch nenávratně poškodit.

10. Před krémováním boty vždy nejprve otřete vlhkým hadříkem a nechejte oschnout. Až poté používejte krém.

1. kartáč na obuv, 80 Kč *  2. BRILLANT CREME - Výživa, ochrana a lesk pro všechny hladké kůže, 148 Kč * 3. Tuk s obsahem přírodních olejů a šťáv tropických stromů pro impregnaci, ošetřování a zvláčňování hladkých kůží, 149 Kč * 4. Waterstop krém v tubě s roztírací houbičkou - Humanic, 129 Kč * 5. Impregnační a ošetřující sprej na kombinované materiály - Humanic, 169 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky