Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Krásný doplněk: Koruna vaší módní kreace

Zdroj: www.stylish.cz, www.bonprix.cz, www.bata.cz, Profimedia.cz

Vhodné a barevně i stylově laděné doplňky, kabelky, pásky, boty či šperky, jsou korunou každého outfitu.

Módní doplňky.

Ke vkusnému oblečení nyní již zcela samozřejmě patří jako tečka vhodný doplněk. A víte co letos frčí? Hitem letošní módy jsou veliké a výrazné módní doplňky.

Co všechno jsou »doplňky«?

Co rozumíme pod pojmem doplněk? Doplňkem jsou míněny kabelky, opasky, boty, šperky a vlasové ozdoby. Každý doplněk má být ovšem vkusný. A vkus je vypěstovaný cit pro krásu, ladnost a estetiku. Každý má svůj osobitý vkus, každé ženě se líbí a zaujme ji cosi jiného. A proto je dnešní móda tak pestrá. Stylizovaná tak, aby si každá z žen vybrala to, co ji osloví nejvíce.

Jakou si pořídit kabelku?

Kabelka je v podstatě přenosný prostor a schránka, kam si žena ukládá své osobní nezbytnosti. Ať už to jsou osobní doklady, peníze a klíče, ale i pár kousků jiných maličkostí, které potřebujete k přežití celého dne v klidu a pohodě. Z toho všeho vyplývá, že kabelka je pro každou z vás nezbytností denní potřeby. Je prostě nepostradatelná.

Co frčí?

Kabelky jsou různé, mohou být velké, malé i úplně miniaturní. Mají vždy design ve stylu, který dotvrzuje vkus ženy. Mohou být ve stylu sportovním, ležérním, klasickém nebo romantickém. Existují strohé a ryze praktické pracovní kabely a kabelky, ale i jiné pro volný čas. Bývají vyrobeny z textilií, kůže, koženky a mnoha umělých materiálových směsí. Letošním hitem jsou kabelky lakované a kožené, s látkovou kombinací. Volte kabelku spíše menší, se dvěma krátkými uchy a většími svrchními kapsami.

Opasek

Od bederních opasků v době dávno minulé jsme došli veliký kus cesty k jejich pojetí dnes. Opasky již nejsou pouhou ochranou holého těla a důstojnou ukázkou majetku, jsou především ozdobou a módním doplňkem ošacení. A to jak dámského, tak pánského. Opasky vykreslují a zdůrazňují linii pasu a beder a zdobí nejen kalhoty, sukně a šaty, ale také svetry a tuniky.

Co frčí?

Ty letošní jsou nejlépe široké, lakované, s protlačovanými vzory a s masivními sponami. Sportovní pak mohou být zdobeny písmeny, cvočky, a vyrobeny z režného materiálu i látky nebo v kombinaci s nimi.

Boty jsou důležité

Pohodlné a šik botky jsou důležitou součástí oblečení. V botách se »prošlapeme« celým dnem, proto musí dobře padnout, netlačit a sedět dobře na noze. Musíme se v nich dobře cítit a volíme takové, které ladí jak s oděvem a stylem, v jakém jdete dnem, tak s trendy současné módy.

Co frčí?

Neprohloupíte, pokud si pořídíte letos boty na nízkém podpatku nebo hodně vysoké s asymetrickým tvarem podpatku. Trendy jsou kožešinové aplikace a to nejen na botkách zimních. In jsou též boty na klínu, nejlépe z přírodního materiálů.

Vlasové ozdoby

Ano, i vlasové ozdoby jsou doplňkem. Dnešní móda uznává i zdobení vlasů kratších, nejen těch dlouhých. Čelenku, stužku či hřeben nebo sponu s pěkně zdobenou aplikací mohou vetknout do vlasů i ty z vás, co raději nosí kratší střih vlasů.

Co frčí?

Spony a sponky s květinami, motýly a mašličkami. Stuhy a čelenky hladké, jednobarevné i vzorované a s mašlemi. Trendy jsou romantické motivy ve spojení s šaty a sukněmi stejné barvy, odstínu a stylu.

Šperky

Dnešní je šperk velký a výrazný. Ať se jedná o korále, náhrdelníky, náramky, prsteny či náušnice. Oblíbené jsou geometrické tvary, velké a jednobarevné a třeba metalizované, nebo laděné v jednom tónu. V nabídce nechybí nápadné, veliké a visací náušnice. Převládají šperky nejlépe kovové a dřevěné. Bižuterie typu štras je out. I když někteří návrháři ji tak úplně nezatracují, ale kombinují s ní.

Tak jde čas

Oděvy a jeho doplňky dokázaly svým pojetím, způsobem zhotovení a zdobení, svým střihem a celkovým stylem zaznamenat svou dobu. Staly se tak její živou a nikdy nedopsanou kronikou, z níž nyní čerpají nejen historikové ale i výtvarníci a návrháři. Již jednou použité nápady a styly se vrací, obohacené či zjednodušené ve střihu, barvě a zpracování. Totéž platí o všech módních doplňcích, které módu dotvářejí a bez nichž si již neumíme oblékání představit.

Jaké módní doplňky se líbí vám?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky