Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Krásná muzikantka Míša: „Nemám co na sebe!“

Zdroj: Proficlanky.cz

V naší první módní „proměně“, jež má za cíl pomocí vizážistky a jejího výběru vhodného nového oblečení udělat z „káčátka princeznu“, jsme si vzali na paškál slečnu Míšu (27). Podívejte se, jak to dopadlo.

Pár slov o Michaele

Míša se zabývá hudební kompozicí. Má za sebou už velkou řadu koncertů, vytvářela hudbu k několika divadelním inscenacím, vyhrála mnoho domácích i mezinárodních soutěží. Toto neobvyklé, ale zajímavé zaměstnání si zvolila už na gymnáziu, pokračovala proto ve studiích na konzervatoři a v současné době končí svá studia kompozice na pražské HAMU.

Co ráda nosí

V soukromí a v běžném životě Míša ráda nosí oblečení, které je pohodlné a ležérní. S barvami se nebojí experimentovat, ale preferuje pastelové barvy a přírodní materiály. Vzhledem k tomu, že je poměrně malá, drobná a velmi štíhlá, nemá zpravidla problém sehnat na sebe vhodnou velikost. Právě naopak někdy s humorem sobě vlastním tvrdí, že už asi brzy bude muset zabrousit do dětského oddělení. Tam by ale zase nenašla všechny ty krásné dámské letní topy, tuniky, sukně a sportovní kraťasy, které moc ráda nosí.

Před proměnou

Zdroj: Proficlanky.cz

Zastihli jsme ji v období, kdy (jak nám prozradila) potřebovala obohatit svůj šatník o něco velmi společenského a slušivého. Blížil se totiž její vlastní absolventský koncert, který je pro každého hudebníka či skladatele opravdu zásadní událostí.

proměna začíná

Zdroj: Proficlanky.cz

Míše se nakonec nejvíce ze všeho líbily černé šaty a sako značky Monton. Jak šaty, tak sako má krásné, světle fialové prošívání a také podšívku, která v případě šatů občas úmyslně laškovně vyklouzne. Tyto perfektně padnoucí koktejlky krásně obepnuly Míšinu postavu a zdůraznily právě ty partie, které dělají ženu ženou. Při oblékání to vypadalo, jako by je návrhář tvořil přímo na její postavu.

a zkoušíme to jinak

Zdroj: Proficlanky.cz   Zdroj: Proficlanky.cz

Druhá varianta, kterou jsme společně s Míšou zvolili, byly klasické černé kalhoty s puky a vyšším pasem z kvalitního materiálu (Orsay). Oblékání halenky (Tatwm) s bílo/fialovými jemnými proužky Míšu pobavilo a zaměstnalo na několik dlouhých minut. Zapínání je totiž důmyslně složeno z několika desítek miniaturních knoflíčků a poutek, které vyžadují opravdu značnou trpělivost, ale výsledek stojí zato, posuďte sami.

Botičky na závěr

Zdroj: Proficlanky.cz

Jediným problémem, který Míša občas při nakupování řeší, jsou boty. Ke své postavě má totiž poněkud větší velikost nohy a dosud stále oblíbené společenské boty s úzkou špičkou jsou proto pro ni noční můrou. Jak k šatům, tak i k variantě s halenkou jsme proto zvolili černé kožené boty (Baťa) s vyšším silnějším podpatkem, které dělají nohu drobnější.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky