Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Krásná muzikantka Míša: „Nemám co na sebe!“

Zdroj: Proficlanky.cz

V naší první módní „proměně“, jež má za cíl pomocí vizážistky a jejího výběru vhodného nového oblečení udělat z „káčátka princeznu“, jsme si vzali na paškál slečnu Míšu (27). Podívejte se, jak to dopadlo.

Pár slov o Michaele

Míša se zabývá hudební kompozicí. Má za sebou už velkou řadu koncertů, vytvářela hudbu k několika divadelním inscenacím, vyhrála mnoho domácích i mezinárodních soutěží. Toto neobvyklé, ale zajímavé zaměstnání si zvolila už na gymnáziu, pokračovala proto ve studiích na konzervatoři a v současné době končí svá studia kompozice na pražské HAMU.

Co ráda nosí

V soukromí a v běžném životě Míša ráda nosí oblečení, které je pohodlné a ležérní. S barvami se nebojí experimentovat, ale preferuje pastelové barvy a přírodní materiály. Vzhledem k tomu, že je poměrně malá, drobná a velmi štíhlá, nemá zpravidla problém sehnat na sebe vhodnou velikost. Právě naopak někdy s humorem sobě vlastním tvrdí, že už asi brzy bude muset zabrousit do dětského oddělení. Tam by ale zase nenašla všechny ty krásné dámské letní topy, tuniky, sukně a sportovní kraťasy, které moc ráda nosí.

Před proměnou

Zastihli jsme ji v období, kdy (jak nám prozradila) potřebovala obohatit svůj šatník o něco velmi společenského a slušivého. Blížil se totiž její vlastní absolventský koncert, který je pro každého hudebníka či skladatele opravdu zásadní událostí.

proměna začíná

Míše se nakonec nejvíce ze všeho líbily černé šaty a sako značky Monton. Jak šaty, tak sako má krásné, světle fialové prošívání a také podšívku, která v případě šatů občas úmyslně laškovně vyklouzne. Tyto perfektně padnoucí koktejlky krásně obepnuly Míšinu postavu a zdůraznily právě ty partie, které dělají ženu ženou. Při oblékání to vypadalo, jako by je návrhář tvořil přímo na její postavu.

a zkoušíme to jinak

 

Druhá varianta, kterou jsme společně s Míšou zvolili, byly klasické černé kalhoty s puky a vyšším pasem z kvalitního materiálu (Orsay). Oblékání halenky (Tatwm) s bílo/fialovými jemnými proužky Míšu pobavilo a zaměstnalo na několik dlouhých minut. Zapínání je totiž důmyslně složeno z několika desítek miniaturních knoflíčků a poutek, které vyžadují opravdu značnou trpělivost, ale výsledek stojí zato, posuďte sami.

Botičky na závěr

Jediným problémem, který Míša občas při nakupování řeší, jsou boty. Ke své postavě má totiž poněkud větší velikost nohy a dosud stále oblíbené společenské boty s úzkou špičkou jsou proto pro ni noční můrou. Jak k šatům, tak i k variantě s halenkou jsme proto zvolili černé kožené boty (Baťa) s vyšším silnějším podpatkem, které dělají nohu drobnější.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky