Královský šatník musí splňovat několik pravidel. Na jedné straně jsou tabu různé módní experimenty jako minišaty, výstřihy a průhledné materiály, na straně druhé musíte být originální, abyste nezapadli v davu. Pravé kožešiny vyhovují oběma požadavkům, ale mnohé ochránce zvířat zvedají ze židlí.

Královna

Ve svých 92 letech se královna Alžběta II. rozhodla ke kroku správným směrem a dala jim stopku. S oblibou oblékala norkové kožichy nebo kabáty s kožešinovými límci a rukávy. Jako první v královské rodině prohlásila, že se takových výstřelků dobrovolně vzdává. Ale ty, co už jí visí ve skříni, nevyhodí. Poslední roky dává přednost křiklavým kostýmkům a ve volném čase oblékne obyčejný baloňák a uváže si šátek "na babku".

Meghan

Vévodkyně Meghan se proslavila jako herečka a na červeném koberci si s módou pohrávala. Zkrátka nepřišly ani pravé kožešiny. Ještě před svatbou s princem Harrym dala přednost ekologickému přístupu k životu a mimo soukromé lety, za které je se svým manželem před britskou veřejností pravidelně na pranýři, se drží zpátky a neplýtvá.

Kate

Vévodkyně Kate se kožešin nebojí a nemá v úmyslu nahrazovat je levnými umělotinami. Huňaté beranice nebo elegantní štuclíky budou mít v jejím šatníku vždycky své místo. Už několikrát se jí novináři ptali, jestli se jich někdy vzdá. Odpovědí jim bylo jen nenápadné pokrčení rameny. Svědomí uklidňuje ohromnou podporou charity.

Všichni ostatní

Kožešiny byly vždy známkou luxusu a bohatství. Zara Tindall norkový kabát nesvlékne za celou zimu a sestra vévodkyně Kate Pippa Matthews vynese kožešiny i na všední procházku s kočárkem kolem bloku. Slabost pro ně nedokázala občas ukočírovat ani princezna Diana, která kožíšek oblékla k dlouhým šatům ze saténu i milovaným džínám.