Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Módní prvek, který vyvolává bouřlivé emoce: Královská rodina děla, že o tom neví

Kožešiny v královském šatníku
Kožešiny v královském šatníku
Zdroj: Instagram
Kožešiny v královském šatníku

Jen máloco vzbuzuje tak bouřlivé emoce jako pravé kožešiny, které jsou u královské rodiny velmi oblíbené. Královna se jich ale dobrovolně vzdává. Bude ji někdo následovat?

Královský šatník musí splňovat několik pravidel. Na jedné straně jsou tabu různé módní experimenty jako minišaty, výstřihy a průhledné materiály, na straně druhé musíte být originální, abyste nezapadli v davu. Pravé kožešiny vyhovují oběma požadavkům, ale mnohé ochránce zvířat zvedají ze židlí.

Královna

Ve svých 92 letech se královna Alžběta II. rozhodla ke kroku správným směrem a dala jim stopku. S oblibou oblékala norkové kožichy nebo kabáty s kožešinovými límci a rukávy. Jako první v královské rodině prohlásila, že se takových výstřelků dobrovolně vzdává. Ale ty, co už jí visí ve skříni, nevyhodí. Poslední roky dává přednost křiklavým kostýmkům a ve volném čase oblékne obyčejný baloňák a uváže si šátek "na babku".

Meghan

Vévodkyně Meghan se proslavila jako herečka a na červeném koberci si s módou pohrávala. Zkrátka nepřišly ani pravé kožešiny. Ještě před svatbou s princem Harrym dala přednost ekologickému přístupu k životu a mimo soukromé lety, za které je se svým manželem před britskou veřejností pravidelně na pranýři, se drží zpátky a neplýtvá.

Kate

Vévodkyně Kate se kožešin nebojí a nemá v úmyslu nahrazovat je levnými umělotinami. Huňaté beranice nebo elegantní štuclíky budou mít v jejím šatníku vždycky své místo. Už několikrát se jí novináři ptali, jestli se jich někdy vzdá. Odpovědí jim bylo jen nenápadné pokrčení rameny. Svědomí uklidňuje ohromnou podporou charity.

Všichni ostatní

Kožešiny byly vždy známkou luxusu a bohatství. Zara Tindall norkový kabát nesvlékne za celou zimu a sestra vévodkyně Kate Pippa Matthews vynese kožešiny i na všední procházku s kočárkem kolem bloku. Slabost pro ně nedokázala občas ukočírovat ani princezna Diana, která kožíšek oblékla k dlouhým šatům ze saténu i milovaným džínám.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky