Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

KOSMETICKÁ PORADNA KAFE: 6 dovolených prohřešků proti kráse

6 dovolených prohřešků proti kráse
6 dovolených prohřešků proti kráse
Zdroj: Thinkstockphotos.com

Všechny jsme už několikrát slyšely (nebo alespoň četly), jak o sebe správně pečovat a upravit se tak, abychom se cítily ještě krásnější. V uspěchaných pracovních dnech ale na sebe nemáme čas, jsme příliš unavené nebo jenom líné dodržovat všechna ta pravidla a vědomě zhřešíme. Výčitky svědomí ale nejsou zapotřebí! Víme, které prohřešky proti kráse si letos můžete dovolit, aniž byste ztratily na svém šarmu.

1. Make-up z předchozího dne

Na letošních prohlídkách Týdne módy nám ho modelky předvedly přímo na molu, tak proč bychom s ním nemohly někdy vyrazit do ulic i my? Povolené jsou rozmazané, jakoby nepovedené oční linky, slepené řasy, opadané stíny pod okem či jemně rozpité jako po vášnivém polibku. Dle nejnovějších trendů v líčení je totiž úplně v pořádku, bude-li váš make-up vypadat nedbale jako po prohýřené noci.

2. Odvážná tvářenka

Nemusíme si nic nalhávat, použití tvářenky JE tak trochu alchymie. Vyžaduje kombinaci správného odstínu, střízlivého úsudku a vizážistické zručnosti při aplikaci. Jelikož letošnímu podzimu kralují výrazné barvy, při použití tvářenky se nemusíte tolik umírňovat. Vizážisté se předhánějí ve snaze prodloužit efekt letního opálení a přimhuřují tak oči nad výrazným konturováním lícních kostí i sytou barvou na líčkách. Klidně jí proto použijte víc než obvykle.

3. Dominantní obočí

Není to tak dávno, co nám módní pravidla diktovala nosit pásek ve stejné barvě jako boty a kabelku. Ty časy jsou, díky bohu, ty tam a dnes jsou barevné úlety povolené nejen v módě, ale i v úpravě obličeje, kterému by mělo dominovat obočí. Nechte ho v jeho přirozeném tvaru a bez obav ho zvýrazněte tmavší barvou. Pamatujete na zlaté pravidlo, že barva obočí musí být co nejvíce podobná barvě vašich vlasů? Letos ho bez výčitek porušte, a to klidně i o několik odstínů.

Zdroj: Thinkstockphotos.com

4. Přirozená textura vlasů

Zapomeňte na řadu stylingových přípravků, fén a žehličku na vlasy. Buďte líná a nechte vlasy volně vysušit na vzduchu, aby byly ani rovné, ani vlnité, pouze s jejich přirozenou strukturou a tvarem. Napadla vás hříšná myšlenka jít spát s mokrými vlasy? Když opravdu musíte, držte se alespoň základních pravidel: zvolte saténové povlečení, aby bylo tření a následné poškození vlasů co nejmenší, a ráno je rychle přesušte fénem, aby byla pokožka hlavy dokonale suchá, než za sebou zavřete dveře bytu.

5. Neučesaný účes

Patříte-li k ženám, kterým svěží a vzdušný účes vydrží pouhý jeden den, úpravě vlasů nejspíš věnujete hodně času. Když ho zrovna nemáte dostatek na každodenní mytí, nesnažte se objem vytvářet uměle. Mastnější vlasy u kořínků sčešte dohladka, rozdělte je pěšinkou a uhlaďte za uši nebo je stáhněte do nízkého ulízaného culíku, budete velmi trendy!

Zdroj: Thinkstockphotos.com

6. Proužky, káro, puntíky… směle kombinujte!

Když je řeč o trendech, podzim se ponese ve znamení barev a vzorů, které lze kombinovat dle vaší chutě a nálady. Nabízí se tak spousta možností, jak se vyřádit na nákupech nebo vytvořit ze stávajících kousků ve vašem šatníku doposud neobjevené kombinace. Povoleno je opravdu (téměř) všechno, tak směle kombinujte a probuďte svou kreativitu výzvou “tento týden nebudu nosit černou!"

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky