Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Je vám zima? Pořiďte si péřovku.

Zdroj: Profimedia.cz

I když je teprve konec října, teploty již mnohokrát sešplhaly až k bodu mrazu. Pokud ještě nemáte pořádně teplou zimní bundu, je na čase si ji pořídit! Tipy na péřové bundy, které vás dokonale zahřejí – a ještě v nich budete šik.

Péřové bundy jeden čas vyšly z módy a snažila se je nahradit dutá vlákna. Jenže se ukázalo, že nic nezahřeje lépe, než poctivá péřovka, a tak pokud patříte mezi zimomřivky, do peří rozhodně jděte. Na rozdíl od modelů, které vám dříve přidaly několik kilo navíc a člověk v nich vypadal jako špekáček, jsou ty moderní tenké, lichotící postavě a hlavně hřejivé.

Mamut Pilgrim 

Mamut Pilgrim

Jednou z nejteplejších bund na trhu je Mamut Pilgrim, která je plněná husím peřím (180 g 90/10 s objemovou silou 650 g). Navíc se dá složit do zvláštní kapsy, takže ji můžete mít kdykoli po ruce. Na výběr světle modrá, červená, černá, béžová a hnědá varianta.

Cena: 5 799 Kč (eshop-outdoor.cz)

 

Tipy Kafe.cz

  • Při výběru péřové bundy si dejte pozor na podíl prachového peří – nejlepší bundy jsou značeny 90/10, což znamená 90 % prachového peří a 10 % drobných pírek.
  • Nejčastěji používané peří do výplní bund bývá husí, ale setkat se můžete také s kachním, ojediněle i s kajčím.

Bunda Mitra, Sir Joseph 

Bunda Mitra, Sir Joseph

Velmi kvalitní péřové bundy nabízí značka Sir Joseph. Můžete v nich sportovat a díky atraktivnímu designu, který dá vyniknout ladným křivkám ženského těla, je vzít i do města. Letošní novinka, bunda Mitra, vás zahřeje až do -20 stupňů Celsia, je anatomicky tvarovaná a vyrobena z extrémně odolného materiálu Exel Dry Steam, který zamezuje vniknutí vlhkosti. Je plněna husím peřím 90/ 10 s plnivostí 650.

Cena: 5 917 Kč (sirjoseph.cz)

Zimní bunda Marmot, Ama Dablam 

Zimní bunda Marmot, Ama Dablam

Skvěle vás zahřeje také péřová bunda Marmot. Stejně jako ty předešlé je plněna husím peřím a na rozdíl od ostatních bund se může pyšnit zajímavým prošíváním, které tvoří efekt včelích plástů. Má stahovací kapuci a praktické vnější kapsy na drobnosti, dokonce i na rukávu.

Cena: 5 580 Kč (mall.cz)
 

Lodge Down Jachet, Wild Roses 

Lodge Down Jachet, Wild Roses

Nějaký kousek od italské značky Wild Roses by ve vašem šatníku rozhodně neměl chybět. Proč? Protože vyrábí oblečení jen pro ženy – exkluzivní, jedinečné a především ženské. Nadchne vás spoustou zajímavých detailů, které útočí na ženské instinkty. Důkazem je i tato nádherná bílá bunda plná – jak jinak – než husího peří.

Cena: 5 855 Kč (hudy.cz)

Bunda Tundra, Warmpeace  

Bunda Tundra, Warmpeace

Pro změnu kachním peřím je plněna další hřejivá péřovka, bunda Tundra. Peří je zde obsaženo v poměru 90/10, bunda má prodloužený zadní díl, tři kapsy se zipem a kapuci v límci. Pokud se vám líbí klasická černá, mohla by vás zaujmout. Navíc ji koupíte za nižší cenu než další zmiňované bundy.

Cena: 2 150 Kč (e-outdoorshop.cz)

Kafe.cz zjistilo:

  • Kachní peří má přibližně o 10 % menší plnivost než husí.
  • Na jednu kvalitní péřovou bundu je potřeba deset až dvacet hus.
  • Správná hřejivá péřovka by měla obsahovat alespoň 85 % prachového peří, tedy údaj 85/15.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky