Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jaké se nosí SVATEBNÍ ŠATY V ASII? Na bílou zapomeňte! NEVĚSTU byste TĚŽKO POZNALI!

Svatební šaty v Asii
Svatební šaty v Asii
Zdroj: youtube.com
Prohlédněte si všechny fotografie (20)

V západním světě, kde je dominantním náboženstvím křesťanství, mají nevěsty nejčastěji bílé svatební šaty. Jaké se ale používají barvy jinde ve světě? Poznali byste svatebčany třeba v asijských zemích? Podívali jsme se podrobněji, jak je to s barvami během tohoto významného dne na východ od nás. Budete se asi divit, ale bílou u asijských nevěst většinou neuvidíte. Je totiž barvou smutku a v Asii je stále spojována s pohřby. Proto by si ji na svatební šaty nikdo nevybral.

Napadlo vás někdy, proč mají ženy v Evropě či Americe na svatbě bílou róbu? Hodně lidí si myslí, že jde o zvyk spjatý s bílou barvou coby symbolem čistoty a nevinnosti. Vysvětlení ale daleko pragmatičtější. 10. února 1840 se britská královna Viktorie provdala v královské kapli St. James’s Palace za svého bratrance prince Alberta. Na sobě měla čistě bílé šaty, což byla v té době zcela ohromující a nevídaná věc. Zpráva o jejích zářivých šatech se šířila rychle po celé zemi i na kontinent. A protože v té době bylo běžné, že se i prosté dívky snažily podobat mocným, tak od té chvíle každá nevěsta toužila zazářit na své svatbě jako královna. A v tom jí měli pomoci právě bílé svatební šaty. Tak vznikla tradice bílých šatů!

V galerii najdete nejprve tradiční šaty z pěti asijských zemí a pak rovněž pět modernějších modelů. A ve videu se podívejte na deset nejdražších svatebních šatů na světě:

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky