Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak si vybrat nejlepší plesové šaty

Jak si vybrat nejlepší plesové šaty
Jak si vybrat nejlepší plesové šaty
Zdroj: Thinstock

Plesová sezóna je v plném proudu a tak je třeba vybrat si nové šaty. Ovšem ty, co se vám líbí na věšáku, nemusejí na těle vypadat vůbec dobře. Přinášíme vám proto tipy, jak si správně vybrat večerní šaty a čeho se raději vyvarovat.

Hlavní je váš pocit

U plesových šatů ale nejde zdaleka jen o módní trendy, které právě letí. To, že společenskou událost navštívíte v plesových šatech, které představují horkou novinku, a také vás dost stály, ještě neznamená, že budete hvězdou večera. Šaty na plesovou sezónu by vám měly především slušet a podtrhovat vaši osobnost. Skutečně by mělo jít o kousek vašeho šatníku, který zvýrazní vaši individualitu a jedinečnost.

Mohlo by vás také zajímat: Móda: Oslňte na plese nebo Slavnostní plesové líčení

Zdroj: Thinstock

Poznáte je na první pohled

Prvním důležitým pravidlem, které vám možná v luxusním obchodě s extravagantní kolekcí večerních šatů opomenou říci, je, že byste se v šatech měla cítit jistá a svá. Nečekejte, že se pocit dostaví později, padnout by vám měly hned. Kromě kvalitního provedení je důležitý především střih zvolený adekvátně k vaší postavě. Silnějším postavám sluší empírový střih volně spuštěný od prsou dolů, štíhlé ženy zase nemusejí nutně volit černou barvu. 

Projděte se v šatech v obchodě

Šaty nemusejí být přímo se značkou od návrháře, ale i přesto vždy dbejte na kvalitu provedení. Osvětlený sál neskryje žádný nedostatek. Nezapomínejte také na to, že na plese nebudete s největší pravděpodobností jen stát na jednom místě v pozoru, jako když si šaty zkoušíte v obchodě. Nestyďte se proto po prodejně projít, abyste zjistila, jak vám šaty vyhovují při pohybu. I proto by neměly být příliš dlouhé. Zakopnout o lem vlastních šatů dobrý dojem neudělá...

Zdroj: Thinstock

Šaty podle postavy

Pokud máte postavu tvaru hrušky, tedy užší hrudník a široké boky, bude vám slušet rovný výstřih. Opticky můžete své postavě pomoci, zvýrazníte-li právě horní část šatů. Potlačíte tím nenápadně boky. I proto může být horní díl světlý a spodní tmavý, nebo provedený v lesklém materiálu jako je satén oproti spodní části šatů v matném provedení. Pozornost byste měla odvést od boků a poutat je na horní část těla. 

Krátké šaty na méně prestižní plesy

Na ples volíme většinou dlouhé šaty nebo dlouhé nabírané či úzké sukně s živůtky. Mladé dívky a ženy si ale mohou dovolit i krátké šaty. Pokud jde ovšem o ples vyšší společenské důležitosti, měla by přijít v dlouhých šatech každá žena. Nevhodné na plesy jsou kostýmky či experimenty v podobě společenského oblečení s kalhotami či kombinézami. Byť by šlo o jakkoliv slavnostní variantu oblečení, dáma by měla zvolit šaty přinejmenším proto, aby se cítila sebejistá.

Zdroj: Thinstock

Černá zdůrazňuje vrásky

Lesklé látky a pružné, elastické střihy, si mohou dovolit hlavně mladé a štíhlé ženy, ženy plnějších tvarů by měly myslet na drobné nedostatky své postavy a dobře je maskovat zvoleným střihem a materiálem. Tmavá barva je na slavnostní příležitosti v podobě plesů vhodná, černá ale zdůrazňuje nedokonalosti pleti a vrásky. Doporučuje se proto výběr šatů spíše v tmavomodré, vínové či olivové barvě. 

Psaníčko se neztratí

K šatům by měly barvou i charakterem ladit také lodičky a kabelka. Obuv zvolte takovou, která je určena přímo k nošení na podobné příležitosti. Lodičky, které běžně nosíte k sukním a kostýmkům, nechejte doma a vyměňte je za atraktivní obuv, která podtrhne dojem vašich šatů. Černou kabelkou ve tvaru psaníčka, která by neměla být příliš velká, určitě nic nepokazíte. Ženy plnějších tvarů by pak měly vybírat takovou kabelku, která působí svou velikostí harmonicky vzhledem k jejich postavě, příliš malá totiž vypadá nepatřičně.

Jak si vybrat nejlepší plesové šaty Jak si vybrat nejlepší plesové šaty Zdroj: Thinstock

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky