Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Jak často prát anebo Neperete některé věci zbytečně často?

Jak často prát anebo Neperete některé věci zbytečně často?
Jak často prát anebo Neperete některé věci zbytečně často?
Zdroj: Shutterstock.com
Prohlédněte si všechny fotografie (20)

Jak často perete džíny, rukavice nebo třeba pyžama? Věděli jste, že doporučovaná četnost praní se u jednotlivých kousků oblečení liší? Možná budete zaskočeni, když zjistíte, že něco perete málo a něco naopak zbytečně často.

Samozřejmě, že když vás postříká kolemjedoucí auto špinavou vodou z louže, tak asi veškeré znečištěné šatstvo jednoduše vyperete. Víte ale, jak často prát oblečení, které na první pohled vypadá čistě? Některé kousky totiž mohou působit dojmem, že vyprat ještě nepotřebují, přitom jsou ale plné mikrobů, prachu a jiných skrytých nečistot a neustálým nošením dokonce ztrácí svůj tvar. Naopak jiné části oblečení možná pereme zbytečně často a škodíme tak nejen materiálům, ze kterých jsou ušité, své peněžence, ale i zbytečně zatěžujeme životní prostředí.

V galerii najdete hned dvacet různých částí našich šatníků a doporučovanou četnost praní. Samozřejmostí je, že se spodní prádlo mění každý den a to u žen i mužů. Podle některých výzkumů totiž vyšlo najevo, že si stále značná část mužské populace nemění spodní prádlo denně…

Tyhle "prací triky" by se vám také mohly hodit:

Líbí se vám Kafe.cz? Čtete rádi naše články? Přidejte se k nám i na Facebooku.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky