I vy se můžete naučit, jak být krásná!

I vy se můžete naučit, jak být krásná!
I vy se můžete naučit, jak být krásná!
Zdroj: Lucie Fumfálková a archiv Make-Up Institute Prague

Čas letí až neuvěřitelně a zvlášť to platí v případech, kdy se celý den nezastavíte a neustále máte co dělat. Tak se dělo po celou dobu mého studia v Make-up Institute Prague. Absolvovala jsem tu pětitýdenní kurz Master Pro A-Z a ráda bych vám podrobně představila i poslední týden mé cesty za snem stát se vizážistkou.

V pondělí jsme měli tu čest se seznámit s absolutní hvězdou mezi tuzemskými make-up artisty Hristinou Georgievskou, se kterou nás čekala dvoudenní příprava editorialu. Editorial jsou zjednodušeně řečeno ty krásné velké fotografie v módních časopisech. První den byla na řadě příprava. Hristina nám nejdříve v teoretické části prozradila své fígle, dokonce i konkrétní výrobky, jež se jí v praxi osvědčily, a také nás odlíčila a následně nalíčila. Ano, většina z nás dle jejího soudu potřebovala s osobním make-upem poradit. A většina z nás byla také za tuto jedinečnou možnost vděčná.

Další den přišla na řadu příprava modelek na profesionální fotografování, ve kterém jsme měli na starost líčení i vlasy, bylo tedy nutné se na tak velkou akci připravit, aby vše klaplo, jak má. Trénink probíhal pod nekompromisním pohledem Hristiny, která má zřejmě rentgenový zrak a neunikne jí ani zrníčko pigmentu navíc.

V úterý nás tedy čekala již akce na ostro. Profesionální modelky jsme si rozdělili do dvojic, ve kterých byly poté i fotografované. Líčení bylo barevně přesně dané, jen jsme některým nasadili paruku, jiným se vlasy žehlily do rovna. Vše se podrobovalo vizi Hristiny, fotografovala Nikola Šrajerová.

Středa probíhala pod vedením Silvie Hadžiefendič a opět byly naše výtvory nafoceny profi fotografkou. Výsledek z tohoto focení je jednou z pěti fotografií, které budou zdobit portfolio každého účastníka kurzu.

Čtvrtý den pátého týdne byl zřejmě fyzicky i psychicky nejnáročnější. Každý jsme měli naplánované dvě focení do portfolia, tudíž dva make-upy, dvě úpravy vlasů a poté fotografování. Ideální je, že jsme si modelky mohli sami přivést, případně nám v Institutu nabídli možnost sehnat modelku přesně podle našich představ.

Pětadvacátý a poslední den kurzu se přiblížil raketovou rychlostí. Čekal nás písemný test a make-up a vlasy podle zadání, kterým bylo tentokrát vzhledem k blížícímu se Valentýnu rande. Po testu, který byl průřezem celého našeho pětitýdenního studia, jsme si vylosovali každý svou modelku a mohli se pustit do práce. Na líčení i vlasy jsme měli přesně hodinu a půl. Výsledek našeho snažení poté odborně posoudila komise, která hodnotila naše práce.

Všichni z našeho kurzu jsme byli úspěšní a absolvovali jsme. Obdrželi jsme tedy certifikát a mohli si slavnostně připít a popřát šťastnou cestu do našeho dalšího působení na poli krásy. Čeká nás náročné období, není snadné se v oboru make-up artista prosadit, ale důležité je vydržet, mít správné zapálení pro výkon a také tu pověstnou kapičku štěstí. Mně se například podařilo hned v den absolvování získat první pracovní nabídku, přes agenturu pro vizážisty. Ta tímto způsobem pomáhá začátečníkům v možnosti realizace, což je úžasná služba! I když jsme vlastně na začátku, nikoho neznáme, máme možnost pracovat a získávat zkušenosti. 

Mohlo by vás také zajímat: Víme, jak se líčit ve zralém věku nebo proč se líčí muži! nebo Víte, proč si ženy líčí rty, nebo proč měla Kleopatra tak zvýrazněné oči?

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky