Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hvězda zn. Second-hand (2. díl. - Vyberte si kabátek)

Hvězda zn. Second-hand (2. díl. - Vyberte si kabátek)
Hvězda zn. Second-hand (2. díl. - Vyberte si kabátek)
Zdroj: Picter
Prohlédněte si všechny fotografie (9)

Editorky www.kafe.cz Katka s Janou se oblékly v second-handu Textile House podle nejnovějších trendů za pár korun. Čtěte druhý díl, tentokrát zaměřený na kabátky, a zjistěte, na co si dát v sekáči pozor.

Přečtěte si také 1. díl naší módní strory ze sekáče

Právě teď je ten nejlepší čas poohlédnout se po kabátku, který by vám zpestřil čekání na první jarní dny. Výprodeje v obchodech jsou jistě lákavé, ale mají jednu nevýhodu - může se vám stát, že potkáte na ulici stejný model.

To se však nestane, pokud zavítáte do second-handu. "V second-handech nakupují lidé, kteří mají svůj vlastní styl a chtějí zůstat originální," připomíná Natália Moravčíková, manažerka sítě obchodů Textile House. (Podívejte se TADY, kde najdete jejich pobočky.) V Textile House mají například natolik zajímavé slevy, že těsně před koncem pětitýdenního cyklu obměny zboží pořídíte značkové věci ve finále i za 20 korun! Ani "nová" kolekce však nezatíží vaši peněženku příliš a pocit z úspěšného "lovu" je teprve k nezaplacení:-)

Jaké kabátky aktuálně hledejte v second-handech, abyste byla IN?

1. Barevné. Trendy barvami této sezony jsou: lila, žlutá, petrolejová, odstíny zelené a už několik let se nosí "klasika" - velbloudí. Protentokrát zapomeňte na černou!

2. Zajímavé. Prohlédnějte si Janin model - zkrácené rukávy, výrazný límec a zapínání na jeden nebo dva knoflíky jsou hitem sezony, takový kabátek patří k teplému svetru a rozhodně upoutá pozornost. (Jako doplněk vyberte výraznou šálu nebo pletený "rukáv".)

3. Trochu retro. Retro frčí - Jana i Katka si tedy za pomoci stylistky a vizážistky Radky Kissové vybraly kousky s nádechem nostalgie a anglického venkova ze starého dobrého (ničím nenahraditelného) tweedu. Nic nezkazíte ani žádným kostovaným nebo károvaným vzorem.

4. Pánský look (ten vyznává například herečka Aňa Geislerová). Pro letošní podzim a zimu tak trochu vystřídal army styl. Na jaře to bude stále platit.

I hvězdy to pochopily!

Ačkoliv herečka Aňa Geislerová navrhuje vlastní módní kolekce pro značku Pietro Fillipi, občas zajde do "sekáče", aby svůj šatník oživila něčím neopakovatelným. Stejně tak postupuje třeba i Mahulena Bočanová, která přiznává, že kupuje věci v extrémně drahých buticích i v sekáčích. "Zkombinovat levné tričko ze sekáče s drahou kabelkou, na to musíte mít talent," usmívá se. Řadu modelů z druhé ruky nosí éterická Květa Fialová, praktická svižná Veronika Žilková a především slovenská herečka Zuzana Norisová, proslulá odvážným vrstvením různých kousků.

Ze zahraničních slavných osobností miluje second-handy například nádherná herečka Liv Tyler. "Spoustu věcí mi pak ze šatníku sebere táta," přiznává. Rocker Steven Tyler nosí i dceřiny blůzky a možná ani netuší, kde je vzala:-)

Jak jsem se v modelu cítila:

Jana: Nejsem zvyklá na krátké rukávy, trochu jsem to tedy řešila. Vím, že se zkrácené rukávy u kabátů letos nosí, ale zatím jsem se ještě neodvážila kabátek netradičního střihu ani nikde zkusit. Ve finále mi v něm ale bylo dobře a zjistila jsem, že díky vykukujícímu svetru ani nevypadám jako almara (tedy doufám...). To je totiž moje nejčastější potíž s kabáty. Měřím 180 cm a vybrat takový model, aby to nepůsobilo, že se dala na pochod skříň, je unikum. Teď se to konečně povedlo. Díky Radko!


Katka: Kabátek, ve kterém jsem se fotila, mi padnul, jako ulitý bez ohledu na to, že jsem ho objevila na ramínkách mezi dětskými modely :-) Mé sympatie si získal hlavně "panenkovským střihem" a univerzální barvou, která snese pestré doplňky, jako jsou šály, či třeba zajímavou háčkovanou brož (mám teď jednu novou totiž od Jany, dostala jsem ji k Vánocům). Zelenkavý rolák byl vyloženě sympaťák a džínová sukně patří ke klasice, která nezklame, ať je léto nebo zima.


 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky