Obě s Katkou jsme už ostřílené second-handové lovkyně. Také letos jsme se rozhodly ukázat vám, že obléknout se z druhé ruky podle nejnovějších módních trendů není zase až takový problém. K nafocení módní story posloužilo oblečení ze second-handu Textile House v Mladé Boleslavi. Jako kulisy zasněžená Boleslav v jiskřivém vydání slunečného zimního dopoledne.

Hit sezony č. 1: Úplety (Katka)

Jak vybírat v second-handu úplet: Buďte ještě pozornější než v případě jiného oblečení. Materiál se nesmí "žmolkovat" ani být nikde zatržený. Měl by zachovávat tvar, vytahané svetry, šaty nebo kabátky na ramínka k prodeji ani nepatří. Letos doslova letí velké svetry a dlouhé kabátky, šaty se kombinují s přiléhavými legínami nebo silnými punčochami. Vsaďte i na návleky, které slaví doslova come-back!

Názor Katky na vlastní model: Z vybraných věcí mi nejvíc přirostl k srdci tenhle kříženec kabátu a svetru módní značky Zara. Je neuvěřitelně teplý a příjemný, takže si v něm připadám jako v televizní dece. A kapuca, ta je prostě super! Nejsem velkým milovníkem čepic, které mi z vlasů vytvoří vždy neposedné chmýří, takže tuhle kápi opravdu vítám - nezkřiví mi totiž ani vlásek. Pochopitelně jsem se nakonec s tímhle měkkým parťákem nedokázala rozloučit, takže mi už visí doma ve skříni a máme za sebou i první společnou procházku. Tuším, že náš vztah čeká dlouhá budoucnost - mám ho fakt ráda! :-)

Hit sezony č. 2: Kontrastní doplňky (Jana)

Jak vybírat v second-handu doplňky: Tak napřed si Janu prohlédněte. Výrazný šperk by měl být pouze jeden, v tomto případě masivní řetěz ze žlutého kovu (žlutý kov patří k trendům sezony, vystřídal stříbro). Jestliže na sobě máte něco tak nápadného, sundejte i náušnice a nepřekombinujte účes ani líčení. Přiléhavý béžový kabátek stylistka oživila výraznou modrou šálou - vzkaz je jasný: Barvy letos letí. A pak tu máme doslova poklad, kabelku. Když najdete takový kousek, máte vyhráno, protože originalita (která se v módě nejvíc cení) je zaručena.

Názor Jany na vlastní model: Miluju, miluju, miluju tu kabelku! Nemohla jsem odolat a odnesla jsem si ji z fotografování domů. Jsem přesvědčená, že podobné nezapomenutelné kousky, které určují váš styl, se dají sehnat pouze v second-handech. Brzy se ukázalo, že jsem se nemýlila. Už se mě na ni přeptalo dokonce pár lidí v metru nebo obchodním centru a dokonce jedna velmi slavná zpěvačka při rozhovoru. Dobře vím, že v létě bude stačit vzít si džíny, obyčejnou bílou košili nebo tričko a tuhle superkabelku, abych byla nepřehlédnutelná.

3 otázky pro manažerku Textile House second hand Natálii Moravčíkovou

Pracujete jako manažerka úspěšné sítě second-handů Textile House. Ale co vás přivedlo do second-handů jako zákaznici?

Do second-handů chodím už víc než čtrnáct let. Vždycky mě bavil fakt, že můžu mít něco, co nenajdu na každé třetí slečně ve městě. Přiznám se, že od té doby, kdy jsem objevila Textile House, tak nemám potřebu hledat originální úlovky v jiných second-handech. Oblečení, doplňky ani boty už nenakupuji ani v běžných obchodech. Na našich prodejnách totiž doplňujeme zboží skutečně každý den, během akcí je to až dva tisíce kousků denně, takže je pořád z čeho vybírat. Naší výhodou je, že máme vlastní třídírnu, tak k nám zboží neputuje přes další dodavatele. Máme úžasně vymyšlený ekologický systém recyklování a zároveň systém prodeje. Zákazníci mohou objevit originalitu v oblékání za přijatelné ceny.

Které nejzajímavější kousky jste si pro sebe "ulovila"?

Nejlepší úlovky pravidelně získávám během nové kolekce - jednou za pět týdnů se zboží v našich provozovnách kompletně obmění, ale skvostné kousky jsem si obstarala i během slev. Mezi moje srdeční záležitosti patří například černé vlněné pončo MaxMara, nová kabelka Desigual, spousta nepřehlédnutelných kousků méně známých zahraničních značek. Můj poslední úlovek je zimní bunda Moncler. Je těžké odolávat krásným kouskům, ale přece jen má můj šatník určitou kapacitu.

Jaká jsou vaše kritéria pro výběr?

Během nákupu mě zajímá především materiál a kvalita zpracování. A pak se samozřejmě ptám sama sebe, jestli tu danou věc opravdu potřebuji. Většinou si odpovím, že ano:-). V Textile House se "otočilo" už hodně drahých a originálních kousků. Mezi top patří určitě značky MaxMara, BURRBERY, Dior, objevily se u nás originální kabelky Guess, boty Prada, Gucci, najdete u nás věci značky Adidas, Nike, Zara, Ralph Lauren, Hilfiger a třeba i lucusní Escadu, Dolce Gabbana a mnoho dalších. Důležité je udělat si čas, projít zboží skutečně ramínko po ramínku. Pak máte větší šanci získat do svého šatníku poklad.

Kde najdete Textile House:

Textile House second hand působí v České republice od roku 2010. V Praze je otevřeno 10 poboček. Mimo Prahu fungují pobočky v Kolíně (Kouřímská 12), v Kladně (Poděbradova 32) a v Mladé Boleslavi (Krátká 904).
Pražské pobočky: Dukelských hrdinů 3 - Praha7; Husitská 78 – Praha 3; Nádražní 82 – Praha 5; Vršovická 62 – Praha 10; V Horkách 3 – Praha 4/Nusle; Nuselská 132 – Praha 4/Nusle; Charvátová 11 – Praha 1; Arkalycká 6 – Praha 6/Háje; Myslíkova 3 – Praha 1; Seydlerova 2150 – Praha 5 /Nové Butovice.