Elite Model Management založený v Paříži v roce 1971 se za léta svého působení vypracoval na největší a nejprestižnější agenturu na světě. Každý rok vzejdou ze soutěže Elite Model Look organizované agenturou Elite Model Management budoucí superstar předváděcích mol. Od svého vzniku roku 1983 vyhledává Elite Model Look jako jediná celosvětová profesionální modelingová soutěž nové talenty po celém světě. Objemem, kvalitou a odborným přístupem nemá tento podnik na světě konkurenci. Koná se v 66 zemích a každoročně se do něj přihlásí více než 350 000 začínajících modelek. Světové finále soutěže Elite Model Look 2007 se konalo i v Praze.

Supermodelky pod značkou superagentury

Soutěž objevila mnohé tváře, které se záhy staly stálicemi na titulních stránkách světových módních časopisů a přehlídkách nejvěhlasnějších návrhářů. V české “kotlině” odstartovala díky soutěži hvězdná dráha Petry Němcové, Lindy Vojtkové nebo Denisy Dvořákové. Finalistkami soutěže (tehdy ještě soutěže The Look Of The Year) se v osmdesátých letech staly takové hvězdy jako Cindy Crawford, Karen Mulder, Tatjana Patitz, Linda Evangelista nebo Stephanie Seymour a daly vzniknout pojmu „supermodelka“. Co se týče současných hvězd, stojí Elite za úspěchem Gisele Bündchen nebo Alessandry Ambrossio.

Festival krásy v Čechách

Letošní ročník se opět setkal s obrovským zájmem veřejnosti. Do soutěže se tento rok v České i Slovenské republice prostřednictvím castingů v obchodních centrech, internetových prihlášek a scoutů zapojilo téměř 3000 dívek. Na české semifinále bylo pozvaných 60 krásek a do finále postoupilo 8 z nich. Národního finále modelingové soutěže Elite Model Look 2010 pro Českou a Slovenskou republiku se uskuteční 15. září v historickém sálu hotelu Ambassador v Praze. Finálový večer bude moderovat česká topmodelka Simona Krainová a představí se zde 18 začínajících modelek, z toho 10 ze Slovenska a 8 z České republiky.Vítězky ze Slovenska a z České republiky se následně zúčastní mezinárodního finále soutěže v říjnu v Shanghaji v areálu světové výstavy Expo.