Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Elegantně na svatbu či zahradní party

Elegantně na svatbu či zahradní party
Elegantně na svatbu či zahradní party
Zdroj: Bandolera, D-mody.cz, F&F, M&S, Lindex, salon NUANCE, Steilmann, Urbanlux.cz
Prohlédněte si všechny fotografie (10)

Dostala jste pozvánku na svatbu, zahradní party nebo vás čeká důležitá pracovní večeře? Ideální budou vhodné šaty. Zda raději klasické nebo se vzorem, délkou či hloubkou výstřihu odvážnější, o tom rozhodne míra formálnosti akce. A pokud preferujete kalhoty, zvolte letní kalhotový kostým!

Overaly jako hit

Kalhoty teprve stoupají znovu po schodech slávy vzhůru, spolu s maskulinním stylem. Pokud jste „kostýmová“, pak zvolte jistě kalhoty do zvonu, nejen že jsou módní, ale velmi příjemně se nosí. Sáčko by mělo být krátké, s pěknými knoflíky a fižím namísto klop, ale nosí se také zcela extravagantní „maxi“, třeba dvouřadové. Rozhodujete se mezi šaty a kalhotami?

Pak si vyzkoušejte jeden z hitů, který právě přichází – kalhotovou sukni… Letos jsou nanejvýš aktuální overaly, v široké škále možností, od safari stylu do lemování krajkou – v nové vizi romantiky. Právě ty, s kalhotami širokými, ohrnutými i podkasanými, mohou být jedním z outfitů pro společenský večer. I když se móda uvolňuje, přidejte si k overalu bolerko, které nejen večer zažene možný chlad, ale navíc akcentuje celkové barevné sladění oblečení.

Upoutat můžeme „jen pro ten dnešní“ večer stylovým oblečením, variant se nabízí mnoho – pokud zůstaneme u šatů, na které si lepší a hezčí polovina lidstva rychle zvykla, máte na výběr: od květinové něhy přes uniformní styl, retro v duchu 40. a 50. let minulého století, k pudrovým odstínům make-upu, indiánskému outfitu, až k motu – černá nade vše! Zkuste hlavně dotáhnout celý model od hlavy až k patě a pečlivě vybírejte z privátních trezorů s doplňky.

Naše tipy na sázky do černého:

  • Materiál: šifon nebo pletáž (háčkování) s velkými oky, zajímavý tiskem – fotopotisk, někdy i celoplošný, který odvážně kombinuje, třeba pruhy a květy. Pokud nechcete být „květinovým dítětem“ ve stylu hippies, zaměňte jejich nádheru za nový hitový vzor, velký zájem je také o hvězdy!

  • Barvy: oranžová, pomněnková, bílá a černá, hnědá, zelená. In jsou také odstíny ostře červené, zelené a modré. Pokud volíte večení oblečení minimalistické, umocněte oblečení barevnými doplňky. A obráceně, pokud jste volili tisk a barvu, pak vsaďte na zářivé a jásavé doplňky.

  • Střihy: vládne asymetrie, „cípy“ a „cáry“ jsou všude, efektně se řasí především horní díly, in šaty „zavěšené“ na látkovém „obojku“ s vysokými americkými průstřihy. Nové impulsy každé části oblečení dodají šatům četné všité zipy.

  • Délky: nosí se všechny, choďte „nakrátko“, v minisukních, alternativou jsou šortky, ale ne ty na pláž, ale hedvábné nebo s vyznačenými puky. Skvělé jsou maxisukně z lehkého materiálu nebo s efektními a rafinovanými rozparky. Sukně jako „tužka“ svůdně obtažená kolem siluety a ke kolenům je pouze jednou z možností, další je široká rukně a la padesáté roky. Jistě v ní zazáříte.

  • Doplňky: klobouky, aranžované (živé) květiny, hedvábné šátky (mimo jiné se váží na hlavě jako turban) a čelenky, velké barevné náhrdelníky, boty – střevíčky, sandály i baleríny. Sundejte z uší oblíbené kruhy, in jsou dlouhé visací náušnice, zakončené třásněmi. Co na tom, že už nesvítí slunce? Žíhané brýle s jemně zabarvenými kouřovými skly (ne černými, aby nám bylo vidět do očí), můžeme nosit stále. Na večer odložte velké tašky, dámě přece stačí poudřenka, rtěnka a peněženka s drobnými. To všechno se vejde do psaníčka nebo kabelky ve tvaru srdce…  

Kafe.cz zjistilo:

  • Džíny skutečně nechte doma. Nabízí se tolik jiného… Užijte si hlavně romantický čas stvořený pro víly - přichází minimalismus s pánskými klopami. Tak, ještě parfém, široký úsměv do zrcadla a jde se!
  • Pozor na barevnost i délku šatů, hloubku dekoltu. Šaty se zase budou hodit. Pamatujte, že bílá je už zadaná. A vyzkoušejte pro tentokrát klobouk!

Tip KAFE.cz:

Nově se o váš zájem ucházejí vtipně designově řešené ponožky, které se nosí běžně do lodiček. Vypadají dobře především k minidélce. Pozor jen na výběr, tenhle malý velký doplněk je hodně vidět!

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky