Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Pověsila zubařinu na hřebík a vrhla se na ruční výrobu bot pro odvážné exoty

Tohle musíte vidět!
Tohle musíte vidět!
Zdroj: instagram
Tohle musíte vidět!

Téměř každá žena má slabost pro boty. Díky Kayle Stojek si ale mnoho jejích zákaznic připadá výjimečně. Extravagantní boty obouvají do svých show, na jiné speciální přiležitosti ale i na svatbu.

Na míru

Ruční práce je k nezaplacení a lidí, kteří si radši připlatí za jedinečný kousek, stále přibývá. Zatímco módní řetězce se ubírají směrem, kde vládnou boty z plastu a robustní podrážky z kaučuku, rukodělba se vrací zpět k přírodě. Stále častěji se využívají kopřivová nebo konopná vlákna, používá se vyčiněná kůže z již zpracovaných zvířat a klade se důraz na kontakt plosky nohy se zemí.

Barefootová obuv má víc a víc fanoušků. Důvodů je několik. Pocit bosých nohou je pro chodidla prospěšný, napomáhá správnému prokrvování a má uvolňující vliv na lidskou psychiku. To, že vypadají jako bačkůrky, je jen příjemný bonus.

Někdy ale člověk zatouží po extravaganci a sáhne po kousku, který se vymyká jeho stylu. A právě pro tyhle chvíle je tu Kayla Stojek!

Jedny jediné

Kayla Stojek mohla mít vlastní ordinaci a zubařskou praxi, ale vysokou školu nedokončila a místo medicíny ji zlákalo navrhování bot. Během halloweenské párty viděla nejen úchvatné kostýmy, ale i boty, které nudily a kazily celkový dojem z povedených masek. První páry bot zkoušela na sobě a lodičky na vysokém podpatku zdobila vším, co měla po ruce.

Tehdy tak trávila volný čas po přednáškách ve škole. Když v nich ale vyšla ven a její přátelé se začali ptát, kde sehnala tak originální boty, vycítila šanci a vrhla se do navrhování po hlavě. Studium pověsila na hřebík a dnes si vydělává jen výrobou netradiční obuvi. Za svůj um si řekne o pořádný balík, její ceny se pohybují mezi čtyřmi až jedenácti tisíci korun. Ale rukou jí  prošly i páry, které byly na výrobu velmi náročné a jejich cena se vyšplhala ke stotisícové částce.

Tohle musíte vidět! Tohle musíte vidět! Zdroj: instagram

Ze začátku lepila hlavně třpytky a kamínky, dnes čaruje s řetězy, mědí, krystaly i vycpaninami zvířat. Inspiraci a materiál shání na trzích a v zapadlých vetešnictvích, tvoří ručně i na 3D tiskárně. Její práci neoceňují jen milovnice extravagantní módy, ale i celebrity a především fetišisté. Ti se v takových botách cítí jako v ráji.

Nahlédněte do galerie a nechte se unést nekonečnou fantazií Kayly Stojek.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky