Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Buďte jako Oprah, zamaskujte šikovně své nedostatky

Zdroj: Profimedia, archiv

Nemáte-li skvělou postavu, neznamená to automaticky, že se nemůžete „vystavovat“. Správně zvoleným střihem šatů zakryjete všechny nedostatky a stanete se královnou plesu.

Soustřeďte se na své přednosti, které zdůrazněte. V případě, že vlastníte pěkně tvarované nohy nebo hezký, plný výstřih, nebojte se je ukázat.

Příklad i inspiraci si můžete vzít z našich krásných, slavných kolegyň. Nemají velikost 36, přesto jsou oslnivé. Nyní velmi obsazovaná herečka Jennifer Hudson, skvělá moderátorka Oprah Winfrey (právě její fotografie z nedávných inauguračních plesů nového prezidenta Baracka Obamy jsme použili na ukázku), či herečka America Ferrera jsou toho důkazem.

Jste-li majitelkou většího zadečku, vyberte si šaty se širokou sukní, se sukní do A, protaženou do vlečky nebo s cípatou, rozevlátou sukní. Délka je čistě na vás. Materiály volte matného vzhledu a malého vzoru.

Máte-li menší ňadra, zvolte plesové šaty, které prsa opticky zvětšují. Tedy šaty na ramínka či šaty bez ramínek (nejlépe, které mají již všitou podprsenku), řasené, zdobené, lesklé, světlé, výrazného vzoru na horním díle. Také asymetrické výstřihy a široké rukávy odpoutají pozornost od plochého hrudníku.

Vlastníte větší bříško? Vezměte si šatky, které se pod prsy rozšiřují, tzv. antický střih. Vhodné jsou i šaty se širokou sukní, přepásané v pase výrazným páskem či stuhou a také korzety se sukní, ale i šaty úzké se zajímavou přezkou na břiše.

Obecně případě platí:

  • plnější postava se neshoduje s volánky a mašličkami
  • čím vyšší podpatky a tmavší barva šatů, tím štíhlejší postava
  • výrazný doplněk (šperk, kabelka, obuv) přitáhne pozornost a zrak nespočine na vašich nedostatcích

Autorka vlastní oděvní značku La fashion – www.lafashion.cz

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky