Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

6 tipů, jak vybrat plavky podle postavy

Zdroj: profimedia.cz, quelle.cz, otto-shop.cz

Máte malá, anebo naopak velká prsa, větší bříško, či výraznější boky a stydíte se vyjít v plavkách? Poradíme, jak vybrat ty správné.

1. Malá prsa

Pokud vás příroda příliš neobdařila bujnými vnadami, zvolte dvojdílné plavky s vyztuženou podprsenkou typu push-up, která prsa vytvaruje a zvětší. Opticky budou vaše ňadra vypadat výraznější i v plavkách s bohatým vzorem na horním dílu, anebo s příčnými pruhy.

 Plavky push-up

Plavky push-up

Stejně jako podprsenky, i plavky se vyrábějí v provedení push-up a jsou ideální pro všechny ženy s menšími vnadami. Vložené vycpávky vytvoří sexy dekolt.

Cena: od 279 Kč

2. Velká prsa

Máte opačný problém? Pak na push-upky zapomeňte! Zvolte takové plavky, které mají vrchní díl bez vycpání, ale s kosticemi. Velmi praktické jsou i jednodílné plavky. Pozornost se snažte odvést na spodní díl, horní proto volte raději bez ozdob a aplikací, naopak na spodní části si výraznější zdobení klidně dopřejte. Rozhodně vás nezklame klasická černá. Nikdy nenoste plavky bez ramínek, protože nedrží tvar prsou a mohou vám lehce sklouznout.

 Bikiny s kosticemi

Bikiny s kosticemi

Máte-li opravdu velká prsa, volte raději podprsenku klasického střihu s ramínky, která jim dodá dobrý tvar i oporu.

Cena: 1 659 Kč

3. Větší pozadí

Pokud vás trápí větší pozadí, snažte se upoutat pozornost na dekolt. Dolní díl by měl být v tmavší barvě než horní. Ideální je proto tmavě modrá, anebo černá. V případě většího pozadí velmi dobře vypadají plavky s nohavičkami. Můžete vyzkoušet i některý z modelů plavek se sukněmi.

 Plavky se sukní

Plavky se sukní

Pokud chcete zakrýt širší boky, můžete vyzkoušet i některý z originálních modelů plavek se sukní. Schovají nejen boky, ale i silnější stehna.

Cena: 589 Kč (spodní díl)

4. Široké boky

Podobně jako u většího pozadí i v případě širších boků je dobré odvést pozornost na dekolt. Vyberte si pestrou vzorovanou podprsenku, ale kalhotky raději méně barevné. Velmi dobře vypadá spodní jednobarevný díl s tmavšími bočními vsadkami, který široké boky opticky zeštíhlí.

 Zeštíhlující proužky

Zeštíhlující proužky

Majitelky širších boků ocení plavky se zeštíhlujícími proužky po stranách. Zároveň jsou opatřeny výztuží pod prsy, a tak vám vykouzlí pěkný dekolt.

Cena: 1 699 Kč

5. Žádný pas

U žen s chlapeckými postavami a nevýrazným pasem velice dobře vypadají plavky s ramínky za krk, stejně jako nižší kalhotky s výraznějšími detaily. Vyjímat se budou i v jednodílných plavkách se šikmými kontrastními pruhy.

 Bikiny za krk

Bikiny za krk

Plavky se zavázáním za krkem a nižšími kalhotkami jsou ideální pro všechny ženy, které nemají příliš výrazný pas. Horní díl je zvýrazněný barevným motivem a lesklými perličkami.

Cena: od 229 Kč

6. Větší bříško

Větší bříško je problémem většiny žen, a to i velmi štíhlých. V tom případě zvolte vyšší kalhotky s výraznějšími švy, ideální jsou i jednodílné plavky se zpevněným předním dílem či stále oblíbenější tankini (někdy se uvádí i tankiny), které zakryjí břišní partie.

 Rafinované řasení

Rafinované řasení

Pokud vás trápí větší bříško, můžete vyzkoušet plavky ve stylu tankini se zavinovacím efektem a nápadným řasením po stranách, které schová vystouplé bříško.

Cena: 899 Kč

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky