Jaké outlety známe a co v nich můžeme čekat

Outlety dělíme na luxusní, nadstandardní a standardní. Ty první dva typy naleznete spíše v západní Evropě. Nabízí luxusní značky a jsou zaměřené na náročnou klientelu a bohaté turisty. U nás naleznete standardní outlety, které mají méně luxusních značek a nabízejí více sportovní a volnočasové značky. Mezi tyto patří i první český outlet Freeport, kde nakoupíte pro celou rodinu.

Ne každý obchod označený jako outlet jím ale opravdu je. Dejte si pozor na malé obchůdky, které ne vždy nabízí opravdu nízké ceny. Výhodnější jsou určitě velká a prověřená centra, které si zakládají na pověsti, drží nízké ceny a hlídají kvalitu i originalitu zboží.

Outlet neznamená vždy staré kolekce

To, že v outletu najdete pouze několik let staré kolekce, je běžný mýtus, stejně jako názor, že se jedná o secondhand. V outletu je vždy nové zboží, dokonce se v něm můžete setkat i se speciálními kolekcemi, které se do běžných obchodů vůbec nedostanou. Některé značky dokonce připravují řady oblečení určené jen pro outlety. Případně zde můžete vybírat také z aktuálních kolekcí, které jdou do outletu jen s několika týdenním zpožděním kvůli přebytkům na trhu nebo kvůli likvidaci obchodu.

Základy šatníku

Malé černé, jednoduchá trička, kvalitní košile, kožené lodičky a skvěle padnoucí džíny. Základní stavební kameny každého šatníku všichni známe. Outlety jsou skvělé na nákupy právě těchto nadčasových kousků. Navíc se jedná o zboží známých značek. Nakoupíte je tedy za cenu běžné konfekce a zároveň ve vyšší kvalitě.

Speciální akce

Letní a vánoční výprodeje se nevyhýbají ani outletům. V těchto obdobích v nich můžete nakoupit se slevou až 90 %. Ale i během celého roku nabízejí různé akční víkendy. „Speciální slevové akce připravujeme průběžně. Většinou každý měsíc u nás můžete nakoupit ještě výhodněji než obvykle, sledujte náš Facebook, kde akce pravidelně zveřejňujeme,“ potvrzuje Anna Karásková z Freeportu v Hatích.

Do outletu na velké nákupy

Vzhledem k tomu, že outletová centra nemá většina z nás za rohem, tak se vyplatí si na nákupy v nich vyhradit nejen celý den, ale také větší finanční obnos a nakoupit tam více věcí. V outletovém centru nenakoupíte výhodně jen oblečení, obuv, doplňky, ale i parfémy, alkohol, čokolády a dokonce i dekor. Ideální je spojit nákupy s víkendovým výletem. „Ve Freeportu garantujeme, že veškeré značkové zboží je zlevněné o minimálně 30 % po celý rok,“ potvrzuje Anna Karásková.

Ve Freeportu najdete 75 obchodů a více než 250 světových značek. Kromě módních obchodů a obuvi zde najdete i parfumerii, drogerii, optiku a občerstvení. Ve všech najdete slevy minimálně 30-70 %. Vybrané značky ve Freeportu: adidas, Calvin Klein, Diesel, Freywille, GANT, Home & Cook, Lacoste, Levi's, Nike, Pepe Jeans, Tommy Hilfiger aj.

www.facebook.com/freeport.cz
http://www.freeport.cz/