Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Neplodnost - Strašák pro páry v 21. století. Kam se obrátit?

 Neplodnost - Strašák pro páry v 21. století. Kam se obrátit?
Neplodnost - Strašák pro páry v 21. století. Kam se obrátit?
Zdroj: archiv

Je mnoho párů, které touží mít dítě, ale ne každý pár má to štěstí počít dítě spontánní cestou. O neplodnosti mluvíme v případě, že žena po ročním pravidelném nechráněném styku neotěhotní. Po této době je párům doporučováno vyhledat odborníka z kliniky reprodukční medicíny pro zjištění příčin neplodnosti

Když se pár rozhodne navštívit specializovanou kliniku, čeká ho řada podrobných vyšetření pro zjištění příčiny neplodnosti. V dnešní době je podíl ženy i muže na neplodnosti téměř shodný. Velmi často k nám přichází páry, které se rozhodly odložit založení rodiny na pozdější dobu, kdy je pár již finančně zajištěn. Je to logický, ale bohužel ne příliš rozumný krok z pohledu biologické reprodukce. Dále přichází páry, které prošly náročnou léčbou neplodnosti, vyzkoušely více pokusů, ale úspěch se nedostavil.

Neplodnost - Strašák pro páry v 21. století. Kam se obrátit? Neplodnost - Strašák pro páry v 21. století. Kam se obrátit? Zdroj: archiv
 

U párů, které opakovaně prošly léčbou bez úspěchu a jejich věk už překročil optimální hranici, je na zvážení, zda nepřistoupit k náhradnímu řešení v léčbě neplodnosti a použít darovaná vajíčka nebo spermie. Už sama informace, že není možné mít dítě z vlastních buněk, je velmi stresující. Pokud se pár nerozhodne pro adopci nebo život bez dětí, může být toto jediná možnost, kterou nabízí moderní medicína – umožní pomocí darovaných buněk partnerům prožít ten krásný pocit očekávání a porodu svého dítěte.

Klinika pro vás

Klinika ReproGenesis nabízí komplexní léčbu IVF se zaměřením na dárcovský program. Po důkladném vyšetření a zvážení všech aspektů je páru vybrán léčebný plán na míru a navržena nejoptimálnější léčba s ohledem na zdravotní stav ženy i muže.

Neplodnost - Strašák pro páry v 21. století. Kam se obrátit? Neplodnost - Strašák pro páry v 21. století. Kam se obrátit? Zdroj: archiv


V případě vstoupení páru do dárcovského programu považujeme za jeden z nejdůležitějších kroků výběr dárkyně nebo dárce, který je téměř „dokonalou kopií“ ženy nebo muže, kteří léčbu podstupují. Nejenom, že jde o shodu krevní skupiny, Rh faktoru, výšky, váhy, barvy očí a vlasů, ale i celkového vzhledu, vzdělání a koníčků. Tento dokonalý výběr nám umožňuje naše unikátní rozsáhlá databáze dárkyň a dárců.

Embryologické metody v IVF.

  • Jako nejoptimálnější řešení pro léčbu v dárcovském programu nejčastěji doporučujeme kombinaci embryologických metod: PICSI, ICSI, Monitoring embryí a následně přenos pětidenních embryí ve stadiu blastocysty s úspěšností 62 % klinických gravidit (těhotenství potvrzené na ultrazvuku).
  • Preferujeme vždy přenos pátý den kultivace, abychom se co nevíce přiblížili přirozené cestě. Při spontánním otěhotnění právě pátý den embryo sestupuje z vejcovodů do dělohy.

Neplodnost - Strašák pro páry v 21. století. Kam se obrátit? Neplodnost - Strašák pro páry v 21. století. Kam se obrátit? Zdroj: archiv

Metoda PICSI je mikromanipulační metoda efektivnějšího výběru oplození schopných spermií pro ICSI. Po výběru vhodných spermií je jednotlivá spermie vpravena tenkou skleněnou mikromanipulační pipetou do vnitřního prostoru vajíčka (ICSI).

Po úspěšném oplození dochází k dělení embrya, které je sledováno pomocí zařízení Embryoscope. Embrya jsou natáčena během svého vývoje kamerou, která zobrazí vývoj každého embrya na monitor kultivačního boxu a převede obraz i do počítače. Zde má embryolog možnost posoudit vývoj a kvalitu embryí bez toho, aniž by embrya vystavoval vnějšímu pro embryo nevhodnému prostředí. Embryo je v průběhu pětidenní kultivace ve svém přirozeném prostředí v rámci laboratoře a v den transferu je nejlépe se vyvíjející embryo (1 až 2) přeneseno do dělohy ženy. Tento systém nám umožňuje dosahovat skutečně vysoké úspěšnosti díky zdokonalené možnosti Monitoringu odhalit sebemenší odchylky ve vývoji embrya a zamezit přenosu nekvalitního embrya.

Neplodnost postihuje rovnoměrně ženy i muže. Částečně mohou být ale důvody neplodnosti neznámé a neprokazatelné. V každém případě představuje neplodnost pro většinu párů závažný problém.
Velmi důležitá je psychická podpora páru jak ze strany ošetřujícího lékaře, tak hlavně rodiny a nejbližších přátel. V některých případech je dobrým řešením vyhledat pomoc psychologa. Pro úspěch léčby je totiž psychická pohoda nezbytná.

 

Přejít na forum Přejít na forum Zdroj: archiv

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Vyzbrojte své tělo medovým štítem

Během zimních měsíců a chřipkových období sahá mnoho lidí po zdravých potravinách, jako jsou ovoce a zelenina, ze kterých tělo čerpá prospěšné…

Akční letáky