Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Profese, ve kterých se ženy dopouštějí nejčastěji nevěry

Profese, ve kterých pracuje nejvíce nevěrných žen, ty to ale nikomu nedoporučují
Profese, ve kterých pracuje nejvíce nevěrných žen, ty to ale nikomu nedoporučují
Zdroj: Shutterstock.com

V dnešní době se vědci zabývají opravdu všemi oblastmi lidské existence. Vznikají nejrůznější žebříčky a statistiky všech možných i nemožných společenských jevů. Není proto divu, že došlo i na nevěru.

A protože máme emancipaci, už se otevřeně hovoří i o nevěře žen. Čím dál samostatnější dámy se v různých průzkumech v této nepříliš lichotivé disciplíně na pány dotahují. Také není tajemstvím, že nejčastěji se nevěře podléhá v souvislosti s kolegou či kolegyní v práci. V kterých profesích tedy ženy údajně nejvíce podléhají zakázaným svodům?

Obecně se dá říct, že příležitost dělá zloděje. Čím víc je žena mimo domov, má náročné zaměstnání, je v blízkosti kolegů, kteří jsou pod stejným tlakem jako ona, tím spíš začne mít pocit, že jí doma nikdo nerozumí. Charismatický kolega se stejnou zkušeností je tak blízko… A nevěra je na světě. Ale nebudeme moralizovat, takové věci se prostě dějí a je pak na každém, jak se s tím umí vypořádat. A v kterých profesích jsou prý ženy k tabuizovanému dobrodružství nejnáchylnější?

Zdravotní sestry, lékařky

Zdravotní sestry, lékařky Zdravotní sestry, lékařky Zdroj: Shutterstock.com

Dlouhé noční směny, stresující práce, zkušení vážení kolegové, ale i pacienti, kteří naopak vzhlíží k ženskému zdravotnickému personálu, to všechno činí nemocniční prostředí z hlediska nevěry rizikovým. A nemusí už jít zdaleka jen o otřepaný model lékař, zdravotní sestřička a noční směna.

Policistky, vojákyně

Armáda, policie Armáda, policie Zdroj: Shutterstock.com

Ženy jsou v bezpečnostních sborech stále v menšině, proto není divu, že se na ně upírá pozornost mužských kolegů. Na druhou stranu i ony mají velkou možnost výběru. Rovněž stresující práce, častá nepřítomnost mimo domov, a milostný malér je na světě.

Umělecké profese

Umělecké profese Umělecké profese Zdroj: Shutterstock.com

Toto nás asi příliš nepřekvapí, umělecké profese mají odjakživa pověst volnomyšlenkářů a divadelní soubory byly považovány za semeniště hříchu už za starého Rakouska. Emotivní umělkyně, scénáře předepisující milostné scény, možnost kontaktů s velkým množstvím lidí, a je to hned.

Úřednické profese

Administrativa, úřednice Administrativa, úřednice Zdroj: Shutterstock.com

Prostředí kanceláří nevěře rovněž přeje. Práce není tak stresující a nejde o život jako na operačním sále, ale zase se s kolegou v kuchyňce, u automatu na kávu nebo u kopírky hezky povídá… Služební cesty, teambuildingové výjezdy tajným úletům také nahrávají. Ostatně vtipy o sekretářkách a řediteli kolují snad od doby, co ženy začaly na těchto postech působit.

Letušky

Letušky a další pracovnice letiště Letušky a další pracovnice letiště Zdroj: Shutterstock.com

Uzavřené prostředí letadla, dlouhé noční lety, přespávání v cílových destinacích. Mladé atraktivní letušky, respekt vzbuzující piloti, kteří mají osud letadla v rukou (autopilota teď necháme stranou), ale i cestující chtiví nadzemského zážitku (i když společnosti samozřejmě tyto kontakty mezi personálem a cestujícími zakazují) rovněž vedou k možnému vybočení z manželského nebo stálého partnerského života.

Právničky, advokátky

Právničky, advokátky Právničky, advokátky Zdroj: Shutterstock.com

Sebevědomé a profesně úspěšné ženy vzbuzují od nepaměti zájem mužů. Ne každý touží mít takovou ženu doma, ale prožít s ní dobrodružství mu imponuje. A ani žena pohlcená svou prací se nebrání tomu, prožít žhavé dobrodružství, při kterém dosáhne výšin nejen profesních.

Žurnalistické profese

Žurnalistické profese Žurnalistické profese Zdroj: Shutterstock.com

Patří mezi kreativní profese, které mají blízko k emocím. V redakci se tráví spousta času, i večerů a víkendů, pak se jde po práci na jedno do blízké restaurace… Kromě toho příslušnice žurnalistického cechu přicházejí v rámci své profese do kontaktu s mnoha lidmi, nejen kolegy, takže příležitostí je víc než dost.

Servírky, barmanky

Barmanky, číšnice Barmanky, číšnice Zdroj: Shutterstock.com

Prostředí vináren a barů tajné vášně tak nějak evokuje. Je tam blízko k alkoholu, i když samozřejmě pro personál by to nemělo platit, ale celkově uvolněná atmosféra a noční provoz takovýmto spádům svědčí, a to nejen co se týče kontaktů barmanek s kolegy, ale i rozjařenými hosty.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU