Mohlo by vás zajímat: VIDEO: Co se děje v ženském mozku při orgasmu nebo Francouzky a sex: pověry a mýty obstály proti vědecké studii nebo Proč muži civí ženám na prsa? Vědci potvrdili, že nemohou jinak

To, že orgasmu můžete dosáhnout jen pouhými myšlenkami, si rozhodně zaslouží pozornost. A věnovala se tomu i odbornice na sex Susan Quilliam. Jaká jsou tedy nejnovější fakta a zajímavosti v této oblasti?

1. Orgasmus a početí

Někteří odborníci tvrdí, že orgasmus během sexu zvyšuje šance na početí. Je tomu tak údajně proto, že hormon oxytocin, který je vypouštěn během vyvrcholení, způsobuje stahy dělohy, které zajistí lepší transport spermatu k vajíčku.

2. Orgasmus a G-bod

Ženy potřebují kolem 20 minut stimulace G-bodu, aby dosáhly orgasmu, říkají experti. G-bod ale není u všech žen stejný. To prokázali v roce 2008 italští vědci, kteří objevili anatomické odlišnosti mezi ženami, které prostřednictvím G-bodu dosahovaly orgasmu, a těmi, kterým se to nedařilo.

KAFE.cz zjistilo:

Odhadem 24 až 37 procent žen není schopno dosáhnout vyvrcholení.

3. Orgasmus a zdraví

Orgasmy prospívají vašemu zdraví. Studie prokázaly, že orgasmus dokáže zmírnit bolesti, pomoci od menstruálních křečí a tišit stres – jde zřejmě o důsledek prudkých změn v hladinách oxytocinu a dopaminu.

4. Orgasmus a hysterie

Orgasmus se od dob starověkých Řeků až po éru doktora Freuda používal k léčbě ženské nemoci, která byla definována jako hysterie. Koneckonců, i vibrátor byl koncem 19. století vynalezen ke stejnému účelu.

5. Orgasmus a menstruace

Křeče, změny nálady a celkově netečná nálada – to není zrovna nejlákavější základ noci plné vášně, ale »jít na věc« během periody by nakonec mohlo být naprosto ideální. V genitální oblasti totiž dochází k prudší cirkulaci krve a orgasmus je proto mnohem lepší.

KAFE.cz zjistilo:

Často se říká, že lidé s myšlenkami na sex nejsou schopni logicky uvažovat. Studie skutečně prokázala, že mnohé oblasti v ženském mozku byly během orgasmu deaktivovány.

6. Opakovaný orgasmus

Mnoho žen je schopno dosáhnout opakovaných orgasmů. Rekordem je 134 orgasmů za jedinou hodinu, což poctivě zaznamenali doktoři William Hartman a Marilyn Fithian. To jsou víc než dva orgasmy za minutu!

Zajímavost KAFE.cz:

Herečka Marilyn Monroe kdysi prohlásila, že nedosáhla vyvrcholení s žádným ze svých slavných milenců (John F. Kennedy, Frank Sinatra, Joe DiMaggio).

7. Orgasmus a přirozený výběr mužů

Existuje názor, že orgasmus hrál klíčovou roli v lidské evoluci. Desmond Morris napsal ve své knize Nahá opice (1967), že ženský orgasmus neměl pouze povzbudit zájem o sex, ale současně vyčerpat ženu natolik, že zůstala v horizontální poloze – sperma tak nemohlo vytéci ven. Morris se domnívá, že neschopnost dosáhnout s některými muži orgasmu byla ze strany žen jen formou přirozeného výběru. Pokud nedosáhla vyvrcholení, nechtěla se vlastně žena s dotyčným ve skutečnosti milovat.

KAFE.cz zjistilo: Rady sexuální expertky

1. Vypněte mozek

Výzkumy ukazují, že ženy by snadněji dosáhly orgasmu, kdyby dokázaly »vypnout« tu část mozku, ve které se shromažďují jejich obavy.
Správná rada: Muži by proto měli ženy citově uklidnit, být něžní a nešetřit předehrou! My už dnes víme, že hudba s textem velmi dobře potlačuje ženské obavy, takže by pánové měli rychle nějakou pustit. V pokoji by zároveň mělo být teplo.

2. Nechejte se dráždit

Nestačí jen pohlavní styk sám o sobě.
Správná rada: Vaginální penetrace sama o sobě nestačí, 90 % procent žen se jen s tím prostě nespokojí. Muž by měl dráždit její klitoris, použít prsty, rty, jazyk nebo vibrátor.

3. Vyberte nejlepší polohu

Muž by měli k uspokojení ženy několikrát změnit polohu.
Správná rada: Nejlepší je poloha CAT – muž leží na ženě, jejich pubické kosti se setkají, a to je pro ženu to nejlepší. Neuškodí ovšem trochu kroutivého pohybu k zaujmutí té úplně nejlepší polohy. Muži si mohou pomoci i rukou, ale v tom případě je lepší, když je žena nahoře.

4. Vyhledejte další tři body

Všichni jsme slyšeli o G-bodu hned za vaginálním vstupem, ale existují další tři body.
Správná rada: Bod A je víc vzdálený od vaginálního vstupu. Muž ho nejlépe dosáhne, když si partnerka sedne na okraj postele a dá si nohy kolem jeho pasu. Bod C – cervix – je nejlépe dosažitelný, když si žena lehne na záda a svýma nohama obtočí jeho záda nebo krk (pánové, dejte partnerce pod zadek polštář pro lepší proniknutí). Bod U je mezi klitorisem a vaginou. Muž by měl v této oblasti vyvinout něžný rytmický tlak prstem, penisem nebo vibrátorem.

5. Zkuste Venušina motýlka

Vyzkoušejte techniku Venušin motýlek, budete u vytržení!
Správná rada: Tak to je spíš pro zkušené milence, kteří dokonale znají vlastní pohyby. Pánové začnou s hodně dobrou předehrou na kterémkoliv místě, které partnerku stimuluje. I šíje může být »horkou linkou« ke genitálu. Je třeba zvolit nejoblíbenější masturbační polohu – většinou při ní žena leží na zádech s ohnutými koleny a zvednutým zadečkem. Pak se stimulují čtyři oblasti najednou: klitoris, vagina, anus a bod U. Na vaginu se například použijí dva prsty, dalšími dvěma se stimulujte anus, palcem bod U a jazykem klitoris. Anebo – pokud to ženě vyhovuje – lze zkusit vibrátor.