Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Žárlí na moji výplatu. Chtěl mě potrestat, nic neřekl a třikrát nezaplatil nájem

Nájem
Nájem
Zdroj: Shutterstock

Nájemní bydlení je vcelku pohodlný způsob na začátku vztahu nebo pro ty, kteří se nechtějí nadobro usadit na jednom místě. Stačí, aby se sešel rozumný majitel a zodpovědný nájemce.

Růžová budoucnost

Před třemi lety jsme si pronajali menší byt a zkusili žít na hromádce. Oba už jsme měli se společným bydlením zkušenost z předešlých vztahů, a tak každý přinesl nějaké návyky a pravidla. Sedli jsme si, v klidu vše prodiskutovali a vytvořili si jasný plán. On platil nájem a drobné opravy, na mých bedrech bylo veškeré jídlo a zvelebování bytu. Finanční náklady se téměř vyrovnaly a náš vztah klapal jako švýcarské hodinky.

Krůček od svatby

Zničehonic mě přítel pozval na prodloužený víkend do romantického penzionu nedaleko Prahy. Napadlo mě, že došel k životnímu rozhodnutí a tímto ohraným způsobem mě chce požádat o ruku. Jak jsem vytušila, stalo se. I přes očekávanou žádost se mi slzy hrnuly do očí a dokola jsme opakovala: "Ano, ano, ano."

Plánování svatby šlo ze začátku hladce. Já se soustředila na šaty, dort, oznámení a květiny. On si vzal na starost obeslání rodiny, přátel a známých. Když ale sháněl číslo ke mně do práce, aby pozval mé blízké kolegy, otevřel akta X a narazil na mou pracovní smlouvu včetně mzdového výměru. Vydělával dost, ale zarazilo mě, jak moc byl naivní, když žil v přesvědčení, že si jako tlumočnice vydělávám dvacet tisíc a platem se neopovažuji muže přeskočit. Nemilé překvapení brzy obrátil v nejapný humor a víc to neřešil.

Dlužíte mi

Zrovna jsem se vrátila z finální zkoušky svatebních šatů, když se k nám do bytu dobýval majitel. Nechápala jsem, proč nedal o své návštěvě vědět, že bychom se domluvili na termínu, kdy bude doma i přítel. Pronajímatel mě velmi rychle zasvětil a já viděla rudě. Souhlasila jsem, aby se část vzniklého dluhu uhradila z kauce, kterou jsme skládali při podpisu smlouvy, zbytek jsem doplatila hned.

Nevím, co mám dělat. Nevím, jestli si chci vzít člověka, který mě zatahuje do finančních pastí a trestá mě za mé úspěchy. Prozatím mlčím a čekám, jestli bude své trapné pikle hnát ještě dál. Doufám, že to bylo jen dočasné zatmění mozku, ale pochybnosti se kupí.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU