Gurmán

Toužíte po: Společných sobotních nákupech v italském lahůdkářství, ochutnávání ovčích sýrů na farmářských trzích, zkoušení receptů známých kuchařů, sledování kulinářských pořadů a neustálém oddávání se dobrému a kvalitnímu jídlu. To vše samozřejmě ve dvou.

Kde hledat: Muže, který stejně jako vy holduje výtečným pokrmům, najdete třeba na veletrzích a festivalech, které se tomuto tématu věnují. Stejně tak se s ním lze potkat v některém z institutů, které pro veřejnost pořádají kurzy a semináře o vaření. A v neposlední řadě si třeba můžete nechat v oblíbené restauraci zavolat šéfkuchaře a poděkovat mu za excelentní steak s lanýžovou omáčkou. Kdo ví, třeba to bude právě on.

Když to nevyjde: Čas tak jako tak strávíte smysluplně a pro vás zajímavým způsobem. Dozvíte se nové informace, posbíráte recepty i dovednosti a třeba místo partnera poznáte prozatím dobré přátele se stejným zájmem.

Sportovec

Toužíte po: Muži s širokými zády, silnýma rukama a břichem připomínajícím úhledný pekáč buchet. Také vás láká síla, rychlost a schopnost vítězit. A samozřejmě toužíte sdílet sportovní aktivitu s mužem svého srdce. Třeba spolu viset z útesu zaháknuti na jediném laně.

Kde hledat: Muže sportovce najdete, jak jinak, než na sportovišti. Za horolezci nemusíte běhal hned po lesích a skalách, stačí, když se vypravíte na některou z umělých stěn, kde bude koncentrace takto zainteresovaných dost hustá. Pak už stačí jen vyhlédnout si objekt a požádat o pomoc s lanem, sedákem či karabinou. Oči můžete dělat také na trenéra v posilovně (své šance zvýšíte s pořízením si několika privátních lekcí), případně na lektora spinningu. Opatrní buďte v lásce k cvičiteli dance aerobiku či Zumby. Tyto krasavce bohužel ženy většinou nezajímají.

Když to nevyjde: Zlepšíte si kondici, vytvarujete tělo, zhubnete pár kil a třeba se sportu začnete věnovat naplno, jako profesi. Kdo ví.

Vinař

Toužíte po: Životě v malebné vísce někde na jižní Moravě, mlžných ranních oparech, obhlídkách vinice a radosti ze sezony bez škůdců. Případně si ale vystačíte i s malou domácí vinotékou ve vaší panelákové kuchyni, zasvěceným hovorům o buketu či ovocných kyselinkách a nekonečnému ochutnávání, upíjení a popíjení vašeho oblíbeného moku spolu s mužem po vašem boku.

Kde hledat: Chcete-li se seznámit s opravdickým vinařem (který má vinohrad a sklepy plné dubových sudů), zkuste chodit na degustace a přednášky, které pořádají lepší vinotéky. Vinaři zde prezentují svá vína a často sami bývají mladí a sympatičtí. Další možností pak je zajet si na víkend někam do sklípku, případně se dát s vámi vybraným do řeči při slavnostech nebo vinobraních. A když se nechytí přímo sám pan vinař, třeba vás na akci okouzlí někdo z přítomných.

Když to nevyjde: Nad několika sklenkami vína bývá dobrá nálada tak či tak. Času tedy určitě litovat nebudete. Konečně, kdo říká, že musíte na podobné akce chodit sami. Vemte s sebou partu přátel.

Cestovatel

Toužíte po: Muži ošlehaném větrem s vševědoucíma očima a nevyčerpatelným repertoárem příhod a zážitků. Podlamují se vám kolena z toho, jak je světa znalý a schopný poradit si doslova za každé situace. Láká vás vidina vašich společných cest za dobrodružstvím. Představujete si sex na pláži, dobývání neznámých koutů a vaření v kotlíku pod skalním převisem.

Kde hledat: Ideální pro seznámení s cestovatelem jsou přednášky a promítání, které organizují pro nadšence právě oni sami. Další zajímavou a o něco akčnější variantou je zaplatit si zájezd od nějaké "dobrodružné" cestovky a vyrazit třeba do Rumunska či do Peru. Na podobné akce jezdí většinou skupiny mladých lidí a možnost seznámení je tak dost vysoká.

Když to nevyjde: Poznáte exotické kouty světa (ať už na promítacím plátně, nebo v reálu), dozvíte se zajímavé informace a seznámíte se třeba s lidmi, kteří se někam chystají a rádi vás vezmou do party.

Intelektuál

Toužíte po: Štosech časopisu Reflex na podlaze vaší toalety, nekonečných hovorech o tom, co Voltaire v 18. století myslel tím 3. veršem odspodu a diskuzích na téma, proč je manželství přežitek. Zároveň vás přitahují intelektuálovy řečnické dovednosti a um být vždy a za všech okolností v opozici.

Kde hledat: Zaměřte se na katedry filozofie, kde pak můžete dle svého věku a vkusu pokukovat po buď po studentech, či profesorech. Zajímavé na lov budou i restaurace 4. cenové kategorie, podezřelé koncerty nebo večery se čtením tvorby prokletých básníků.

Když to nevyjde: Třeba nakonec zjistíte, že je lepší obyčejný muž, který tak trochu nudně chodí do práce, platí úvěr, občas nakoupí v Tescu, moc nediskutuje a klidně si vás i vezme.

Mohlo by vás třeba zajímat: Váš milionář - Najděte ho, ulovte ho! nebo 10 důvodů, proč ještě nejste vdaná