Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Vztahy na dálku: Mohou fungovat?

Vzathy na dálku: Můžou fungovat?
Vzathy na dálku: Můžou fungovat?
Zdroj: Thinstock

Vztahy na dálku vydrží jen málokdy. Často skončí nevěrou a rozpadem páru. Všechno ale může být jinak, když se oba budete snažit.

Sejde z očí, sejde z mysli, říká se. Je v tom mnohem víc pravdy, než by se mohlo zdát. Vztahy na dálku jsou sice stále častější, ale jen málokdy dělají dobrotu. „Partner bude pracovat daleko, vydrží nám to?“ ptá se Lucie (28). Možná ano, ale pokud vás s partnerem dělí stovky kilometrů a vídáte se jednou za dva měsíce, vztah je v ohrožení. I když si voláte a mailujete, kolem každého z vás jsou noví lidé. Pak není vůbec těžké na partnera na chvíli zapomenout a nevěra je na světě.

Mohlo by vás také zajímat: 7 typů mužů, kterým ženy prostě neodolají nebo Příběh Lady: Mám vztah jen na víkend!

Věděli jste, že:

  • Během prvních tří měsíců vztahu na dálku se rozejde 37 % párů.
  • Po šesti měsících odděleného vztahu stoupá počet rozchodů na 42 %.
  • Páry, které žijí daleko od sebe, prožívají virtuální sex průměrně 3x týdně.
  • 62 % partnerů, kteří mají vztah na dálku, považuje za nejoblíbenější erotickou praktiku sex po telefonu s partnerem.

Láska po internetu nevydržela

„Přítel odjel pracovně do zahraničí s tím, že tam bude půl roku. Vše se ale nakonec protáhlo a projekt prodloužili na rok. Bohužel byl tak daleko, že jsme se nemohli navštěvovat, a tak jsme byli odkázaní na internet a telefony. První dva měsíce to fungovalo. Mluvili jsme o všem a těšili se, až se setkáme. Jenže jak šel čas, ukázalo se, si nemáme co říct. Každý jsme žili v jiném světě a hovor začal váznout. Bohužel i náš vztah. Nedopadlo to dobře. Přítel si našel jinou. Už bych do vztahu na dálku nikdy nešla,“ vypráví Renáta (28).

Máte klid, ale jste bez sexu

Asi jediná výhoda vztahu na dálku je, že máte klid a svobodu. Nikdo vás neomezuje, do ničeho vás nenutí. Přitom nejste sama a někde o pár set kilometrů dál máte někoho, s kým je vám dobře. Tím ovšem výhody končí a záporů je mnohem víc. Nemůžete být spolu, mluvit o běžných denních věcech, lépe se poznat, zjistit, jaký ten druhý doopravdy je a jak se chová v běžných situacích. Nemáte se o koho opřít a komu se svěřit. A to nemluvíme o sexu.

Telefon blízkost partnera nenahradí

Právě sex je jedno z největších úskalí vztahu na dálku. Ne, že byste bez něj nevydrželi, ale telefon ani počítač s webkamerou vám blízkost a dotyky toho druhého prostě nenahradí. A když se pak stane, že se objeví vhodný objekt v okolí, není mu vůbec těžké podlehnout. První rána ve vašem vztahu je na světě a je otázkou času, kdy se zhroutí jako domeček z karet.

Jak se pokusit vztah na dálku udržet?

  • Buďte denně v kontaktu
  • Pište si dopisy
  • Zkuste sex po telefonu
  • Hledejte společná témata
  • Důvěřujte si

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky