Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

VY a ON: Otázky, které nesmíte vypustit z úst

VY a ON: Otázky, které nesmíte vypustit z úst
VY a ON: Otázky, které nesmíte vypustit z úst
Zdroj: Thinstock

Některé otázky mužům nikdy neklaďte. Fungují na ně totiž jako červený prapor na býka! A víme i to, na co se raději neptat dětí, a o čem by měl naopak pomlčet partner.

Mohlo by vás také zajímat: 5 jeho příšerných kamarádů – Jak si s nimi poradit

Co nikdy neříkat mužům

Kdy přijdeš?

Věta „Kdy přijdeš?“ nebo „Kdy se vrátíš?“ působí na muže jako dynamit. Řeknete ji a oni vybuchnou! Nejsou přece malé děti – tedy alespoň si to o sobě myslí. Takže je nemá kdo (třeba vy) co kontrolovat. A pokud se jich v dobré víře ptáte, třeba proto, abyste jim připravila teplou večeři, ježí bodliny jako dikobraz – ubíráte jim totiž jejich zdánlivou svobodu.

Miluješ mě?

Další výbušná směs pro muže. Je jen málo těch, kteří sami od sebe umějí vyznat lásku. A když se chcete ujistit, že jim na vás opravdu záleží, reagují opačně, než byste čekala. Berte to tak, že za muže většinou mluví činy – kdyby vás neměl rád, nechodí domů, nebere vás na večeři a už vůbec s vámi není.

VY a ON: Otázky, které nesmíte vypustit z úst

Jsem tlustá? Už se ti nelíbím?

Otázky na váš vzhled muži slyší velmi neradi. Jen málokterá žena je spokojena se svým tělem natolik, aby neřešila, jak vypadá. Když se ptá, jestli je tlustá, jistě nechce slyšet: „Ano, jsi, měla bys zhubnout.“ Muži jsou na podobné otázky alergičtí, a tak je lepší vše probrat s kamarádkou či s maminkou, ale před partnerem taktně pomlčet.

Nemám co na sebe!?

Snad žádný muž nepochopí, že i když vám skříně přetékají oblečením, vy nemáte co na sebe. Přitom moc dobře víte, že si na určitou situaci nemáte co obléknout, a jste z toho špatná. Jenže mluvit před muži o nedostatku oblečení se většinou nevyplatí – zvlášť, když po nich chcete peníze. Raději si kupte sama bez jejich přítomnosti to, co potřebujete, a ušetříte si nepříjemný rozhovor.

Co nikdy neříkat dětem

Co bylo ve škole?

Pokud máte potomky školního věku, asi to znáte. Málokdo tuto otázku, kterou mu v dobré víře pokládáte několikrát denně, skousne a ještě vám na ni slušně a vyčerpávajícím způsobem odpoví. Když utrousí „Nic,“ můžete to ještě považovat za úspěch. Většinou ale protočí oči v sloup a pomyslí si něco o trapnosti své matky. Zkuste se proto ptát jinak a hlavně nenápadně.

VY a ON: Otázky, které nesmíte vypustit z úst

Co to máš na sobě?

Především děti v pubertě nosí často takové kombinace a modely, že by jim člověk dal pár korun, aby měly na chleba. Vy totiž vůbec nerozumíte tomu, co je »hustý«, a že kalhoty s rozkrokem u kolen, z nichž lezou celé trenýrky, jsou supermoderní hit. A tak je lépe se neptat a v případě teenagerů se obrnit notnou dávkou trpělivosti.

Co by partner neměl říkat vám

Cos dělala celý den?

Ráno odvedete děti do školky nebo vypravíte do školy, letíte do práce, vyzvednete potomky, odvezete je na kroužky, vyzvednete, uděláte s nimi úkoly, nachystáte večeři, vykoupete a vyčerpaná padnete za vlast. V tom přijde vaše drahá polovička v dobrém rozmaru, neb se zapovídal s kamarády u piva a zeptá se: „Ty jsi unavená? A cos dělala celý den?“ To je věta, která dokáže nejednu ženu pořádně vytočit!

VY a ON: Otázky, které nesmíte vypustit z úst

Už jsi?

Není každý den růžový a během všedních dnů máte často úplně jiné starosti, než je sex. Jenže pokud má partner větší potřeby, často vám nezbude, než mu vyjít vstříc. Sice nemůžete z hlavy vypustit myšlenky, co uvaříte k obědu, kdy nakoupíte a jak stihnete jít na dvě rodičovské schůzky zároveň, ale jste odhodlaná vydržet. A v tom vás partner dostane otázkou: „Už jsi?“ Nejraději byste ho zabila, protože v tu chvíli si přejete jen to, aby »byl« on a vy jste mohla jít spát.

KAFE.cz zjistilo:

  • Podle britského průzkumu vytáčí ženy nejvíc jejich partneři. Dokonce předčili i šéfy a nadřízené.
  • 58 % žen uvedlo, že tlak jim dokáže zvednout právě jejich drahá polovička.
  • Muže na ženách nejvíce štve utrácení (34 %) a sex bez fantazie (39 %). Alespoň podle nedávného německého průzkumu.

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Největší mýty o sexu

Největší mýty o sexu

Musí být žena zamilovaná, aby mohla vyvrcholit? A jak je to s panenskou blánou? Podívejte se s námi na některé z největších bludů o sexu, kterým…

Akční letáky