Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

VY a ON: Chyby, které vám spolehlivě zničí každý vztah. Nedělejte je!

Varování: Následující chyby vám vážně poškozují partnerský vztah. Hrozí dokonce jeho likvidace. Je tedy navýsost dobré se jim vyhnout.

Neřeknete včas, co vám vadí

Něco "skřípe", ale vy z nějakého důvodu děláte, jako by to neexistovalo, nebo dokonce předstíráte, že vás daná situace těší. Příklad: Manažerka Emilie vydělává slušné peníze a svou práci miluje. Ráda by se vrátila do zaměstnání a svěřila dítě chůvě, manžel má však jiné představy. "Chce, abych byla od rána do večera s malou, což mě ubíjí. Vůbec nejsem ten typ. Ale nedokážu mu to říct. Bojím se, že by si on a jeho rodina mysleli, že jsem špatná matka."

Divili bychom se, kdyby situace u Emílie doma nakonec nevyeskalovala ve vážný problém. "Pořád si říkám, že si možná všimne, že jsem vlastně na mateřské nešťastná, a řešit to začne on." Muži však (až na výjimečně empatické jedince) nejsou nastaveni na podprahové vnímání. Jestliže vám něco vadí, musíte jim to říct. Jinak se budou právem cítit dotčení, že jste z nich dlouhodobě dělala blbce. Věta: "Proč jsi mi to neřekla?" patří mezi nejčastější v partnerských sporech. Bohužel častá je i odpověď: "Protože jsi mě neposlouchal."

Řešení: Zajistěte si s jistotou partnerovu pozornost. Běžte třeba společně na večeři a tam mu povězte, co potřebujete. Připravte si argumenty a zůstaňte věcná.

 

 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky