Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

VY a MUŽ: Máte doma bačkoru?

VY a MUŽ: Máte doma bačkoru?
VY a MUŽ: Máte doma bačkoru?
Zdroj: Thinstock

Sama jste přiměřeně energická, máte ráda lidi a akci. Když jste se s partnerem seznámila, líbilo se vám, že za všech okolností zůstává klidný a nic ho nevytočí. Později se ale ukázalo, že také nic moc nevymyslí a neumí se bít za svoji pravdu. Že by nedostatek sebedůvěry? Poradíme, jak submisivního muže odhalit a zaktivovat.

Protiklady se přitahují, to je stará známá věc. A tak se často stává, že komunikativní, veselá a společenská žena se dá dohromady s mužem, který toho moc nenamluví. Téměř ve všem si s ním rozumí, má ho ráda, ale jedna věc jí začíná hodně vadit – zatímco ona miluje večírky a setkání s přáteli, on raději sedí doma a dívá se do jejích krásných očí.

Mohlo by vás také zajímat: 5 kroků, jak udělat z bačkory chlapa

„Proč něco neřekneš, pořád mluvím jenom já!“ uhodila jednou pětadvacetiletá Martina na svého přítele. „Když já se rád dívám, jak mluvíš. A strašně rád tě poslouchám,“ odpověděl. Seděl a dál mlčel. V tu chvíli si uvědomila, že ten vztah prostě nemá cenu. „Najednou se mi rozsvítilo před očima. Potřebuju vedle sebe dravce, a ne bačkoru, která mi všechno odkýve,“ vypráví. Vztah skončil a našla si dominantního partnera, se kterým je spokojená.

VY a MUŽ: Máte doma bačkoru? VY a MUŽ: Máte doma bačkoru? Zdroj: Thinstock

KAFE.cz zjistilo: Jak poznat submisivitu z písma?

Obsahuje tyto znaky:

 • malé písmo 
 • slabý tlak
 • pomalost
 • chabé girlandy, dvojoblouky
 • oblost
 • klesající řádek
 • silný pravý sklon
 • škrtání, opravy
 • potlačené koncové tahy

Neprůbojnost vztahu nenahrává

Neprůbojnost není v dnešní době dvakrát ideální. Pokud je totiž partner příliš submisivní a neumí se prosadit, hrozí, že bude pořád sedět v koutě a cítit se zneuznaný. Navíc hrozí problémy v partnerském vztahu. Ne každý totiž vedle sebe snese neprůbojnou polovičku, která vám sice snese modré z nebe, ale raději sedí doma u knížky, než aby s vámi šla na párty, do divadla či kina…

Jak pomoct partnerovi, aby byl průbojnější?

 • Zkuste mu pomoct zvýšit sebevědomí. Neprůbojnost mnohdy pramení z toho, že si člověk nevěří. Najděte něco, v čem vyniká, chvalte jej a opakujte mu neustále dokola, že je dobrý.
 • Kupte mu nějakou odbornou knížku o tom, jak se nepodceňovat, zapracovat na sobě a být sebevědomější. 
 • Jděte na něj pomalu. Pokud má strach z velké skupiny lidí, vezměte jej nejdříve na schůzku s kamarádkou a zkuste jej zapojit do hovoru. Zajímejte se o jeho názory. Potom se s ním vydejte mezi malou skupinku přátel. Postupně přidávejte a třeba se zadaří a na párty s vámi nakonec zajde ještě rád.

VY a MUŽ: Máte doma bačkoru? VY a MUŽ: Máte doma bačkoru? Zdroj: Thinstock

Vaše příběhy

Alice (33):
„Jsem hodně společenská a ráda se stýkám s přáteli, ovšem většinou vyrážím sama a partnera nechávám doma. On je totiž natolik ostýchavý a neprůbojný ve skupině lidí, že zatímco já se dobře bavím, on sedí a mlčí. Když se ho někdo snaží zatáhnout do hovoru, odpoví jedním slovem nebo větou. A mlčí. Přitom doma je komunikativní, dobře si rozumíme. Ale mezi lidmi – katastrofa. Známí si ze mě kvůli tomu utahují a já nevím, co dělat.“

Stáňa (29):
„Ze začátku jsem byla ráda, že mám partnera, který se se mnou nehádá a snesl by mi modré z nebe. Jenomže poslední dobou mě to začíná štvát – je totiž tak neprůbojný a plachý, že se ani neozve, když mu vrátí v obchodě míň peněz, nebo když mu někdo ublíží. Také v práci, i když má největší znalosti, se neumí prosadit. Ostatní ho totiž bez problémů převálcují tím, jak stále zdůrazňují, co všechno udělali. Přítel odpracuje třikrát víc, ale nikde o tom nemluví a to je chyba. Problémy jsou i ve společnosti. Mlčí a poslouchá, ale do hovoru se nezapojí. Ptala jsem se ho proč a odpověděl, že si nevěří. Nevím, jestli takový vztah má cenu, zdravé sebevědomí je rozhodně lepší než neustálé podceňování.“

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky