Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

VY a MUŽ: Jak se domluvit, kde strávíte dovolenou

VY a MUŽ: Jak se domluvit, kde strávíte dovolenou
VY a MUŽ: Jak se domluvit, kde strávíte dovolenou
Zdroj: Thinstock

Zdaleka ne každý pár má to štěstí, že se shodne naprosto na všem. A právě dovolená bývá často tím tématem, které může vyvolat pořádnou hádku. Každý totiž máte o trávení prázdnin radikálně odlišné představy.

Protiklady se přitahují, a tak u spousty vztahů se stává, že každý z partnerů má své vlastní – a radikálně odlišné – koníčky a zájmy. Zatímco partner rád chodí po horách a jezdí na lyže, vy si ideální dovolenou představujete na pláži u moře. A když přijde doba dovolených, nastává problém – on by rád jel s vámi a partou kamarádů na vysokohorské túry, jenomže vy byste chtěla strávit prázdniny jen s ním v nějakém rušném letovisku. Jak se tedy dohodnout, kam pojedete a jak problém řešit?

Mohlo by vás také zajímat: Jak ve dvou přežít dovolenou, abyste se nezabili nebo 7 kroků k dovolené bez hádek

Zdroj: Thinstock

1. V klidu si promluvte

V komunikaci je základ kvalitního partnerského vztahu, a tak nejdříve vyzkoušejte tuto cestu. Zkuste se posadit, otevřít si láhev dobrého vína a vše hlavně v klidu a bez emocí probrat. Třeba společně najdete nějaké řešení. Pokud vám to čas a finance dovolí, nikde není psáno, že za prázdniny nezvládnete obojí – hory i moře.

2. Moudřejší ustoupí…

Říká se, že moudřejší ustoupí, ale proč byste tou moudřejší měla být právě vy, když se vám na hory ale vůbec nechce? Pokud se ale s partnerem nechcete rozhádat, chcete trávit dovolenou společně a na obě jet nemůžete, je to jediné řešení. Můžete se domluvit tak, že letos vyjdete vstříc vy jemu, příští rok zase on vám. Takže letos hory, příští rok moře.

Zdroj: Thinstock

3. Najděte kompromis

Když ani jeden z partnerů ustoupit nechce a vypadá to, že domluva prostě možná není, je tu ještě jedno řešení. Zkuste najít úplně jinou dovolenou. Ani hory, ani moře, ale třeba poznávací zájezd po Švýcarsku, anebo se vydejte autem do Slovinska, kde najdete obojí. Jeden den můžete být na horách a druhý na pláži u moře.

4. Vybírá ten, kdo platí

Pokud se na dovolenou skládáte společně, pak tento bod není pro vás. Ale když ji má financovat jen jeden z partnerů, pak je jasné, že by měl mít hlavní slovo on (i když by se měl samozřejmě s tím druhým poradit). Financuje prázdniny partner? Pak vám asi nezbude, než jet na hory – tedy jestli jej nechcete pustit samotného s partou přátel.

Zdroj: Thinstock

5. Jeďte každý sám

A je tu ještě jedno, asi nejradikálnější řešení. V případě, že opravdu žádná domluva není možná, jeďte každý sám, kam vás srdce táhne. Alespoň si od sebe odpočinete a budete se na sebe těšit. Vy si vyrazte s kamarádkou do Itálie a on ať si klidně chodí po Alpách. Každý budete mít spoustu nových zážitků a fotek a po návratu si budete mít o čem povídat. Kdoví, třeba vy tak objevíte kouzlo hor a on si to moře pro příští rok rozmyslí…

Největší rizika společných dovolených

  • Hádky. Pokud s partnerem během roku trávíte málo času a potom odjedete na společnou dovolenou, může se klidně stát, že se místo romantických procházek ruku v ruce budete pořád hádat. Najednou totiž objevíte věci, které vás štvou, může se objevit ponorková nemoc, je toho zkrátka celá řada, proč dovolenou můžete prohádat.
  • Výčitky. Zvlášť pokud na dovolenou neodjíždíte ideálně naladění, může se na vás snést smršť výčitek. Třeba za to, že máte příliš odvážné plavky nebo velký výstřih u trička a dívají se po vás snědí domorodci.
  • Posluhování. Chcete si na dovolené opravdu odpočinout, a to i od vaření, uklízení a obsluhování vašeho partnera? Pak nejezděte ani pod stan, do chatky či apartmánu, jeďte do hotelu s all inclusive. Pánové totiž často mají pocit, že oni se rekreují, zatímco vy kolem nich musíte lítat jako služka. Může to být důvodem velkých sporů, takže raději volte ubytování se službami.
  • Rozchod. Pokud chcete dovolenou řešit partnerskou krizi, nedělejte to. Raději vše v klidu proberte doma, protože jinak se můžete smrtelně rozhádat hned po cestě letadlem a přijdete na to, že se svým drahým už prostě nebudete. Pak vás čekají nepříjemné dny plné vzájemného vyhýbání a ignorování.

Zdroj: Thinstock

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU